söğütözü'ndeki akp genel merkezini yakınlarındaki simitçi hakkında çıkan dedikodudur. odtü ve ankara üniversitesi yakınlarındaki simitçiler için de aynı söylentilerin çıkmış olması raslantı olmasa gerek.
19 aralık 2007 tarihli leman'da bir karikatürde konu edilmiş olaydır.
(bkz: sivil polis)

gibisinden olaydır.
zaten dikkat edilecek olursa, simitçi dir. bakmasını bilene tabi ki.
(bkz: beni tanidilar ve sizi tanimiyorum)
simit saraylarından da "ulan bunlar da emniyet genel müdürlüğü olmasın sakın?" şeklinde şüphelenmeme neden olan durumdur.
asla bir şehir efsanesi değildir.
akşama kadar üç tane simit satamadığı halde (evet saydım üşenmedim) yıllarca simitçilik yapan, günün sonunda da kalan simitleri hayrına dağıtan adamdan şüphelenmem normal değil mi?
(bkz: surpriz yumurta)
(bkz: kestaneci istihbaratçı)
(bkz: her simitçinin sivil polis olması ihtimali)
müşteriyle ilgilenmeyip etrafa bakıyorsa %90 mit ajanı çıkabilir.
(bkz: simitçimi mitçimi)
(bkz: hurdacının mit ajanı çıkması)
(bkz: abdulhey)
Aslında Güven Timi Olarak Geçen Kalabalık Bölgelerde simitçi sucu gibi işler yapan gizli sivil polislerdir.
Zabıtanın Tezgahı kaldır demesine Polis kimliğini gösterip görevdeyim kaybol diyebilicek ve Zabıtayı Döt eden kişidir.
emniyet müdürü'nün mit ajanı çıkmasından daha normal bir durumdur. hatta gayet de normal bir durumdur.
şayet olağanüstü hal yıllarında diyarbakır da yaşadıysanız karşılaştığınız ve size gayet doğal gelebilecek olan hadisedir.

hatta ne yazık ki mit elemanı olan bir yakınımızın evine; liseli genç kızların gelerek okullarıyla ilgili bilgi verip, mit adına çalıştıkları dahi şahsım tarafından bizzat görülmüştür.
ankara beşevler,2de, gazi üniversitesi önündeki pek çok simitçide gözlemlenebilir durum.