entry'ler (36)

osmanlı ya atalarımız diyen türk

Osmanlı'nın Türk lerin atası olmadığını anlamanın bir diğer yoluda; Anadolu da çok az sayıda Osmanlı mimarisi görebilmektir.

yirmi bir yaşında sadece 3 erkekle çıkan kız

21 yıllık hayatında değilde, 21 yaşında 3 erkekle çıkan kızdır. Bence geleceği parlaktır.

kilo almak isteyenlere tavsiyeler

Sipraktin şurubu alın. Yatarken bir kaşık. KESiN ÇÖZÜM...

müslüman ülkede kadın olmak istemem

Doğru söylediğini düşünüyorum ama ancak şu şekilde düşünürsek. Müslümanlık kadını el üstünde tutar. Fakat;hangi müslüman, müslümanlığın güzelliklerini doğru bir şekilde yansıtıyor ki.Ayrıca, hangi müslüman ülkede,(ülkemizin birçok bölgeside dahil buna), kadına gereken önemi ve haklarını tam anlamıyla veriyor. Bu şekilde düşündügümüzde Volkan Konak haklıdır, ve bunu bende savunuyorum, müslüman ülkelerde kadınlar maalesef bir araç olarak kullanılıyor.

eskişehir cumhuriyet lisesi

lise 1 deki kızların hala bebeklerle oynadığı lise:) evet doğru söylüyorum, delilleri var.

deniz feneri iddianamesi

Ergenekon gibi asılsız, yalan dolan olaylardan dolayı kendisine bir türlü sıra gelmeyen, üstü sürekli kapatılmaya çalışılan ve ucu devletin üst makamlarına dayanan yolsuzluk.

siyaset bilimi

Siyaset elbette bir bilimdir. Fakat; siyaset ülkemizde bir bilim olarak görülmediği için başımızdakiler iktisatçı, fizikçi vs.Ülkemizde ne zaman devlet işleri siyaset bilimciler tarafından yapılırsa, inanıyorum ki ülkemizin durumu o zaman daha aydınlık olacaktır.

eric li

Bölümde herkesin dilinde olan bir hocadır. Sebebide üstte yazdığım gibi herkesin B+ ile A- arasında geçmesidir. Herkesin dilinde bir hoca olduğu içinde, ders alma döneminde herkes ERiKLi den al ERiKLi den al diyip duruyordu. Bende okuldaki ilk dönemimde bu muhterem hocamızın Çinli Eric Li değilde Türk ERiKLi olduğunu düşünüyordum.=))

eric li

sınıfa girdikten sonra, sınıfta sanki hiç öğrenci yokmuş gibi, tüm bildiklerini tahtaya yazıp, ders sonunda geldiği gibi giden muhterem hocamızdır.

eric li

Doğu Akdeniz Üniversitesinde saygıdeğer bir hocamız. Nedeni çok açık. Dönem sonu notları sadece B+ ile A arasında ve sınavlarında yapmanız gereken tek sey kopya çekebilmek için defter, kitap gibi materyallerinizin tam olması ve sıranızın hemen altında, yanında ve hatta üstünde olmasıdır.

fethullah gülen saygın insandır haddinizi bilin

kandırmış olduğu insanlar için saygın birisi olması normaldir, çünkü;
ona kanmış insanlar varlık olarak baygın ve gözleri kör edilmiş insanlardır.

aynalisazan

genellikle arkadaş ortamında yapılan bir sohbet esnasında, ortamdan birisinin diğerlerini
tuzağına düşürebilmesi için söylemiş olduğu söze ya da cümleye atlayan ilk kurbandır...

ergenekon un düzmece olduğunu hala anlamamış insan

Kafasını kuma değil, çimento dolu kaba gömdürüp kurumasını bekleyen insandır...

Ayrıca görünenlere değil, daha çok kulaktan dolma haberlere inanlardır...

Ergenekonun asılsız, sadece iktidar partiye muhalefet olan kişilere düzenlenmiş bir tuzak olduğunu anlamayan insandır...

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

essek hosaftan ne anlar..

football tycoon

oyunu BESIKTAS J.K ısımle oynadıgım, bı an once bır ust lıge cıkmayı bekleyen football tycoon uyesıyım. oyunun kapsamında mac sonu detaylarının yetersız oldugu, macın 90 dk deılde anında sonuclandıgı, hafıf gerceklık dısı fakat yınede heyecan veren ve kendını gelıstıren onlıne oyun.

prison break

nasıl oluyorsa milliyet gazetesinde en populer 10 dızı sıralamasında 9. olarak gosterılen, fakat bence lost'tan sonra 2. en kalıtelı ve surukleyıcı dızıdır.

football manager 2009

BJK ile na-maglup ligi 2008-2009 yılında hilesiz sadece 2 transferle bitirdiğim ve ardındanda Toulouse takımıyla 2010 yılında UEFA kupasını aldıgım yıllardır oynadıgım yegane oyun. Fakat tum guzellıklerıne ragmen UEFA gruplarını 5 yerıne 4 yapılmasıda cok acık bır hatası. FM ye yakıstıramadım.

arjantin

2001 Turkıye de kı krızden sonra, Arjantını vuran ve hasarı gectıgımız yıllarda sarılan ekonomık krıze sebep olan Arjantın basbakanının Turk kokenlı oldugu yer. NOT: Ve Arjantınde kı bı krız sonrasında Turk kokenlı basbakan gorevınden alındı:=) Turkler heryerde:=)

ilker yasin

''Evet sayın seyirciler, maçın son 10 dk sına girilmesine 20 dk var'' diyen abidik gubidik adam.

uzay gemilerinin zirhlandirilmasi

olası bir ''unidentified flight object''saldırısına karşı aldınan önlem. Ama zaten bu uçan objeler hala ''unidentified'' olduğu için, nasıl oluyorda unidentified bir cisme yada varlığa identified bir önlem alınıyor anlamış değilim.