bugün

Hunharca silkelemek.
inci sözlüğün efsane olduğu zamanlar saldırı yaparken çok sık kullanılan cümle.
Dün akşam gördüğümüz hede.
kertiğine yerleştirmek demektir.
(bkz: kertik)*
eş anlamlısı henüz bulunamadığından mütevellit candır bu kelime.
sikmek fiilinin ilk yarısı ile gebertmek fiilinin ikinci yarısının birleşiminden oluşur.

gebertircesine sikmek ya da sikercesine gebertmek fiil tamlamalarının anlamları düşünülürse, her iki anlam da kelimenin anlamını yaklaşık olarak vermekle birlikte, "sikercesine gebertmek" daha yakın manadadır.
tam anlamı sikerek öldürmek, mecazi anlamı ise acı yaşatmak, ölmekten beter etmek gibi anlamlara gelebilecek söylerken bile insanı tırmalayan bir kelime. doğada saf halde bulunmaz. tamamen laboratuar imalatıdır. son duyumlara göre uzmanlar amırtmak fiilini üretmek için çalışmaktadır.
***ertmek eki, genelde aşağı doğru bir ivme içerisinde olan durumu belirten fiiler için kullanılır.

(bkz: göçertmek)
(bkz: çökertme)
(bkz: karartmak)

Bunların hepsinin ekleri ***ertmek'tir.

Yani tanım şudur: aşağı doğru sikmek. Dibine vurmak da denebilir sanırım. Ya da ne bileyim ben işte.
inci sözlügün yaptigi sey.
Türk küfür sanatının iyi örneklerinden biridir. Kullanıldığı yere ve vurguya göre farklı anlamlara gelebilir.
(bkz: amına koymak)
(bkz: hulusikertmen)
-hayvancan sikertmek ne demek?
+verengül şimdi şöle oluyo. hani sikerken böle yavaş yavaş deilde hızlı ve sert darbeler halinde yapılıyo o.
-nasıl yani çok mu hızlı yapılıyo?
+ ya nasıl desem hani birinden hırsını alırmışcasına adeta düşman siker gibi.
anlatılmaz yaşatılır. yada sikertilir.
atın intikamına konu olabilecek deyimdir. sikertme akabinde çökertmeyi beraberinde getirir. enkazdan çıktıysanız "ayy basurum patladı, mayasurum azdı, dikiş tutmuyorum, bozuldum, infal edildim..." gibi söylemlerle kendinizi oyalayacağınıza allaha şükretmenin mantıklı olduğuna kanaat getirmenize teşvik eden eylemdir.
aydemir akbaş'ın zerrin egeliler'e yaptığından.
sikmenin, sikmekten ziyade intikam alırmışçasına en vahşi ve sadist halini** akla getirmekte olan sözcük... *
(bkz: sikertmeden çıktım da halilim)**
trakya bölgesi halkının sıkça kullandığı küfür çeşididir.

+ ayvan oğlu ayvan sikertirim belacığınıı
sikerken kıvılcım, toz toprak çıkartmak, köz attırmak adeta.
daha da kibar versiyonu için çükertmek fiili de kullanılır.
Birinin götüne şemsiye sokup açarsanız, onu s.kmiş olursunuz. Şemsiye plaj semsiyesi ise s.kertmiş olabilirsiniz. Aradaki fark budur.
%40'ı sikmekten, %40'ı kanırtmaktan ve %20'si domaltmaktan oluşan iş.
tek kelimelik bir deyim gibidir. feci halde, aşırı derecede zarar vermek anlamındadır. sikmek kelimesinden bin kat daha güzeldir.
vandal argo kufurlerdendir. z.kmekten ote ki$i uzerinde olumcul bir vah$et uygulama durtusunu ifade eder. cok kizgin durumlarda ortam haddinden fazla ate$li ve ciddi ise kullanmamakta fayda var zira komik gelebiliyor ara sira.
güncel Önemli Başlıklar