Kaçmak. 400 metre engelli koşu.
Kürt ıslığı.

Bu ibneler kavga anında bi ıslıkla 30 kişi oluyorlar 30 saniyede. En etkilisi bu bence.
sokakta kavga etmene gerek bırakmayacak kadar modern bir toplumda yaşamaktır.
box ve güreş biliyorsanız sıkıntı yok. türk milleti kavgaya başladığında ya gözü kapalı yumruk sallar durur, kollayıp iki tane çaktımı nevri döner. ya da sarılıp sağınızı solunuzu çekiştirir, o sırada iki güreş hamlesi işini bitirir. kavgada alet varsa, aman diyim kaçın çünkü nereye geleceği belli olmaz, maazallah belden yukarı bi yere girerse, 15dk da hastaneye bile yetişemeden hakkın rahmetine kavuşabilirsin.
irlanda boksu.
Kick boks+güreş = ölümsüzlük.

Not: boks da etkili olur.
Tek bir disiplinden bahsedeceksek bu kesinlikle krav maga'dır.
Street fighters.
"allah ne verdi ise" stilidir. öyle karatedir tekvandodur bokstur işe yaramaz. çünkü bu sporlar hep bir disiplin içerir kuralları kaideleri vardır. sokakta ne kural var ne kaide allah ne verdi ise dalıyorsun kondüsyonun yeterli ise darbe gücün yüksek ise dövüyorsun değilse dayak yiyiyorsun.
200 metre engelli koşu.
Sizi saldırgan veya katil yapacak sporlardır.

Biri sizi sokakta sözle rahatsız ederse. Duymazdan gelin.

Biri size fiziksel saldırıda bulunursa kaçın.

Kendinizi savunup, cevap verirseniz, mahkemede suçlu olursunuz. En azından Kavga etmekten ceza alırsınız.

Uzak durun, fakir semtlerinde gezmeyin.
Taktk maktik yok bam bam bam tekniğidir. Ne kadar prof sporcu olursanız olum sokakta dayak atıp/yiyip yetişmiş ve işin çirkefliğini bilen biri avantajlıdır.
(bkz: haggar)
Muay thai işe yarar mı ?
6 sene karate yaptım 1.danım birisi bana el kol yapsa naparım hala bilmem wing chun ya da muay thai öğrenebilirdim.