eğer hap kullanmayı tercih etmeyen ve bol keseden sivilceleri olan biri iseniz ilk 4 ay gece isotrexin gündüz clindoxyl ile var olan sivilceleri kurutup sonraki 4 ay ise izler için eritretin+sivex ile tedavi edilen bir cilt hastalığıdır. bu yaratıklardan korunmak için nilera limonlu sabun en iyisidir.
ciltteki yağ bezlerinin tıkanması hastalığıdır. genellikle ergenlik döneminde görülür.
bazı tavsiyeler:
1-)sivilceler kesinlikle sıkılmamalı ve oynanmalıdır bunun nedeni ise ciddi izler kalma olasılığıdır ki izleri tedavi etmek zordur bu yüzden el bile sürülmemelidir.
2-)stres sivilceyi artırır, sivilceleri kafaya takmamak ve stressiz yaşamak lazım.
3-)sigara ve alkölün sivilce yaptığını ve cildi yaşlandırıp doğallığını kaybettirdiğini söyleyebilirim. sigara alkol ve kahveden mümkün olduğunca uzak durmakta yarar var.
4-)yağlı besinler ve süt ve süt ürünlerindende uzak durmak gerekir.
5-)bolbol hazır su, doğal zengin maden suyu ve bol bol meyve sebze yeşillik tüketmek cilde iyi gelecektir.
6-)sivilce tedavi edilen bir hastalıktır, mutlaka bir cilt doktoruna gidilmelidir.
ergenlik zamanında fazla hormon* salgılanmasından dolayı yağ bezleri de fazla çalışır bu yüzden de gözenekler tıkanır, gözenekler minik yağda fazla olduğu için o minnacık deliklerde siyah noktalar ve sivilceler oluşmaya başlar ve cildin kötü görünmesine yol açar. aynı zamanda genetiktir de. özellikle annenizin ergenliğinde çok siyah noktası ve sivilcesi oluşmuş ise sizde de oluşma miktarı fazladır. çok takılacak şeyler değillerdir. ama biliyorum ellemeden yapamıyorsunuz merak etmeyin izleri de kalıcı değil benim 2 sene sonra geçen de oldu ama geçiyor sonuçta. hem bunun lazeri var cilt soydurması var kremleri var, dert edilecek şey mi yahu

aynı zamanda saçın yüze değmesi, çikolata yemek , mastürbasyon yapmak vs vs sivilce oluşturmaz. yalnızca karaciğerlerinizdeki yağ oranınız fazlaysa ve çikolata yerseniz olabilir. bazı çikolatalarda yağ miktarı fazla oluyor çünkü. eğer karaciğer enzimleriniz normal olduğu halde sivilceniz varsa + çikolata yerseniz o çikolatadan değildir.*

geçmesi içinde sabun falan kullanmayın dove move yalan onlar. aksine daha da azdırıcı bir durum yaratabilir. doktora gidin düzenli olarak ilaçları kullanın he ben kullanmadım çünkü depresyon etkisi yarattı bende. neyse su ile masaj yapın, bol bol spor yapın su için, stresten uzak durun çok fazla yağlı yemeyin, sıkmayın ve elinizi sürmeyin. ayrıca güneş her sivilceye iyi gelmez. mesela yüzünüzde sivilceler varsa sırt üstü güneşlenin çünkü yüzünüz daha çok terleyeceği için zaten meilli olan boşlukları iyice doldurursunuz. sırta iyi geliyor ama deneyin derim.
ergenlik döneminde başlar ve kişiyi asosyal yaşama sokar. ayrıca şu zamanlarda "emo" olarak adlandırılan akımın sivilceleri kapatmak için saçlarından yüzleri görünmez.
ne yaptıysak geçmiyor kardeşim. en güzeli beklemek. zaman herşeyin ilacıdır nede olsa.
(bkz: patates tarlası)
stresle paralel artmakta olan şey.
sabunla yıkayın biraz da kafayı rahatlatın geçiyor.
patlatması acaip keyif verendir. hani böyle pırt diye içindeki fırlıyor ya , seviyorum sivilce patlatmayı ne yapayım.
istenmeyen zamanlarda genellikle yüzümüzde çıkarak büyük rahatsızlık veren şeydir. Sanıldığı gibi yenilen gıdalarla sivilce çıkmaz fakat aşırı yağlı gıdalar cildi yağlandırarak sivilceleri tetikler ve büyümesine neden olur.
son zamanlarda yüzümden, sırtımdan eksilmeyen lanet. neden böyle oluyor anlamıyorum. halbuse çekirdek de çitlemiyorum. yağlı yemiyorum diyeceğim, doğru dürüst yediğim yok. daha önce hiç bu kadar sivilcem olmamıştı; kendi kendime dalga geçiyorum "ergenliğe girdin kızım"
zamanlaması mükemmeldir.
kesinlikle yediğimiz şeylerle alakası olduğunu bizzat denedim test ettim. kısacası bol su iç yüzünü temizle bırak geçer be bilader.
sivillerin kullandığı sembol dili.
zoraki tanım: iz bırakan hede.

