bugün

Bir kaç yıldır bırakmıştım, fakat tekrar başladım. Aklımı kalbimi bulandıran biri yüzünden içiyorum, bazen keyfine bazen kederine..
aptal insan işi. hiç işim olmaz.
Yeni yeni başladığım bok yeme.
Şunu farkettim sabah uyandığım da bok yemiş gibiydim.
Galiba ben eleneceğim. Siz devam edin.
Bugün yine can sıkıntısından, dertten, kederden ve yalnızlıktan içtiğimi anladım. 2 gündür teyzemlerdeyim ve kuzenlerimle takılıyorum. Beraber pes atıyoruz, top oynuyoruz, geziyoruz falan. inanır mısınız normalde günde bir paket bitirip gecesinde ikinci pakedi açan ben buraya geldiğimden beri 10 tane içmişim. 10 tanenin de 5 ini yolda dolmuş, otobüs falan beklerken içmişimdir. Demek ki hep sevdiklerimle vakit geçirip mutlu mesut yaşasam bu amk sigarasını hiç içmeyeceğim.
Uzun vadede zararlıdır lakin kısa vadede stresi alır, psikolojik olarak rahatlatır.

Keyiflenmek, dertlenmek, sıkıntı gidermek ve benzeri geniş yelpazeli amaçlar için yapılan eylem.
Gün içinde 20 30 kez gerçeklestirdigim eylem. Pişmanlık duyduğum en saçma alışkanlık. Keşkem bırakabilsem.
içiyorsanız adam gibi çöpe atın şunu sizi valla gebertirim lan. Ayılar.
adam olun köpekler.

görsel
bırakmanın çok zor, bağımlılığından kurtulmanın ise tıbben imkansız olduğu uyuşturucudur, sigara. yine de bırakmak için motivasyon olabilecek bir iki sebebi sıralayayım;
sigara içiyorsanız kötü kokarsınız ve bir dostunuza şöyle candan sarılamazsınız.
partnerinizin, çocuğunuzun sizi öpmesi ile kül tabağını yalaması arasında çok bir fark yoktur aslında.
bir durakta yada yolda sizin üflediğiniz dumanın bir başkasının boğazına kaçması hak ihlali olarak yeter.
öğrenci iseniz sigara harcamanızı ya aldığınız burs dan yada ailenizden karşılıyorsunuz dur. aile ise ebeveynlerin şefkat duygusunu sömürme, burs ise istisnasız hak istismarı.
çalışan biri iseniz sigara bağımlılığınız performans azalmasına ve mesai uyumsuzluğuna sebep olacaktır.
uzar gider bu vicdani liste. gelin hem kendinize hem eşinize dostunuza hatta tüm insanlığa bir iyilik yapın. bırakın. biliyorum çok zor ama inançlı iseniz "tanrı dilerse zorlar kolay olur". inanç sahibi olmayanlarda bilir ki " evren emek verilen isteklere pozitif dönüş yapar"
görsel
Sağlığa, çevreye zararlıdır der, işin uzmanları.
Başladığım güne lanet olsun.
kafama göre içiyorum bazen günde 2-3 tane içiyorum bazen hiç içmiyorum.
Azaltmaya çalışınca insana zamanı yavaşlatmanın yöntemini buldurur.
Kokusu ve dişte bıraktığı sarılığı midem almasa da, muhteşem uzun parmaklar arasında harika durur şerefsiz uzun cigara.
Ah ulan ah
uzun zaman bırakmak isteyip karantina sürecinin başlamasıyla bıraktığım ama hala rüyalarımda yaptığım eylem. bu gidişle kesin gene başlarım.
iftar sonrası içileni daha bi keyiflidir.
Alfa ve beta ayracıdır. Gerçek bir alfa günde 3 paketten aşağı içmez.

Siz ılıklar da içmeyerek 150 yaşına kadar yaşayacağınızı sanın.
içenle içmeyen arasında 5 Dk fark ediyor. Tabi ölürken otopsi yaparlarsa o ayrı.
sigara içmek belalı bir eski sevgiliyle yıllarca zaman geçirmektir. size verdiği zararı bilirsiniz sizi bazı durumlarda soktuğu durumları da. her birey gibi kimimiz hayır der bir süre sonra kimimiz devam eder. bırakma dönemi de aynıdır.
Sigara içmenin en acınası yanlarından biri, sigara üzerine edebiyat kasan, öven dallamalarla aynı eylemi gerçekleştiriyor olmak. Genellikle mal kesim yapıyor olsa da attila ilhan gibi kişiler bile yazmış bunu. Demekki bırakmak için kim övmüş, kim ne anlam yüklemiş demeden reddetmek gerekiyor. Vallahi de bırakacağım. Yetti artık.
Belki kızacaklar; birçok kişi içiyor birçok kişi seviyor birçok kişi çok matah bir şeymiş gibi anlatıp edebiyatını yapıyor ama hayatım boyunca bir fırt bile çekmedim, içmedim. Görüp görebileceğiniz en psikopat adamlarla takıldım, en pis ortamlara girdim. Ancak yine de içmedim.
Acılarımı dindireceğini düşünerek başladım içmeye. Ama ne o benim acılarımı dindirebildi ne de ben onu bırakabildim.
Acılarımın ortağı oldu. Sonra acılarım bitti (çünkü zamanla geçmeyen acı yoktur) şimdi arada sırada içiyorum. Tadı da iğrenç geliyor kokusu da..
düşünen insan aleti demişti galiba buna necip fazıl.
yapmayı nihayet bırakabildiğim sağlıksız eylem, iki gündür.
Rahatlatır, ama zarar verir. Bağımlılık yaratıyorsa bırakılmalıdır, madde bağımlılığına kadar gidebilir.