1. 1.
  Tavuk etinden yapılan bir tür yemek*
  ... dopdop
 2. 2.
  (bkz: schnitzel)
  (bkz: wiener schnitzel)
  ... aftermath
 3. 3.
  tavuk etinin dışına mısır unu v.s.* bulanarak hazırlanan fast-food türü yemek.
  ... doktor sağbırakmayan
 4. 4.
  tavuğun göğüs kısmının ince ince kesilip, galeta unu ve yumurta ile harmanlanması ve kızartılmasıyla hazırlanan bir yemek türü.
  1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  DiŞi YAZAR NiCKi OLSA ÇOK HOŞ DURACAK TAVUK YEMEĞi iSMi.
  1 ... zargana
 6. 6.
  iyi bir schnitzel yapılması için gerekenler: önce ince ince açılmış et tuzlanır, ardından süt dolu bir kapta 15 dakika kadar bekletilir, ardından süt ile çırpılmış yumurtaya batırılır, en son olarak semmel brössele (galeta unu) iyice bulanır, en son olarak kızgın olan yağa koyulur ve kızarırken bir kaç defa çevrilmelidir. isteğe göre yanına patetes kızartması veya soğan, marol, domates, salatalık turşusu ilave edilerek servise sunulur. evet hanımlar, bir başka tarifte görüşmek üzere. afiyet olsun anacığım.
  ... aufwiedersehen
 7. 7.
  tavuk bonfile ile yapınan leziz yemek.
  ... mhmtnsyz
 8. 8.
  geçen yılki değişmez öğle arası yemeğim.
  1 ... abhartach lynch
 9. 9.
  en önemli kısmı sosu ve pişirme süresidir. bazıları pişirme süresini fazla kaçırıp tavuğu kraker kıvamına getirirler. ayrıca sosunun malzemeleri de çok iyi ayarlanmalıdır. o yüzden basit gibi dursa da tam bir usta işidir.
  ... cornelia
 10. 10.
  lezita adlı firmanın hem ucuz hem de güzel yaptığı yemek. bir de 6'lı ekmecik susamlı hamburger ekmeği alınınca 3 öğün yemek çıkıyor ve yaklaşık 5 tl'ye geliyor.
  ... koyun milletiz