bugün

starbucks'la alakası olduğunu düşündüğüm, sokakta yurdum genclerinin üzerlerindeki t shirtlerdeki kocaman yazı.
yıldız kaydı yada kayan yıldız gibi gök tabirleriyle gerçek anlamda olmasada mecazi anlamda bağlantılı olduğunu düşündüğüm şey
serbest çağrışım yapan, yakın bir zamanda; nick, grup ismi gibi değişik materyallere isim babalığı yapacak kelimedir.

(bkz: spitney beers)
emperyalizme lanet okuyan insanların o lanet olasıca yere verdikleri mahla.
taksimde her 5 kişiden 1 inin üzerinde görebileceğimiz t-shirt.
bazi kesim giyenlerin anlaminin ne oldugunu bilmediklerini dusundugum cok anlamli t-shirt.
Düşünü kurdugum kafem.Alternatif giyimle köstebek nasıl köşeyi döndü ise bende döncem.

(bkz: Azimle işeyen yazar)
starfucks: bana yaptığı çağrışım pahalı genel ev.
zaman zaman insanların giydiği t shirtler'de görülen yazı. starbucks logosu içinde ki yazı. böyle abuklukların ne manası vardır , insana nasıl bir ruh hali katar bilemedim. bilemiyorum da. ben bir markadan memnun kalmasam dahi böyle bir cahillik yapmam. sonuçta bu t shirt'ü yapan adamında niyeti para kazanmak , starbucks firmasının niyetide para kazanmak. peki bu t shirt'ü giyen bünyenin niyeti ne? gidip starbucks'tan bir kahve alsa en azından karnı şişer , lezzet alır bir şeyler olur. ama giyip kendini rezil etmek ne demek? savuracaksan bir şeyleri içinden savur. hiçbir türlü piyon olma. güldürme kendini.
ahanda budur;http://www.bobiler.org/monte.asp?m=76465
+ abi bizim kampüse starbucks açılıyormuş, geyik cafe kapatılacakmış.

- oha, boku yedik olm. geyik cafe bile pahalıydı.

+ starbucks değil olm zaten starfucks o.

sonuç olarak geyik cafe kapandı ama yerine gloria jeans açıldı.

tanım: böyle bir diyalogta kullanılarak espiri yapılacak kelime.
*
şahsen starbucks ın milleti fuck'masından çıkan isyanla oluşturulmuş bir kelime oyunu olduğunu düşünüyorum.
starbucks'ın "girişkenliğinden" ortaya çıkan (pek beğendiğim) türemiş kelime.
starbucks s**er manasına da gelebilir.
asıl amacına hizmet eden kahve restoranı.
starbucks'tan illallah gelmiş erkişi sözü.
Londra da acilacak oral seks hizmeti verecek olan kafenin adi olabilir.

Bence uygundur.
"içeride sikiş var sikiş" dedirten hollanda'da tutabilecek alternatif kafi konsepti.