bugün

(bkz: nikotinli sakız)
1. ilk önce günlük içilen sigara sayısını azaltarak en sonunda hiç içmeme (işe yaramaz)
2. bir anda karar vererek, bir daha sigara içememe (işe yarayabilir)
3. ramazan ayında oruç tutuldugundan "zaten gunduz içmiyoruz, bu surede bırakırım" düşüncesi (işe yaramaz)
4. nikotin bandı
a) kesinlikle gün içinde bu sonnn deyipte kendinizi kandırmayın.bademciklerinizde, adeta milyonlarca kurtçuk tarafından istila edilmiş gibi bir his olacaktır.sigarayı bırakmak için deliksiz uyku uyudugunuz gecenin sabahını bekleyin, tabi bir gece önceden bütün paket bitmiş olsun.kahvaltıdan önce sigara içiyorsanız,istesenizde bulamayacaksınız.kahvaltıdan sonra sigara içiyorsanız yine sigara yok ve turk kahvesiyle beraber içiyorsanız yine yok.
b) evden cıktınız,kesinlikle markete ugramayın.zaten içmeden bu kadar durdunuz biraz daha durun.iradenizi kullanın.
c) o günü tatil gününüze denk getirin. mümkün oldugunca sigara içilmeyen mekanlarda dolasın.zaten ögle oldu bile.
d) ilk gün gercekten cok kritik eger atlatmayı başarırsanız-ki a,b ve c maddelerini harfiyen uygularsanız sonuc almanız kesindir.yeterki inanın.ayrıca yakın çevrenize ben sigarayı bıraktım diye kendinizi reklam edin,bundan sonra elinizde sigara gördüklerinde, sahtekar olduğunuzu ima eden bakışlar atacaklardır ve rezil olacaksınızdır.
e) sigarayı bıraktıktan sonra üzerinden ne kadar süre gecerse gecsin,yapılan ikramları reddedin,bi taneden bişey olmaz dediğiniz anda önumuzdeki 3 gun içinde tekrar paket almanız işten bile değil.
f) 2.ci gunden itibaren sürekli bişeyler atıştırma isteginiz olacaktır.yasasın ciklet ve sakızlar deyin
g) tamamen bıraktıgınız ilk 15 gunun sonundan itibaren kilo alacaksınız.bisiklete binin ve uzun yürüyüşlere cıkın ayrıca bol bol su için.
h) 20nci gün civarı sayet bir erkekseniz sperm sayınızda bayagı bir artıs olacak.bununla beraberde seks isteginiz normalin en az iki katına cıkacaktır.sonra söylemedi demeyin.
i)ve türkiye'nin neden bu kadar cok uykucu olduğunuda kesfettim.icerken 11 saat yetmezken, simdi 6 saat yetiyor ve kendiligimden uyanıyorum.(ne kadar yorgun bir gün olsa bile)
bırakmak isteyen herkese kolay gelsin diyorum.merak etmeyin sandıgınızdan kolay olacak siz yeterki bu receteyi takip edin
(bkz: sigara bırakılmaz ara verilir)*
insanın kendisi için yanacak başka bir şey bulana kadar yakmaya devam edeceğini gösteren cümle.
"sevişmekten hoşlanıyorum neden sevişmekten vazgeçeyim ki" sen sevdiğin birini bırakıyor musun?
içici : seninle öpüşmem sağlığım açısından zararlıymış
sigara: 10 yıldır beraberiz ama .
içici : artık seninle ayrılma vaktimiz geldi lütfen ayrılırken öpüşmeyelim doktor seni bana yasakladı.
sigara : bi kere yalasan şöyle baştan sona haa ne dersin o zaman beni bırakamazsın.
içici : yalayamam dur dur yalasam mı ki son kez hayır hayır yalamamalıyım.
seni seviyorum ama artık ayrılmalıyız byee.
ben bi programa katılmıştım
sigara bırakmaya kesin karar vermek şart,anlık bir heves olmamalı(parasız kalmak gibi)
mesela 1hafta yada 10gün gibi bir tarih belirliyosunuz bırakmak için ve ogüne kadar hazırlanıyorsunuz.bu süre içinde sigarayla ilgili alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışıyosunuz.sabah kalkar kalkmaz içmisunuz,yemekten hemen sonra içmiyorsunuz,kahve çay yada kolayla birlikte içmiyosunuz.bunun yerine örneğin yemeği yedikten sonra yarım saart bekliyosunuz,ondan sonra içebilirsiniz.
kısaca bu süre içinde alışkanlıklar bırakılıyor ve içilen sigara sayısı azaltılıyor
o malum gün geldiğinde ise kusana kadar (harbiden kusana kadar ama) üstüste sigara içiyosunuz,böylece ertesi gün canınız pek sigara istemiyor,en kritik günü atlatmış oluyorsunuz.ilk birkaç gün zor oluyor

