1. 1.
  türkiye'nin ilk özel tv kanalıdır. bugünkü star tv'nin ilk adıdır. 7 mayıs 1990 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. daha sonra el değiştirmeleriyle adı önce interstar sonra da star tv olarak değişmiştir. uzanların elinde uzun müddet kaldıktan sonra imar bankası davası sebebiyle fona devredilmiştir ve arkasından ihale ile doğan grubuna satılmıştır. bu tv kurulana kadar tv yayıncılığı trt tekelinde kalmıştır.
  1 ... paleface
 2. 2.
  logosu, engin kocatepe'nin maç anlattığı kanal olması, dizileri, yayınladığı onca güzel ve sansürsüz film...ne güzel zamanlardı.(kocatepe kısmı hariç tabi) cem uzan'a hakkımın tümünü haram etmememin nedeni.
  1 ... salamander
 3. 3.
  (bkz: cem uzan ın turkıye ye kazandırdıkları)
  ... arude50
 4. 4.
  ilk tanıtım filminde gülgün* ablamızın pek bir genç göründüğü ilk özel televizyon kanalıdır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/star-1-tanitim-fragmani-8411/

  1 ... diaspora
 5. 5.
  star1 kanalı yasal izin olmadan yayına başlamıştı.
  bu yasal olmayan fiili durum, anayasanın
  133.maddesinde belirtilen yayın tekelinin
  devlete ait olduğu hükmü, 1993 yılında değiştirilerek,
  yasal bir çerçeveye oturtuldu.*
  ... meister writer
 6. 6.
  ahmet özal oğlumuzun, dikili bir ağacı olabilmesi için ortak edildiği yasadışı televizyon kanalı. her ne kadar sonradan ortaklıktan* ayrılsa da.

  (bkz: kanal 6)
  2 -1 ... cemvscem
 7. 7.
  (bkz: magic box)
  ... free your mind
 8. 8.
  ne kadar b*k atılırsa atılsın türkiye'de bir devrim yaratan ilk özel kanaldır. türkiye'de bazı şeyleri yaptırmak için farklı yollar bulmak gerekiyor, ülkede tekel olan tv yayıncılığına tepki olarak en başta lisanssız olarak yayına başlamış, sonradan değiştirilen yasa sayesinde lisans alarak yayınını devam ettirmiş olan kurumdur.

  kuruluşuna, yayına başlamasına laf söyleyenler açıp trt2 izlesin tüm gün, özel tv'lerin seviyesizliği bozar hazretleri...
  ... ozz le grand
 9. 9.
  kesinlikle türkiye de bir devrim başlatmış kanaldır.

  öyle ki zamanında yayına başlamak için yasal düzenlemeyi bekleyen onlarca kuruluşun aksine, yasa masa dinlemeden yayına başlanabileceğini, anayasa'nın bir kerecik delinmesinden birşey olmayacağını cümle aleme göstermiştir.

  seyirci kapmak için en kolay yolun magazin ve erotizm olduğunu göstermiştir.

  tv'de parti propagandası yapmanın meşru olduğunu ortaya çıkarmıştır.

  (bkz: 20 ekim pazar günü bütün oylar anap a)

  rakip medya kuruluşlarına çamur atmanın en müthiş inceliklerini sergilemiştir.

  (bkz: rum çocuğu erol aksoy)

  ancak en önemlisi, bu ülkede otoritenin devlette değil, birkaç makamlı kişide ve parası bol şahısta olduğunu göstermiştir.

  20 yıl kadar saçma bir şekilde kalan devlet tekelinin bu kadar saçma bir şekilde delinmesi nitekim bir tesadüf değil mi?
  ... cemvscem
 10. 10.
  türkiye'de yayıncılık tarihini değiştiren kanaldır.

  zamanında yayına başlamak için yasal düzenlemeyi bekleyen onca kuruluş daha çok beklerdi bu düzenleme için. yayıncılıkta tekel olmaya alışmış, iktidar borusu trt'ye rakip olacak bir güç odağına emin olunsun izin verirdi bürokrasi. sonuçta ceza gerektiren bir şekilde kaçak yayın yapılmamış, mevcut düzenlemenin açık noktasından yararlanılarak yurtdışından türkiye'ye karasal yayın başlatılmıştır.
  ha ne olmuştur peki? hem bürokrasi hem de iktidar halkın gösterdiği yoğun ilgi karşısında gerekli yasal düzenlemeyi değiştirmek zorunda kalmışlardır. star1 tüm gün erotik film mi göstermiştir, hayır! tüm gün magazin mi yayınlamıştır, hayır! özellikle ilk açıldığı dönemde magazine hiç yer vermemiştir. aksine haber bültenlerinde, yayınlanan sinema ve yabancı dizilerdeki kaliteyi gören halk tarafından tercih sebebi olmuştur star1. sadece gece yarısından sonra yarım yamalak yayınlanabilen ve herkes tarafından da izlenmeyen kısacık erotik filmler yaratmamıştır o sansasyonu.
  devlet tekelinden, can sıkan saçma sapan yayınlardan sıkılan halka ilaç gibi gelmiştir bu ilk özel televizyon. yaptığı yayınlarla o günlerin cnbc-e si gibidir star1. şimdi sabahtan akşama kadar cnbc-e de dizi izleyen insanlar, star1 hakkında yok erotik yok magazin bik bik demektedirler. o zamanlar star1 de yayınlanan bir erotik film, şu anda nip tuck'ın bir bölümünde gösterilenler yanında gülünç derecede masum kalır.

  herşey bir yana magazin de, erotizm de yayınlanması yasak olan şeyler değildir. isteyen izler istemeyen trt'yi açıp yurttan sesler korosu eşliğinde nirvana'ya ulaşır.

  trt'nin kadro yanlısı siyasi haberleri yayında pek de sorunlu değildir star1 in parti propagandaları. üstelik bunun önünde de yasal bir engel olmadıkça konuşulması, eleştirilmesi bile abestir.

  yıllar yılı kalitesizliğe alıştırılan bir kesimi fazla bozmuş kanaldır anlaşılan...
  1 ... ozz le grand