bugün

zamanında dizayn harikasıydı. apple ın laptopları bitirdi bunu.
4 yıl tek bir format dahi atmadan kullandığım diz üstü bilgisayarımdır.
7 sene önce aldigim bir laptop.
2 sene sonra garantisinin bitmesi ile sarj soketinin kirilmasi bir oldu. Kendim söktüm ve 2 saatlik bir mücadele sonunda tamir ettim.
Sistemi her yeniledigimde vaio software updateleri sinir bozucu hale geldigi icin bütün sony programlarini siliyordum.
en son bir ay önce sistemi tekrar yeniledim. Updateler, service packler felan derken dün kendi kendini imha etti.
su an calisma masasinin üzerinde bagirsaklari acilmis vaziyette testlerden geciyor.
Tekrar calisirsa bu sefer fazla kasilmasin diye linux sistemi kullanacagim.
Masa üstü bilgisayarlarinin canini seveyim.
5 yıldır kullandığım, ne tamir ne teknik servis aratan, gram ısınmayan, hem ömür hem performans açısından beklediğimden fazlasını veren laptopum. nazar değmesin.

yapımda emeği geçenlerin eline sağlık.
Kodugumun aleti amerikadan gelmişti, bozuldu. Bütün kadıköyü gezdi, yapabilen çıkmadı amk. Millet kafayı yedi bunla. iyidir, güzeldir, hoştur ama işin bu kısmınıda düşünün yoksa harbiden çok güzel aletti be.
sony'nin harika laptoplarından biridir, bayanlar için bire bir laptop, özellikle renkli olanları.
ikinci el satılık, link için ;
http://www.sanalpazar.com...-Vaio-Laptop__isp48327367
(bkz: legend)
Geçtiğimiz günlerde bu seriye ait bir modeldeki bilgisayarların ısınarak patlaması derin şüpheler yaratmış durumda. Ayrıntılı bilgi: http://www.teknojelly.net...plar-bomba-gibi-patliyor/
oyun oynarken arada ısınıyor. iyi de oluyor mikrodalga görevi görüyor. poaca falan ısıtıyorum bazen.
Şuraya buraya satıldı diyerek müşterilerinin kendisini bırakacağını zannedenlerin yanıldığı klas marka.

Sony vaio isterse afrika kabilesine satılsın kendi standartları olan bir markadır. Standartları yerine getirileceğine dair anlaşmalar imzalar ve marka çatısının altında kullanılan parçaları tetkik eder.

"Nasıl olsa satıldı nerde en dandik çin malı var onunla üretin anasını satayım" mantığı olsa olsa bizim ülkede olur işte.
Tahminlerime göre Yaklaşık bir veya bir buçuk sene sonra yeni işimle kazanacağım ilk para ile kendime alacağım ilk şey olacak inşallah.

Hayallerimi süsleyen Laptop.
bilgi işlem ve bu işlere meraklı birisi olarak artık alınmasını tavsiye etmediğim bilgisayar markasıdır.satılmasından dolayı sony ile yakında tamamen bağı kopacaktır. şu anda mağazalarda olan vaio olan bilgisayarlarında alınması teknik anlamda sorun çıkaracağından, apple ya da dell olmadı lenovo tercih edilmelidir.
sonynin zarar ettiği ve televizyon, smartphone üzerine yöneleceği için jip yada lenovoya sattığı bilgisayar bölümüdür.

edit: fiyatı dell kadar uygun olmasa da notebook konusunda çok sağlam ve kalitelidir satıldıktan sonra nasıl olur onu 2015 yılında görcez.
Macbook varken tercih etmeyeceğim bilgisayarlardır. Zaten Sony sattı diye biliyorum.
hatırladığım kadarıyla sony vaio markasını satmıştı Mobile yüklenecek tamamen.
kalite ve kullanılan malzeme olarak her zaman ilk tercihim olan serilerden sonra sony nin geçen ay aldığı karardan sonra yerini apple a bırakmış sony harikası. aslında iyi ilerliyordu ama tabii bizim görüşümüz ile sony de aynı şekilde değilmiş.
kar elde edemediği için bilgisayar bölümünü kapatan Sony'in artık olmayan bilgisayar markasıdır.

