bugün

tüm sırlarımızın saklandığı sıvımsı şey.
(bkz: kurşun)
(bkz: sperm bankası)
içersinde çoluğumuzu çocuğumuzu barındırdığımız,küçükken yapışkanlığı sayesinde türlü oyunlar içersinde kullandığımız,yeri gelip ilk hevesle mermi niyetiyle uzaklara atmak için uğraştığımız,dünyada jöleye en çok benzeyen iç gıcıklıyıcı,ama olmazsa olmaz dedirten madde
(bkz: orgazmik tatlar)
ileriki yıllarda bünyemde barınanlardan en hızlısını iyi bir eğitim,gece yarısı şark masalları okumaları,denizde deve güreşleri,üzerine basıldığında kırmızı ışık yanan spor ayakkabılar,günde takribi 500 öpücük,ve terimden ayrıştırabildiğim kadarıyla türlü türlü imkanlarla ödüllendireceğim üreme hücresi..

bak burdan söylüyorum şampiyon sperm ilk kelimen 'baba' olursa ödüllerde bir artma gündeme gelebilir...
porno dergi yapıştırıcısı.
spermin bir önceki evresi için
(bkz: portakalda vitamin)
(bkz: 2 fast 2 furious)
boşa gidenin arkasından acaba çocuklarımın katilimiyim diye düşündüğüm şey.
milyonlarca sperm arasından birinci seçildim yaşadığım hayata bak gibi kıytırık bir cümleyle anlatılır.
erkekte üreme hucresi, olmaması durumuna azosperm, hareket azlıgı durumuna oligosperm, sekil bozuklugu durumuna teratozosperm denilir. morfoloji, sayı ve hareket kabiliyeti olmak üzere uc ayrı sekilde ıncelenir.
besin maddesi olarak sadece fruktoz şekeri kullanan vücut hücresi.
yapışkan olan, seminal sıvıdır.
(bkz: azosperm)
(bkz: oligosperm)
meni içerisine karışır bu. yaramazdırlar, gereksiz zamanlarda şakacılıklar yaparlar, vücut sıcaklığında 24 saatten fazla yaşarlar. döllenmesi için, kadın vücuduna girdikten sonra 48 ile 72 saat arasında bir zamana ihtiyacı vardır. sanıldığı kadar hızlı değildir. dondurulursa ölmez. kategorilere ayrılır, sayısı, hızı ve kalitesine göre üremeye katkısı olur ya da hiç olmaz. ayrıca peçeteye silip, yıllarca saklarsanız üzerinden para kazanılır.
aklımda soru işaretlerinin olmasına neden olan ürün. toprakta mı var olduk yoksa ondan mı?
Arkadaşlarıyla sürekli bir yarış içinde olan seminal sıvıdır efenim! Bir rivayete göre birinci gelene spermen denilirmiş!
(bkz: döl)
(bkz: meni)
kimyasal tepkime sonucunda ortaya çıkan, hayat veren sıvı.prezarvatif olması halinde duvara toslamaya mahkum olan olimpiyat yarışcıları.*
milyonlarca olup da bir tane yumurta için savaşan hücrelerden biri.
insana kendisi hakkında "ulen neydik ne olduk be" diye düşündürten madde. babasına ait milyonlarca spermden bir tanesi şu andaki formuna erişmenin yolunu bulmuştur her kişi; fakat dünya üzerindeki bu kişilerden çoğu "ulan o kadar spermin arasından çıka çıka sen mi çıktın?" dedirtmektedir bana açıkcası...**
varlığı da yokluğu da ayrı bir dert.
erkekler olarak her gittiğimiz yere götürdüğümüz, yanımızdan ayırmadığımız (bir kısmı zaman zaman ayrılabilirler) milyarlarca yeni nesil insan adayı.
1950'deki kayitlara gore bir bosalimda 200 milyondan fazla salinabiliyorken, bugun 20 milyona inen, erkek bireylere ait ureme hucresidir. bir bosalimda, bu sayi sifira inerse bu duruma azospermi denir.