bugün

sigara içmeden önce ağıza atılan bir lokma ekmek, bir gıdım çikolata, bir yudum su için söylenen kelimedir.
kahve tiryakilaerinin kahve altı sı varsa * sigara tiryakilerinin de sigara altı olarak bir öğünleri vardır.
sigara tiryakilerinin olmazsa olmazıdır. en favorisi ufak bir dilim mandalinadır. bunun üstüne içilen sigaranın tadına doyum olmaz.
sigara içmenin bahanesidir!

bir tane susam yese, yine yakar o sigarayı: "ister fakir ol ister fukara..." diyip!
kendi kendimizi kandırmanın bir yolu. birilerine verdiğimiz aç karnına sigara içmeyeceğim sözünden dolayı (ki bu kişi kendiniz de olabilirsiniz) yediğiniz bir lokma ekmektir çoğunlukla. peki sigaranın zararlarını zerre azaltır mı bu lokma? hayır sadece kendinizi o anlık iyi hissedersiniz.
gece 3'te yenen baklavadır. yeter ki sigara içmeye ortam yaratılsın...
çifte kavrulmuş zencidir. * hayır yanlış anlaşılmasın, zenci fantezim yok ama belki bazılarının vardır bunu bilemeyiz öyle değil mi sözlük?
saat; gece 04.00
yer; terminal'de bir çay ocağı

+usta, ordan bana bi' çay ile poğaça versene.
-tamam abi geliyo.
+neyli onlar yauv ?
-peynirli abi.
+tamam ver de bi' sigara altı yapim.
kilo aldıran eylem. göbek çıkmaya başladı sanki yavaştan her sigara öncesi bir şey yeme gibi bir huy edindim. acil kurtulmam lazım yoksa göbekli yazar olacağız bu gidişle
Dört molasından önce çay içmek suretiyle yapılan eylem.