1. 1.
  (bkz: siyasal bilimler)
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  ahmet taner kışlalı hocamın başyapıt değerinde ki eseri.bütün lider adayları, siyasete ilgi duyanlar ve bu işin mektebine gidenlerin kesinlikle okuması gereken kitap..
  4 -1 ... bohemian rhapsody
 3. 3.
  mümtaz'er türköne nin, "siyaset bilim filan değildir, siz ciddiye alın diye öyle demişler" dediği ders *
  -2 ... eski liberal
 4. 4.
  davut dursun'un kitabı.*
  ... southpark
 5. 5.
  political science.
  2 -1 ... ta kendisi
 6. 6.
  siyasete tarafsız yaklaşılabileceğini iddia eden fazlasıyla pozitif bilim.
  ... sultanveled
 7. 7.
  Siyaset bilimi çeşitli açılardan ele alınır: felsefe açısından (Platon, Aristoteles, Machiavelli, Bodin, Hobbes, Locke, Montesquieu, Rousseau, Marx, Max Weber vb.), kurumlar açısından (bu durumda siyaset bilimi devletin ne olduğunu araştırır), iktidar ve siyasa sistem açısından (partiler, güç ilişkileri, ka rar aşamaları vb). Siyaset bilimini siyase sosyolojisine yaklaştıran bu sonuncu anlayış, özellikle anglosakson siyaset bilimcilerinin pragmatizminin de etkisiyle, günümüzde öteki görüşlere göre daha baskın bir durumdadır.
  3 ... lilith
 8. 8.
  Siyaset elbette bir bilimdir. Fakat; siyaset ülkemizde bir bilim olarak görülmediği için başımızdakiler iktisatçı, fizikçi vs.Ülkemizde ne zaman devlet işleri siyaset bilimciler tarafından yapılırsa, inanıyorum ki ülkemizin durumu o zaman daha aydınlık olacaktır.
  3 ... amaduma
 9. 9.
  ankara ilef'te ahmet taner kışlalı'nın vefat etmeden önce okuttuğu derstir. bu yıllarda eser köker tarafından okutulmaktadır. eser hoca'nın naif sesi derse karşı ilginiz yoksa sizi alır bir başka diyara götürür.
  ... la havle vela corvette
 10. 10.
  siyaset konuşmaz, siyaset(i) konuşur bu bilim.
  ... ishakmete