1. 1.
  herşeyi bir kenara bırakıp, hayata yeniden başlamak anlamına gelir. ya da sözlükte yazdıkları anlaşılmaz bir şekilde, muhtemelen yazdıklarının üzerine görünmezlik iksiri dökülmesi sonucu *görünmez olan yazarın sözlük hayatına sıfırdan başlaması da söz konusu olabilir (bkz: jokerr).
  1 ... jokerrr
 2. 2.
  sayı sayan,ama bir noktadan sonra sayıları karıştıran kişinin,
  sayma işlemine en baştan(sıfırdan) başlaması durumudur.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  (bkz: yeni bir sayfa acmak)
  2 ... manson
 4. 4.
  muhtemelen her ayrılıktan ,her dönem sonundan , her yenilen kazıktan sonra insanın gerceklestirmek istediği eylem.
  (bkz: sil baştan baslamak gerek bazen hayatı sıfırlamak)
  ... lullaby
 5. 5.
  her zaman
  nasil baslayacagimi dusunurdum.
  sifirdan basladim.
  muzik,
  sifirin etrafini
  kadife kaplamakta.
  1 ... penguen pertev
 6. 6.
  kendi yokluğunu farkeder insan bazen der "ne yapmışım bu güna kadar yazık olmuş..." işte kendinden soğur yine daha öncekinden daha nefretle hemde. bakar olmaz kendine saygı duymazsa kimse duymaz. günlerce sabahlara kadar ağlar mutluluğu oynar sevimli sanmak ister dünyayı. an gelir iki yol secer kalmakla gitmek aslında. gitmek kolaydır, o zoru seçer kalır.
  bütün varlığını dondurur. gerideki kendini unutmak ister, hiç girmediği yollara yönelir. olmamış yaşamamış gibi kendini ilk kez kandırmadan. bunları yaşar yaptıklarında, ilklik heyecanı kaplar. işte insan o heyecanla anlar hayatı sıfırdan başlar.
  1 -1 ... zuvvar
 7. 7.
  elde avucda ne varsa hepsini tuketip ,vaktin gec olmadıgını dusunenlerin ve kaybedecek baska hicbirseylerinin olmadıgı bunyelerin gonul rahatlagı ile gerceklestirdikleri eylem.
  ... balim
 8. 8.
  motive eder.
  eksiden başlamaktan da iyidir ayrıca.
  ... gore gori chapa tipa rota hey
 9. 9.
  yanlış olan önermedir. herşeye tekrar sıfırdan başlamak imkansızdır. sıfırlamayana karar insan özel ya da çeşitli sebeplerden üzülmüş, bazı şayleri unutmaya çalışan insandır. bu haliyle de birşeylerden kaçmak istemektedir. kişinin bu haliyle hayata sıfırdan değil ancak eksi birden başlaması mümkündür. sorun ya da sebep ne olursa olsun hayattan kaçan ve herşeyi baştan sıfırlamak isteyen insan korkaktır, sorun çözemeyen, bunalınca buna çare bulamayandır. ileri de gene aynı duruma da düşmesi muhtemeldir.
  1 ... mendoza
 10. 10.
  sıfırdan başlıcam dersiniz ama kendinizi kandırırsınız. sıfırdan başlamak için yeniden doğmak gerekmektedir. e hafızanızıda sıfırlayamayacağınıza göre boşa kürek çekmektir. *
  ... kolonya