bugün

işe yaramadığı konusunda emin olduğum nikotin bantları .
bir haftadır sigara içmeyen biri olarak, sadece kitabı olmadığını, internette kolayca bulabileceğiniz video ile de sigarayı bırakabileceğinizi söyleyebilirim.

sigarayı kafanızda bırakıp gitmenize gerek yok. alın bir küllük, bir sigara bir çakmak. yakın bir tane. oturun izleyin. kesinlikle iğrenç görüntüler vermiyorlar. izleyince görürsünüz zaten. tek yapmanız gereken, kesintisiz ve rahatsız edilmeden izlemeniz.

allen carr in malesef, az bilinen bir yöntemi.
sigarayı beş yıl önce bırakmış birisi olarak öncelikle sigarayı sevmeyi bırakmak gerekir. onu severken bırakmak imkansızdır.
bıraktım deyip bir daha el sürmemektir.

ama benim gibi deliyseniz sigara içenlerin yanından ayrılmaz, onların o iğrenç kokusunu anlayıp, "bende mi böyleydim lan" demektir. acaba ilk başladığımda ne hissettim deyip bir sigara yakmaktır sigarayı bırakmak. öksürüğe boğulmak lise yıllarında ki gibi. kusacağını hissetmek. iyi ki bırakmışım diyebilmektir.
parayla adam tutup, ona içirmek.
alternatif forum reklamı için:

sitemize giren 1.000.000uncu kişisiniz. amerikadan green card kazandınız, ilgili formu doldurun hemen amerikada yaşama fırsatı yakalayın.
insanın kendi iradesine bağlı bir şeydir, sigarayı bırakmak .
pall mall için yemin ediyorum sigaradan soğuyor insan.
ölmek.
ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmek.
sigara paketlerine yalan senaryolardan oluşan fotoğraflar koyacağınıza "paketlenmeden önce sikimize taşağımıza sürdük" yaz gör bak sonucu.
ne zaman sigara isterseniz ağzınıza bir adet şeker almayı deneyin.
insan inandıktan sonra neyle bıraktığı teferruat.
en güzel teknik; doktorun, öleceksin-kansersin dedikten sonraki sigarayı bırakma teknikleri ne olursa olsun başarılı olur.
Onu bunu bilemem. Ben size kendi yöntemimi anlatayım:

Öncelikle ben eski yaşamıma devam edip sadece sigarayı aradan çıkaracağım diyorsanız yanılıyorsunuz. Yarın okula, işe, ya da kahveye gittiğinizde uzatılan tek sigara yeniden başlamanıza neden olacaktır. işte bunun olmaması için sigara düşmanı başka bir faaliyet yürütmelisiniz. Bu faaliyete de sıkı sıkıya bağlanmalısınız. (Örnek: Dağcılık. Cebinizde ki son kuruşa kadar harcayabileceğiniz bir spor ve rahatlıkla bağlanabileceğiniz bir alan ilgilenirseniz. Bisiklet olabilir v. s çeşitlendirebilirsiniz.)

Sonracığıma gelelim bir diğerine, herkese ama herkese, sizi güçlü bilen insanlara başta olmak üzere sigaraya ciddi, gülmeden yanlarında küfretmelisiniz. Bir daha hayatta içmem demeli spor yapıyorum demelisiniz. Sonradan kararınızdan dönmek zor olacaktır. Ama her şeyden önce kendinize söz vermelisiniz. Ben bisikletçi olacağım ve bunun için sigarayı bırakmam lazım gibi.

Bundan sonrası bıraktıktan sonrası ile ilgili. Bu aşamaya geldiyseniz kararlılığınız had safhada bile olsa (gerçi arada sırada düşüş yaşayacak bu kararlılık ama sürekli toparlamalısınız) içki içerken çok fazla sigara çeker insanın canı. Mümkünse 3-4 ay içkiyide bırakın. Mümkün değilse irade savaşının yoğunluğunu artırmanız gerekecek, kusura bakmayın.

