bugün

Zamların, aman vatandaş zararlı alışkanlıklardan uzak dursun diye yapılmadığını net bir şekilde gösteren keyfiyi ve, nasıl olsa içen içecek ben vergime bakarım zihniyetinin son icraati.
Kafamız nasıl güzel olacak peki.
çok pis batırdılar ülkeyi, silkmeseler bari...
1 paket sigara ve 1 sise birayi 100 tl'ye fixlesinler dedigim zamcik.
(bkz: dünyalılardan tiskiniyorum)
anasını şey yaptığımın yerinde her gün zam zulmüne maruz kalıyoruz.
- Her şeye benden zamm… şakiiirr e yok.
+ ne demek kan şakiiirr
Arkadaşlar kusura bakmayın da bu fiyatlara alkol ve tütün tüketen insan net maldır.
Afiyet olsun.
Evet arkadaşlar, köye yerleşip kendi tütünümü imal etmeye bi adım daha yaklaştım. Nasıl olacak, çiftçilik hakkında zerre bilgim yok ama bu zamlardan sonra hayat zorlaştı. Giderim köyüme otururum. Önce domates biber eker, zamanla tütüne geçiş yaparım. Yolum uzun ama akademisyenlik ile bi bok olamayacağım için en azından kendi ektiğimi yerim diye düşünüyorum.

Google—> yeni başlayanlar iÇiN çiftçilik
daha dün sohbet esnasında geri zekalı mı embesil mi bilmem ama biri yapılan zamları savunup "sağlığa zararlı, içmeyin" dedi.
sağlık baz alınırsa...
şeker tuz da zararlı.
tatlı da zararlı, et de zararlı, süt de, yumurta da, balık da zararlı.
meyve sebze de zararlı.
makarna ekmek de zararlı.
çikolata da zararlı.
kahve çay da zararlı.
ne bileyim, sağlık açısından kalp damar sindirim sistemi alerjik rejim vb durumlar yüzünden hasta olan, kilo sorunu olan, örn: bale jimnastik vb sanat spor dalında uğraş verenler bu ürünleri tüketemeyen biri çıkıp bu ürünler için "sağlığa zararlı, tabi ki zamlanmalı" derse haklı mı oluyor?

bu embesile bir hatırlatma yaptım.
sigara kanser yapmaz.
sigara içinde katkı maddeleri kanser yapar.
örn: sigara da kalitesiz tütün, kağıt, filtre kullanımı denetimsizlik yanında kontrolsüz bilinçsiz tüketim insanı canından eder.

sizlere de hatırlatma yapayım dedim.
Özel hayata müdahaledir bu zam.

Yavşaklar topluluğu milletin tek tip olmasını istiyor. Bu hırsızlıktır. Dindar görünümlü hırsızlar!
şahsımı sıfır (0) tl tutarında etkileyecek olan zamlardır.
vergi dairelerine zam gelmiş.
herkes içki içse venezueladan ithal pudra şekerlerini kime satacaklar karşim.
az anlayışlı olun.
Sigarayı bırakmama neden olan zamdır. Uzun aüredir bırakmayı düşünüyordum zaten.
hükümetin son taktiği, önce içki ve sigarada ki vergileri artırıyor. sonra bütün vergileri artırıp insanları içki ve sigara içmeye zorluyor.
öyle ya...
ya kafamız iyi olması lazım ya da kafayı sıyırmak lazım ki bu duruma katlanalım.