bugün

oldukça iyi bir nu-metal grubudur. iki bayan vokale sahiptirler. camatose adlı eserleri oldukça başarılıdır.

demosu için:

http://www.imeem.com/peop...nYahCfw/skillet_comatose/
falling inside the black isimli sarkilari harikadir. rebirthing de guzeldir. grupta 2 tane taze pilic bulunmasi da guzeldir.

vokallerinin zamaninda harsh vocal yaptigi bilinmektedir. bu yuzden adam gontier gibi bir sese sahiptir. cok da iyi gider muzige. severek dinliyoruz.
Comatose ve hero adlı şarkılari çok güzeldir. güzel bir Nu-Metal grubudur.
hero adlı parçaları süperdir. insanı resmen kopartır. çok sağlam bir amerikalı nu-metal grubudur. buyrun hero şarkısı:
http://www.youtube.com/watch?v=avUTaohfc3U
awake and alive parcasiyla gec kesfettigim ama cok begendim gruptur.
monster ile tanıdığım, hero ile beni benden alan, whisper in the dark ile son noktayı koymuş gruptur.
Hero ve whispers in the dark gibi 2 mutheşem parçaya sahip çok güzel bir grup.Ayrıca solistin sesi mükemmel.
dün son albümüyle * tanıştığım müthiş grup. ''awake and alive'' ve ''hero'' adlı parçaları çok güzeldir.
piyasada benzerlerinden bol miktarda bulunan ve bu benzerlerinin bir adım ötesine geçmeyi başaramamış alternatif rock grubudur. pardon grubumsudur.
türkiye de olsalar şu an en iyi türk gurubu olacak kapasitede grup. hem anlamlı şarkılar yapıyorlar hemde insanın müzik zevkinden anlıyorlar.
nasıl müzik yapıyo abicim adamlar diye düşündürüyolar insanı. bir grup bu kadar mükemmel olamaz galiba her dinlediğim şarkısına anında aşık olmuşumdur. hero , awake and alive ,monster, the last night ... bunlar sadece birkaçı hepsi mükemmelde bunlar ilk dinlenildiğinde aşık olunanlar.
Whispers In The Dark şarkısı gerek dehşet-ül vahşet melodisi, gerek sözlerin anlamlılığı, gerekse muhteşem ötesi klibiyle mükemmelliğe ulaşmıştır.
Zaten grubun patlaması da bu şarkıyla gerçekleşmiştir. Özellikle girişdeki gitar solosu ve şovu insanı gerçekten etkiler.*
Bu grup christian rock olarak değil de farklı bir şekilde çıksaydı büyük ihtimal çok ünlü olacaklardı. Ancak ahir zamanı yaşadığımız günümüzde din ile ilgili herşey ne kadar güzel olsalar bile aşağılanıyor.
Olayı dinden çıkarın insanların çoğu justin bieber, lady gaga gibi şarkılarında sanatın s harfi bulunmayan şarkıcıları zevkle dinliyor.* Aslında dinlemiyor çünkü popüler kültür önlerine ne koyarsa kabulleniyor.
umarım birgün bizim müslümanların da böyle güzel metal şarkıları olur. şimdilik anadolu rock ile idare ediyoruz. *
gitarist bayan ile solist adam evliymiş. Allah mutlu mesut etsin.
bir birine benzeyen parcalari vardir:

skillet-hero
skillet -monster

wikiye gore de christian rock, christian metal yapmaktadirlar.*
(bkz: Hero)
(bkz: Awake and Alive)
monster, hero ve whispers in the dark adlı 3 parçası ile beni benden alan grup.

(bkz: feel like a monster)**
grup üyeleri,

John Cooper
Korey Cooper
Ben Kasica
Jen Ledger

eski üyeler,

Trey McClurkin
Ken Steorts
Kevin Haaland
Lori Peters
genelde bu grubun, müzikleri fps oyun'u oynarken gaza gelmenizi, sağlayabiliyor..*
Hard rock, christian rock, hatta bazende alternatif metale kaçan tarzlarıyla çok başarılı bulduğum grup. Farklı tarzlarda yaptıkları şarkılarıyla müzik kalitelerini konuşturuyorlar. Grammy ye adayda gösterilmişler diye biliyorum yani başarılı olduklarını kanıtlamışlar. Tavsiye edebileceğim şarkıları falling inside the black, hero, whispers in the dark, awake and alive, comatose, forgiven, those nights, the last night...
kendini ve birçok grupları aşmış gruptur.
acayip güzel şarkıları olan grup. hatta şu ana kadar dinlediğim bütün şarkıları çok güzeldi ve son albümlerinin tamamı ile önceki albümlerinden hatırı sayılır sayıda şarkılarını dinledim. şarkılarını dinlerken bir şey dikkatimi çektiydi. sürekli bir "awake" teması var şarkılarında. wikiden baktım da christian rock yapıyorlarmış. mantıklı tabi o zaman. dinleyin, dinletin derim.

(bkz: monster)
(bkz: comatose)
(bkz: lucy)
(bkz: the last night)

bu liste daha uzar.
christian rock' la karşılaşmama neden olan grup. kill me heal me şarkılarını dinleyene kadar olayı anlamamıştım. iyidir, hoşturlar. john cooper pek sevimli bir insanoğlu, eklemeden edemiyorum. nedense kendilerini ertem şenere benzetiyorum.
ayrıca john cooper' ın eşi koorey cooper, gitardadır. jen ledger hem vokali, hem de bateridedir. ve seth morrison da gitardadır.
hero şarkılasında hatun kişisi (bkz: jen ledger)
i need a hero diye çığırırkan, erkek kişisinin (bkz: john cooper)
i am just a man, i am not superhuman demesi de güzel bir detaydır. *
birçok iyi şarkısı olan gaz grup. soundları da iyi, hele ki vokalleri ayrı güzeldir. rebirthing, comatose, savior, collide, forsaken dinlenmelidir.
Comatose ve awake albumlerinin her sarkisiyla insani kendinden geciren christian rock grubu. Bateristleri olan pilic ayri bi guzeldir.
mutlaka dinlenmesi gereken gruptur.
şuan dinlediğim mükemmelimsi grup. Monster ve Hero şarkılarına bittim denilebilir. Linkin Park'ın LIVING THINGS albümünde, Castle of Glass dışında hiçbir parçanın bi' sikime benzememesinin üzerine iyi gitti.