Sonra, çay kahve tüketimini abartmalısınız. Ayrıca, kendinize biraz da işkence çektirmeniz gerekmektedir. Mesela bol bol sigara içilen ortamda bulunup sigara içmeden vakit geçirmeye alışın. Sonra sigarasız yapılmaz dediğiniz faaliyetleri inatla yapın (içki hariç, çünkü doğru karar vermenizi zorlaştırır içki) manzarada takılmak gibi. Bunlardan kaçmayın üstüne üstlük bunları inatla sigarasız yapın arkadaşlar. Sigarayı bırakacaksınız.

Bilgi ekleme: Ben ne kadardır mı içmiyorum? 8 ay oldu galiba tam olarak sayamadım ne kadar olduğunu. Ama ilk bir veya iki aydan sonra işiniz çok kolay.

Ayrıca sigarayı bıraktık diyip dediğim gibi yerine koyduğunuz şeyide bırakmayın. Zira sigarayı bırakmak için uğraş bulmayın. Bulduğunuz uğraş istemeye istemeye sigarayı bıraktırtsın size.
orijinal adı:
the easy way to stop smoking olan kitaptır.
diğer bazı mal yazarların yanlış anladığı gibi başlığın açılma nedeni; arkadaşlar sizce sigarayı bırakmanın kolay yolu nedir? gibi bi soru cümlesi değildir. allen carr tarafından 1985'te yazılmış ve hala yeni baskıları çıkmaya devam eden kitabın daha fazla insana ulaşması mutlaka sağlanmalıdır. istatistiklere göre kitabın sigarayı bıraktırma oranı %80 civarındadır. bırakan bazı malların ileride tekrar başladığı görülmüştür. ama yinede oran mükemmeldir. sigarayı bırakmanın kolay yolunu bilen varsa bana da sölesin diyenlere duyrulur. kitap aklı başında her insana sigarayı bıraktırmaktadır. okumak yeterlidir. internetten ücretsiz edinilebilinir.
not: ben yaklaşık bir haftadır içmiyorum. zaman ilerledikçe yazarım ne olup bittiğini.

zamanın ötesi: 14.07.2011. hala içmiyorum. tavsiye ettiğim herkes istisnasız bıraktı.
edit: 06.08.2011 içmiyorum.
edit: 30.09.2011 içmiyom lan. valla
editlere gelesin :24.12.2011 içmiyommm.sormayın artık.
irade, kendine güven ve rahat davranıp kendini şartlamamaktır.
sigarayı bırakmak çok kolaydır. kararlılık ilk prensip. kimse ağzınıza zorla sokmuyor.
allen carr'ın yazdığı sigarayı gerçekten bıraktıran kitap. sigara içmenin mantıksızlığını anlatmış kısaca, hani sigara tiryakilerine yukardan bakıp hor gören bir üslubun tersine ya da sigarayı kötüleyen, şöyle zararlı böyle fena demek yerine, neden sigara içmek istediğimizi ve bunun aslında ne kadar gereksiz olduğunu anlatmış. bunu kitabın birçok yerinde de tekrarlamış, böylece esasen sigara içmenin faydasız ve gereksiz olduğu akla yatınca ve kendinize bunu tekrar tekrar telkin ettiğinizde sigarayı bırakmak çok daha kolaylaşıyor.
iradesi güçlü insanlar için zaten kolay ama iradesi zayıf olanlar için kolay yolu yok gibi.

tamamen beyinde bittiğini her ramazan oruç tutarken içmeyerek kendi kendime kanıtladığım halde iftardan sonra '' neyse şimdi içeyim bir tane, hemen bırakamam ya '' gibi düşüncelerle
kontrolümü kaybetmem çok zaman almıyor. 24 saat içmeden durabilsem içmeyeceğim daha ama 24 saati atlatamadım henüz.
sigarayı eline alıp üç gulhü bi elham okunarak bırakılabilecek uhrevi ve kısa yollar mevcuttur.
yeni paket almamak.
koskoca bi yalan... yıllardır içiyorum krize girmeden bırakanı görmedim..
son sigarayı yakmak ve sonrasında bırakmaktır. bugün yapmış olduğum gibidir efendim.
canınız sigarayı her çektiğinde sizi öpecek bir sevgili bulun,

dudaklar boş kalmamalı...
(bkz: champix)