bugün

hayvanın doğasının ortasından otoban geçirmişsiniz koruyun besleyin bi zahmet.
Artık gıdaları vermek yada en azından bir kap su ile faydalı bir eyleme ihtiyaç duyan zavallı mahluklar.
görsel
Sonra gelip beni kovalasın ipneler.

Köpek dışındakiler gelsin canımı yesin ama köpek cinsi yok olsun sınıfına mensup yavrular.
yardıma muhtaç canlılardır.
görsel
Şu hayvanın hikayesini anlatsam ağlarsınız. Sokak atı olur mu demeyin işte. Atlar işe yaramadıklarını hissettiklerinde derin depresyona girerler. Bu da öyle bir sokak atı. Burası brezilya. Kaldığımız otelin önü. Sahibi çiftlikten kovmuş orospu çocuğu. Belediyeye haber vermek zorunda kaldık sabah ama akibeti ne oldu bilmiyorum.
''masumiyetin resmi''
sadece yemeklere değil ilgiye ve sevgiye de açlar aynı zamanda.
özellikle buz gibi havalarda sıcacık kahvemizi yudumlarken onların çaresizce üşüdüğünü ve bunu dile getiremeyecek kadar çaresiz olduklarını asla unutmayalım olur mu?
bu yüzden de elimizden geldiğince onlara sahip çıkalım ve hayvan sevmeyen insanlardan da uzak duralım.
Lokantaların çalışmadığı, dükkanların sokakların boşaldığı şu salgın ortamında belki de en çaresiz olan canlılardır.
Hayvanlara duyarlı olan herkese bin teşekkür.
Sessizce yaşayan gariban canlılar.Allah rızası için onlara iyi davranalim su verelim yemek verelim...
Doyurduğumda, içimden bir kötü insanı def etmiş kadar rahatlatan canlılardır.

Özellikle şu günlerde sokakta azınlık dolanan insanların bacaklarına korkusuzca sürtünecek kadar çok aç kaldılar.

Çoğu marketteki mama eksikliği de cabası. Mamanın olmadığı yerlerde Hiçbir vakit çiğ et ile beslemeyin onları, çiğ etlerden kapacakları virüsler onları yavaş yavaş acılar içinde ölmesini sağlar.

Bunun yerine pişmiş gıdalar alınarak mama eksikliği telafi edilebilir.

Meditasyonların en güzel somut halidir onların yemek yerken size aldırış etmeden kuyruk sallamaları.
biktim arkadas ev ve is yeri bahcesi dogum yapip kacan gozu enfeksiyon olmus kedi yavrusu dolu.

kimi eziliyor kimi agliyor hepsine birden bakmak mumkun de olmuyor.
gozleri hep enfeksiyon onlari temizle yakala bazilarinin goz bebekleri curumus aq.bazilari kaciyor bazilari temizleyince iyilesiyor.bazilarinin gozu curumus hic umut yok.
hayvan agliyor kimi normal sut icmiyor.hepsini bir arada tutmak zor birbirine bulasiyor.iyilesene tekrar bulasiyor.bahcede olduklarindan kaciyor kayboluyorlar.

nolacak bunlarin hali hic bilmiyorum baksan bir dert bakmasan bagriyorlar.
bugun barinagi aradim gelen giden yok.

gelse bile alir iki sokak otede cope mi atar bilmiyorsun.
sokak kedilerini kisirlastirmalilar boyle insana vicdan azabiyla hepsiyle ugrasmak zorunda kaliyorsun.
Artık hiçbir sevimliliği kalmamış olan hayvanlardır.

(bkz: Sokakta kedi köpek görmek istemiyoruz)
çıkıp mama veremiyorsanız bile çok uygun fiyatlarla internet üzerinden mama satın alıp sizin adınıza dağıtan firmalara başvurabilirsiniz. petihtiyac.com adındaki site bunu yapıyor. 1 kg mama sadece 8.5 tl. illa ki başka yapan siteler de vardır. lütfen bu zor günlerde kendimiz kadar onları da düşünelim.
görsel
Bu karda kışta ne yapıyorlar, nereye sığınıyorlar acaba, umarım bir inşaata, apartmana, sıcak bir ortama sığınmışlardır. Az önce sigara içmeye balkona çıktım bitse de içeri girsen diye sigara yalvardı bana acaba o sokak kedileri, köpekleri şuan neredeler...
Korunması, sevilmesi, doyurulması gereken güzel canlılardır.
zordalar bu ara, havalar yine buz oldu. uzatmaya gerek yok. bir kap mama bırakın sokağa. mama yoksa papara yapın ekmek ve koyabildiğiniz bir şeyler ile. bırakın olm ölmezsiniz be. konu komşu laf ediyorsa medenice çözüm mevcut. dövün ve sikin oracıkta. hem boşalmış ve rahatlamış oluruz hem de eğitici bir seks olur onun için. şu mama işini unutmayın ama. amazon'da 17 liraya mama var vallahi. hemen de geliyor. onu unutmamak lazım.
coğrafya kaderdir.
görsel
(google'a "sokak köpekleri çocuğa saldırdı" yazdım. sayfalarca ayrı vukuat çıktı. böyle rezil kepaze ülkenin benzerleri anca hindistan ve afrika'dakiler)
sokakların asıl sahipleridir. kimsenin onları yerlerinden ayırmaya hakkı yoktur.
Şu foto beni duygulandırdı.
görsel
köpek değildir.
köpek insanla beraber yaşaması gereken canlıdır.

sokakta kalırsa diğer it arkadaşlarıyla gruplaşır, vahşileşir.