sigara bırakılır bırakılmasına da sigara içme isteği hiç bir zaman geçmez ...
hiç düşünmediğim bi soru. ama bırakmak istersem bigün ;bir anda kesmek kesin çözümmüş.Azaltarak bırakmak hikaye diyorlar ama arada bir çay,bira eşliğinde duyulan özlem test edilmeli bence
10 senedir 24 saat bile ara vermeden içtiğim için cevabını bilemediğim sorudur..
parasız, başkasından otlanmayacak kadar gururlu ve yalnız olunca kolay bırakılabilir. ya da iki tane tokat yemek gerekir ağzın tam ortasına... biiirinci tokat; ciğerinlerin bitmiş!.. ikiiiiincii; akciğeri kanserin hayırlı uğurlu olsun.
ilk başlarda ağzınızın boş durup sigarayı hatırlamamanız için sakız falan çiğnemenizi öneriyorlar.
sigara'nın zararlarını anlatan belgesel tarzı şeyler seyretmekte yararlı olabilir(kanser olmuş akciğer resmi ile sağlıklı olanının yan yana resimleri gibi)
size getirdiği mali külfeti hesaplayarak giden parayla başka neler yapabileceğinizi düşünün.
sağlam bir iradeniz varsa eliniz bir daha sigara paketine gitmez zaten.
-Aşkım sigarayı bırakırsan şu gördüğün mini eteği almayacağım.
-Ben zaten bıraktım hayatım alma sen!!
bir gün içinde 5 iş görüşmesine gidip arada da sigara alcak kadar vakit olmamasından kaynaklanan sorunsal nedeniyle gün sonunda 0 nikotin seviyesine inince, yakılan sigaranin igrenç gelmesiyle olabilecek eylem. *
beyinde bitirip,dolu paketi bir anda çöp tenekesine atarak yapılması gereken eylem.
paket almamaya karar verilerek bırakılır.
dışarı çıkarken evde bırakılarak bırakılır..
başlayan bırakamaz anam kabullenin
iradeli olmaya karar vererek, 25-30 yıl içip bırakanlar var kardeşim...* **
(bkz: sigara içmeyen sevgili bulmak)
başka bir şeye başlanılır genelde
(bkz: sigarayı bırakıp kahveye başlamak)
(bkz: sigarayı bırakıp derde başlamak)
(bkz: sigarayı bırakıp sigara içenlere söylenmeye başlamak)
(bkz: sigarayı bırakıp çubuk krakere başlamak)
en sağlamı günde bir paket içiyorsan eğer iki günde bir birer sigara azaltmakmış. 19 18 17 16..... en sonunda 2 1 0 uzun bir süre geçiyor bu arada ve vücut nikotini daha az istiyor böylece sigara bırakılıyor. ama psikolojik olarakta bırakabilmek için iradeli olmak lazım.
yok bunun bir yöntemi falan bırakıcaksan bırakıcaksın.o paketi alıp bine böleceksin sonra ben bıraktım diyeceksin önce kendine sonra ''yok canım sen içersin'' diyenlere.sonrada 1 aydır 2 tane ıctım yok bır fırt aldım yok.tamamen irade meselesi.bıraktıktan sonra insana ööle bir gurur katıoki anlatamam..''aaa sen sigaramı içiosun ben bıraktım :D''
doktor hastaya derki, puro iç bundan sonra hergece yatmadan puro ları dötüne sok, sabah kalktığında o puroları iç.

hasta 2 hafta sonra doktorun yanına gelmiş. ben sıgarayı bıraktım teşekkür ederim demiş. yalnız bir sorunun var her gece puro sokmadan uyuyamıyorum.
sigara yerine patlıcan suyu içebilirler.*.*
sigarayı bırakmak isteyip de bir türlü beceremeyen iradesizler için geliştirilmiş uygulamalar bütünü.
güncel Önemli Başlıklar