şu lanet olaylarla sorunu olan uuserlar mesaj kutumu aydınlatabilirler.
ergenlik döneminde genellikle yüz ve yanak bölgesinde çıkan orospu çocuklarıdır. aynaya küsme sebebidir. en yakın zamanda bir cildiyeciye başvurulup zoretanin veya roaccutane adlı ilaçları kullanarak baby face olunmalıdır. tecrübeyle sabit. yardım isteyen bir mesaj uzağımda.
ergenlik döneminden sonra da devam edebilir,insanı strese sokabilir. ki en önemli tetikçisi de strestir. bu kısır döngüye girdiniz mi sıçtınız demektir.
sikik hayatınıza tuz biber olan meret.

pudra
maden suyu
sık sık sabunla yıkamak
limon + maden suyu
bol bol su içmek
kaynamış suya yüzünü tutup buhar banyosu yaptırmak (ardından maden suyu + limon)
silverdin krem
imex krem * *
bunlardan hangilerini yapmalı ya da daha başka neler yapmalı bilgili bir hayırsever mesaj atarsa bu garibanı mutlu edecektir. * *
Stresten çıkan lanet edilesi şey.

Bi tane tam gamzemin üstünde çıktı kocaman. Çaresini bilen varsa allah aşkına soylesin nolur. Ben ve sıvilcem olarak iki ayrı beden olduk resmen çok kötüyüm nolur yardım etsin biri.
yayılmacı politika izler.
Son günlerde ergen veletlerdeki gibi sol yanagımı kaplayan ve gitmek nedir bilmeyen kırmızımsı noktalardır.
(bkz: memur bey bir espri var ama hadi bakalım)
2007 yılında roaccutane kullandım, oh mis siktirdi gitti başımın belası diye düşünüyorken 2012'nin son 4 ayında gene hayatıma girdi. yanağımda isilik gibi çıkıyor. şu finaller bir bitsin cildiye polikliniği ilk gittiğim yer olacak. *
Üzerinde bilumum şeyleri denediğim yine de durduramadığım meretler topluluğu.
Olur olmadık zamanlarda çıkar daha çok. Bazen aynaya baktığında yüzünde zerre yoktur işte o an "Yüzüm tertemiz, ne güzel" dersiniz ve ertesi gün yüzde 4-5 tane sivilce çıkmıştır, o an kahrolursunuz. Özellikle arkadaşlarınızda yoksa daha kötü. Fotoğraf çekinirken uzaktan çekinmeyi tercih edersiniz, yüzünde sivilcesi olmayanlara özenirsiniz. Neyse ki o sorunlardan kurtulmak içinde kalıcı çözüm sayılan ilaçlar çıktı Zoretanin, Aknetrent ya da Roaccutane gibi.
biri geçer ardından diğeri, gelir asla kendini göstermemezlik yapmaz. belli dönem belli insanlarda bitmez.