bugün

- ergen yaşlara geldikten sonra karşı cinsin özelliklerini keşfedip küpelenenler,sosyal takılmaya çalışanlar,
- üniversiteye kapak attıktan sonra her gece bira içip sıçanlar,bunu marifet sayanlar,
- saçlarını kızlar seviyor diye jöle kutusuna sokup çıkartanlar,
- vücudunun bilimum yerlerine piercing vs aksesuar takanlar,

çevrelerinin etkisi ile sonradan görmedirler.ama göstermezler tabii.söylersin,bide suç olur sonra.gelip geçicidir.5 sene sonra insanlığa dönülür,çoluğa çocuğa karşılır.
(bkz: köyden indim şehire)
ayakkabısının markasını, bisikletinin fiyatını söyleyip, üzerindeki giysileri aldığı ülkeleri bir bir sayıp bunlarla kendini bir şey sanandır.
en belirgin özellikleri sahip oldukları herşeyi her zaman,her yerde,herkese anlatma gereksinimi duymalarıdır.
birşeyleri görmüş kişilere edilen bir laftır.
ezolayşın terminated :
-abi şimdi göremedim ?
+sonradan görme emi!
(bkz: hiç görmemektense sonradan görmek)
az sonra gavurdan dönecek olan sonradan görmedir.
uzak kaldığı ve özlem duyduğu bir takım değerli gereksinimlere sahip olduktan sonra o kavuşmanın verdiği gaza kendini fena halde kaptırarak terbiyesiz ve anlamsız davranışlar içine giren insandır. bir alt modeline de görmemiş denir.
görsel *
abd'ye gidendir.
hiç değilse çaktırmayın, ayıptır.
Bana noktadan sonraki cümleyi yazdıran durumdur. "Sonradan görme olacağına, keşke hep kör kalsaydın."
hiç görememekten iyidir cevabı alınabiliyor bu kişilerden.* *
tanıma gerek yok. şöyle birşeydir;
http://www.ligtv.com.tr/h...eyfin-boylesini-gorduk-mu
Sonradan görme insanlar maymuna benzerler. Yükseldiklerini görürsünüz, yükseklere çıkmaktaki becerilerini takdir edersiniz ama, doruğa ulaştıkları zaman ancak utanç verecek yönleri görülür
bugün başıma gelen bir olay, sonradan görmeliğe mükemmel bir örnek oluşturuyor. pazar günü olmasına rağmen okulda sınavım vardı. Sınava girdim ve sorulan iki soruyu elimden geldiğince cevaplayıp diğer iki arkadaşımla beraber okuldan çıktım. OKUDUĞUM fakülte şehir merkezinden çok uzakta olduğundan ve herhangi bir toplu taşıma vasıtası bulunmadığından, üç arkadaş otostop çekmeye başladık. Otostop uğraşımız sonuç verdi ve siyah bir audi q7 önümüzde durdu. Arabaya bindik ve 55 km' lik yolculuğumuza başladık. şöför koltuğunda ki adam aracı o kadar hızlı kullanıyor ve inanılmaz tehlikeli makaslara giriyordu ki korkudan arkadaşlarımla birbirimize sarıldık. yoldan geçen bütün araçları teneke olarak niteleyip küfürler savuruyordu. sonuçta ineceğimiz yere sağ salim vardık. tam inmek üzereyken adam elini cebine attı ve bana doğru 50 tl uzattı.biz tabiki arkadaşlarla şok olup kaldık, ne diyeceğimizi şaşırdık. almamak için birçok şey söyledik ama adam bizi küçümser bir ifadeyle '' uzatılan para alınır, alın da aç karnınızı doyurun! '' deyince parayı aldık ve otomobilden indik. bir kaç dakika elimde 50 tl ile arkadaşlarla birbirimize bakakaldık.

Çok paran olabilir daha çok kazan, ancak gösteriş yapmak hem de bizim gibi öğrencilere, sonradan görmeliğin ne kadar kötü birşey olduğunu, insanda kalitenin ve kibarlığın, altındaki otomobilden değil kültür ve eğitimden geldiğini, bugün hayat bize bir kez daha öğretti.
bizden uzak, allah'a yakın olsun denilen insanlardan.
(bkz: görgüsüz)
üniversiteyi arka taraftan bitirmiş adamdır. çok çirkindir gözleri çıtırlardadır. zor kurtuldum.
gavurdan dönmedir.
Kendisine niye bu kadar çok kızıldığını bir türlü anlayamadığım insandır. Sonradan da olsa görmüş işte, hiç göremese daha mı iyiydi lan?
Sonradan görme ve bunla övünme kendini bilmez nereden geldiğini unutan kişiliktir.
fakirlikten zenginliğe geçince şoka uğrayıp neyi ne yapacağını şaşıran insan ya da insanlardır.
sonradan gören insan olmak anormal değildir aslında anormal olan bunu belli etmek, göze sokmaktır.
ukalalığa ve karaktersizliğe sebebiyet verir.
sonradan görme deyip onları yobaz, yaban gibi göreceginize; azcık insan olun!!
güncel Önemli Başlıklar