bugün

senede toplasan 5-10 dal içerim ama başlar mıyım hayır tabii ki de cimriyim ben düşündüğüm sağlığım falan değil cebim.
--spoiler--
Her gün 85.000 civarında genç sigaraya başlıyor ve 22.000’den fazlası da sigara bağımlısı oluyor.
--spoiler--
iyi bok yemektir!
Başlamayın, başlattırmayın..
1 - 2 hafta oluyor, daha önceleri de içiyordum da öyle arada sırada. marlbora içiyordum, sağolsun devlet baba zam yapınca camel a döndük.
Bıraktıktan sonra tekrar başlamak çok koyar. özellikle 9 senenin ardından, büyük mallık yaptım. Evet.
hiç başlamayın çünkü başlamanıza vesile olan kişiye 10 sene sonra küfrediyorsunuz.

denendi.
Amk sigarasını bırakabilmek için 8 gündür elektronik sigara denen emziği elimden düşürmüyorum.
Lanet olsun şekil yapmak için bu zehire başladığım güne!
ilk içilen sigarada gelen baş dönmesinin sonucudur. Sonrakiler de öyle olacak sanıp içmeye devam edersiniz ama hiç de öyle olmaz.
hayatın zulme dönüştüğü evre.yapmayin kardeşler romalılar.
Hayatta yaptığım ve yıllardır süre gelen. Bırakın içiyorsanız ya da başlamayın içmiyorsanız. Ben yapamıyorum keza.
Demin yaptığımdır. Dün gece bıraktığım sigaraya günün ilk saatlerinde tekrar başladım. Sadece sigara içtiğim için bile kendimden nefret edebilirim.
yapılmaması gereken,yapıldığı takdirde nikotin bağımlısı olmamak için tez zamanda bırakılması gerekir. uyuşturucudan farkı yoktur. hem insanın sağlığına hemde ekonomisine zarardır.
Ortalama 3-5 yıl içtikten sonra bırakmanın yollarına bakarsınız ama çok az kişi tam anlamıyla bırakabilir. Hala sigaraya başlamadıysanız merak dahi etmeyin, size herhangi birşey kazandırmadığı gibi maddi, manevi birçok yönden yıpratır. Sigarayı bırakmak çok zordur ve siz birgün bırakmak isteyeceksiniz emin olun.
bu hisse en çok dışarıda yalnızken ve bir şey beklerken gark oluyorum. sigara içerken bekliyor değil de sigara içiyor gibi görüneceğimi zannediyorum çünkü.

sap gibi bir yerde dikilmek çok strese sokar beni. neyse ki fazla uzun sürmüyor. canım ciğerlerim, kıyamam.
21 yıllık hayatımda bir iki defa sigara içmeyen ben gittim bir paket kısa parlament aldım. Yalnızlığıma eşlik etmesini istiyorum sanırım.
hiç başlamasam bu güne defa 100 kere başlardım heralde.

o yüzden sorgulamıyorum ne zaman başladığımı.
Hayatta yapılacak en büyük hatadır. 9 sene kesintisiz içtim, uyuşturucu bağımlılığından öte bir bağımlılık. 3 aydır içmiyorum ama geceleri rüyamda sigara yaktığımı görüyorum bazen. Siz siz olun bu tuzağa düşmeyin. Özenilecek hiç bir yanı yok, sigara içen kişiler size özeniyor Aslında.
Her an olabilecek akıldan çıkmayan lanet.
gençliğimi yaktırıyor.
Yerine göre iyidir yerine göre kötüdür. Rakı masasında bir sigara yakmak iyiyken, ameliyat masasında içtiğiniz sigaraların ceremesini çekmek kötüdür.
yapabileceğiniz en büyük aptallıktır.

"yölnözlöğömö öşlök ötsön" bırakın şu ergen triplerini.
evet yalnızlığınıza eşlik eder, leş gibi kokup iki merdiven çıkamayınca, herkes 35 yaşında aslan gibiyken sen götünü kaldıramayınca görecem o yalnızlığı ben.

sigarayı kim sever biliyor musun?
1- sigara içerek şekil olduğunu sanan, sigaraya anlam yükleyen ergenler.
2- sigara içmekten başka vasfı olmayan gerizekalılar.

arkadaşım bak ben durmadan 2.5 km koşabilen insandım, salak gibi sigara içtim şimdi 600 metre olmadan tıkanıyorum.
bırakabilmek için elektronik sigaraya başladım, sigarayı bıraktım ve iki aydır nefesimin düzeldiğini hissediyorum.
hayat, renkler daha güzel geliyor, moral bozukluğu, sürekli yorgunluk kalmadı.

kendinize gelin abicim saçma saçma triplere girip sigaraya başlamayın.
Sigaradan etkilenen kız var mıdır bilmiyorum; ama sigaradan etkilenen ciğer, bütçe ve sararmış dişler vardır. Başlamayın pişmanlıktır!
Sadomazoşist bir girişimdir.

Aklı olan uzak dursun. Yoksa çok ağlarsın bırakamıyorum diye diye.
Bu konuda her kafadan bir ses çıkar kimseye aldırış etmeyin.
Sigara zevk meselesidir tartışılmaz, tavsiye alınmaz.
Sigarayı bırakmakla eş değer ağır aptallıktır.(keyif patlaması)