bugün

Ankaradaki saldırı sonucu oldukça popüler olan haber sitesidir.

Saldırının sorumlusu ışid örgütüdür diye haber yaparak gözleri kendine çevirmiştir.
rs fm'le beraber adam gibi haber alma açığını dolduran kanaldır.rs fm sanırım sınırlı artık.
(bkz: Süheyla demir)
rusya'nın tacizci uçağı düştükten sonra türklere karşı gayet çirkin ifadelerle dolu haber yapan rus propaganda sitesi.

http://tr.sputniknews.com...r-sincan-alev-silahi.html
ne çok seveni olan sayfadır. sözlükte kötü ne yazsan eksileniyor. amına kodumun vatan haini piç kuruları. rus köpekleri bunlar yabancı ülke düşmanı kim varsa anında vatanı satarlar.
anadolu çomarlarını rezil rüsva eden epik haber portalı.

çomarlar kendilerini kandıracak haber yapmıyor diye adamlara sövüyor ahdashd aqumun müptezel madde bağımlısı çomarları.
Rusya'nın yayın organıdır, biraz taraflıdır ama onların gözünden ülkede olan biteni görmek için takip edilmesini elzem buluyorum şahsen.
ilk adı rusyanın sesidir. haberleri ve sunuş şekli kremlin sarayının politikasına göre şekillenen moskova merkezli sputnik haber kuruluşunun türkiye uzantısıdır. sputnik hayatımıza çok hızlı girdi, bir zamanlar en çok gördüğüm fotoğraf buydu:
görsel
yavuz ohan ın yayın yaptığı haber ajansı...

fena değilller gayet başarılıdır...

yayın youtube uzerındende canlı olarak yayınlanıyor...
Rus haber ajansı.

Özel dosyaları ve garip garip başlıklardan arınaklı olmasından Türkiye'de epey reytingi olan hede.
kürtçü yaklaşımlı muhabirler çalıştırdıkları için takip etmediğim rus radyo-haber ajansı.
Rus milliyetçisi ağzıyla haber yapan saçma sapan bir haber sitesi.
Girin bakın şımarık şımarık haberler yapılıyor her allahın günü. Neden izin verilir yayınına anlamıyorum.
Rus devlet ajansı. Rusçuluk yapıyorlar diye kızmışlar, ya ne yapacaklardı? Anadolu ajansı'nın Rus versiyonu işte, her devlet kendi çıkarı doğrultusunda propaganda yapıyor.
Rossiya Segodnya tarafından 2014 yılında kurulmuş. "Moskova merkezli uluslararası medya kuruluşu. Dünyanın farklı bölgelerinde ofisleri bulunmaktadır. Sputnik, yayınlarını 34 ülkeyi kapsayan 130 şehirde, günde toplam 800 saatin üzerinde internet sitesinden ve radyo istasyonlarından yapar" bilgisi mevcut.

Bu tarz girişimlerin ilgili devletlerin desteğiyle döndüğü aşikardır. Temkinli ve dikkatli olmakta fayda var. Gazete/haber sitesi propaganda dilinin en önemli unsurudur.

Kapanmadan önce http://www.aljazeera.com.tr/özgün ve doyurucu içerik üretiyordu.
Sanırım editörlerini amele pazarından seçen haber ajansı.
istop etti ne amk...

görsel
artık haberler için takip ettiğim, rus haber ajansının türkçe haber sitesidir.

zira kendini haber kanalı, sitesi sanan malum havuz medyanın(!) yalan dolanlarından bıktık.
2014 yılında kurulan web sitesi de 2016 da kurulmuş takip ettiğim haber kaynağıdır. Türkiye haberlerinde tarafsız olması nedeniyle takip ediyorum. Haliyle Rusya ile ilgili haberlerde oldukça taraflı.
Bir zamanlar akp'nin erişime engellettiği medya platformu.
Dalga geçmiş şehit türk askeriyle

görsel
Haber başlığını 5 kere okudum cidden dalga konusunu anlayamadım. Şehit ve yaralı haberi yalan mı şimdi. Yoksa benim görmediğim bir yerde ölmüşler ehehehe falan mı yazmışlar Birisi açıklayabilir mi?
erişim engeli olan haber sitesi.
sanırsam rusya ukrayna savaşından ötürü ülkemizde yasaklanmış olan haber sitesi. aslında güzeldi lan obejektif haberler veriyordu .
Sputnik objektif miş.
Puhahaha
Rusya' nın a haber kanalıdır. True nasıl tarafsız dersin? Sanırım sen yanlış Sputnik haber kanalını takip ediyorsun.
Onurlu, dürüst, objektif haber ajansıdır.

Amerikancılar sevmez. Evet.