-----alıntı-----
Sony tarafından yapılan açıklamada 2012 yılında başlayan reform stratejisi sonrasında bir süredir kar elde edemeyen PC bölümünün Japan Industrial Partners ortaklığına satılmasına karar verildiği duyuruldu. Böylece VAIO markası Japonya'da kalmış oldu. Daha önce Lenovo'nun VAIO bölümünü satın almak üzere olduğu iddia edilmişti.

Anlaşma kapsamında yaklaşık 250-300 çalışan Sony'den JIP'e transfer edilecek. Ayrıca hali hazırdaki VAIO kullanıcıları Sony'den teknik destek almaya devam edecek. Bahar döneminde ise son Sony imzalı VAIO cihazları piyasaya çıkacak.
-----alıntı-----
elimde arkadan aydınlatmalı klavye ve parmak izi okuyuculu modeli olan vaio . alalı 2 sene kadar oldu , üzerinde kahve içmem gibi türlü işkencelere dayandı . windows 8e geçicem derken attığım bilinçsiz bir formatla stamina-speed tuşu çalışmıyor olmasa da o hep speed de gibi zaten , hayvan gibi de ısınmıyor öperim ben bunu , hee ama nasıl oldu bilmiyorum dvd okuyucu bozuk ama olsun adamsın vaiom .

http://cdn.positive.com.t...0GB-13.3-inc-Notebook.jpg
emektardır, başka laptopları bırak macbooku bile görmez gözüm.
elim ayağım, can yoldaşım.
1200 liralık modelinde bile hayvani bir ses kalitesi var.
MacBook tan sonra ikinci tercihimdir. malzeme kalitesi diğer markaların çok daha ilerisindedir. servis tarafından sıkıntı çıkarmaz. Sadece parçaları pahalıdır.
aşırı iyi diye anlatılan dizüstü bilgisayar. bende bir şanssızlık, uğursuzluk var sanırım. 3 ay önce eski casper marka bilgisayarımın kırılması(aslında daha önce kırıldı da idare ettim 1 sene kadar) ve kırıldığı yerin aşırı ısınıp kapanması sonucunda bilgisayar bakarken kuzenimin yoğun tavsiyeleri üzerine bu bilgisayarı aldim. Svf1521ystb şeysi. tasarımı, görüntü ve ses kalitesi, hızı vs harika gibi duruyorken daha ilk günden mavi ekran vermeye başladı. ben ki üşengeçlikte 30 level olduktan sonra elmas kümeye çıkmış insan, tabii ki servise falan yollamadım. ayvalık'ta yok da gerçi. 2buçuk ay böyle kullandım bunu dizinin oyunun skype görüşmesinin ortasında kapana kapana. 2 3 hafta önce tam ayvalık'a dönücem, sabah çıkmadan bir açayım dedim, bir de ne göreyim? açılmıyor. evet sayın yazar, açılacak gibi yapıp mavi ekran verip yeniden başlatıyor, kendini onarmaya çalışıyor olmuyor. tabii bu sıkışık dönemimde o bilgisayara 2 milyara yaklaşık para verdiğim için sinirlendim, gözlerim doldu. nitekim ayvalık'a gittim. orda aradım servisi, bana bir şeyler yaptırmaya çalıştılar, yine mavi ekran. dedi yapacak bir şey yok, servise gönderin. dün verdim servise. hala çok sinirli ve üzgünüm çünkü hikayelerim, şiirlerim onun içindeydi, silinirmiş. yapacağınız bilgisayarı silkeliyim sony.
yeni bilgisayarları ciddi manada kalitesiz. artı olarak sony pc sektöründen elini ayağını çekti yani kesinlikle almayın.
"Kaliteyi ucuza alamazsın bebeğim" Sloganıyla ünlenen muhteşem güzel marka
Verilen parayı kesinlikle hak eden , çok memnun olduğum , bana bir kere bile sorun çıkarmamış olan , ısınma sorunuda olmayan , kimilerinin göklere çıkardığı, kimilerinin yerin dibine soktuğu laptop markası .