bugün

90'larda atari salonunda delicesine oynadığımız güzel ninja platform oyunu.

[https://m.youtube.com/watch?v=lqScgMHVe3c]
En sevdiğim karakterin yosamaru olduğu film. Öldüğünde çok üzülmüştüm.
red alert 3 te empire of the rising sun ın assassin ünitesi. rakip binalara sızabilir, ortamdan duman hilesi ile kaçabilir ve kılıcıyla rakibini tek hamlede öldürebilir. kılıcının dışında uzaktan yıldız fırlatarak da dövüşebilir.
uzun ismi shinobi: heart under blade olan mukemmel bir japon filmidir. 16. yuzyilda yasanilan ustun yetenekli savascilarin kral tarafindan yok edilmeye calisilmasini konu alir. martial arts sevenlere kesinlikle tavsiye edilir.
Ten Shimoyama imzalı aksiyon, tarih, fantazi ve aşk temalarını işleyen japon filmi. Film konu olarak 1600ler japonyası iç çekişmeleri anlatır. yıl 1614 tür. Tokugawa hanedanlığı yüzyıllardır süren içsavaşa son vermiş, ve tokugawa lideri kensini shogun ilan ederek uzun bir barış dönemini başlatmıştır. Fakat imparator zamanında kendisi için de kılıç kullanmış shinobi rahiplerinden tırsmaktadır. Bu rahipler karanlık sanatlarda öyle ileriye gitmişlerdir ki varlıkları bile bir tehdit oluşturmaktadır. Bu tehditi bertaraf etmek için bu iki shinobi köyü bir birine düşürülmeye karar verilir, tesadüf bu ya 2 köyünde en güçlü shinobileri, biri erkek ve biri kızdır ve bunlar birbirlerine aşık olmuşlardır. işte bu aşk filmde büyük yoğunlukta işlenmiştir.

Filmdeki savaş sahneleri kimi zaman insana "bsg" dedirtmekle beraber özel efeklerin şıklığı japon kardeşlerimizin bu işte ne kadar ileriye gittiklerini göstermektedir.
direkt edit:

keşke sade bir sms atsaydın...

tanım yapmak için biraz geç kalınmış ya da erken zamanda tanım yapacakken tanımlamak için gereken kelimelerin bir anlamı olmadığı düşünüldüğü ibraz edildiğinden tanımsız kalmış...

sana ait, ona ait, bana ait hiçbir şey yok artık gülüşümde... gülüşüm yok zira yüzümde... yüzümse düşmüş yerlere...

değişiyorum... belki isteyerek, belki de istemeyerek... elimde olan bir şey değil... karşı koyamıyorum, koymak istiyor muyum onu da bilmiyorum aslında bakarsan...

artık fazla yazmıyorum zaten... içimden gelmiyor... bilmiyorum... öyle bir yerlerim kalkmadı... sanırım iki bin küsur entry nin amacına ulaşamamasının verdiği burukluğu yaşıyorum... söylemişimdir sanırım sana neden buraya yazdığımı... bir tanesi bile okunmamış... neden geldim neler oldu... ama sonra bakıyorum da, buranın kattıkları-kazandırdıklarına... sonra hangisi ağır basıyor diye karşılaştırıyorum en fesat yanımla... hani hep kârda olmalıyım ya... ama tahteravana binen bir obezle bir somaliliyi görüyorum karşımda... önemsemediğimden değil burayı... sanırım hayatı önemsemediğimden...

yapmaya teşebbüs ettiğim ya da yaptığım her hareketin hakkı bende saklıdır... yani bir şeyleri değiştirmek-düzeltmek-kötüleştirmek vs. için değildi hiçbiri... ve işin ilginç tarafı neyin ne kadar anlam taşıdığını da biliyorum... bilmediğimi önemsemediğimi düşünsen de ve bir şeyin değişmeyeceğini biliyorum bunları söylesem de... zaten değişmesini istiyor muyum, onu da bilmiyorum...*

yorgunum... hem de çok... aslında biliyorsundur sen de... ya da tahmin etmişsindir...
bilmediğimi, anlamadığımı sandığın şeylerin çoğunun hesabını yorgunluğa kesecek kadar da korkağım belki de... ama olmadığım kadar da ciddiyim bu kez...

sana bir söz vermiştim hatırlıyor musun?
o sözü tutacağım...
söz verdiğim için değil... istediğim için tutacağım...
ama sanırım yine bir sorunla karşı karşıya kalacağız...

söylenecek sözlerin bittiği zaman bir şeyler bulunmuyor noktalamak için...
garip bir duygu...
biraz klasik...
biraz sade...
teşekkür ederim...
her şey için...
bugün haber sonrası startv'de yayınlanacak ve izlenmesi tavsiye edilen film.
japonca da casus anlamına gelen kelime, ki genelde ninjalar için kullanılır
keşke yalan söylesem...
doğum günü kutlu olsun yazarı...
ayıbımı en kısa sürede yok edeceğim merak etme yazarı aynı zamanda...
iyi ki doğduuuunnn...
elmayraaaa....
yonetmenligini ten shimoyama'nin yaptigi 2005 yapimi, ozel yeteneklere sahip 2 ninja koyunun hesaplasmasini konu alan, gorsel efektleri oldukca guzel bir film. japon idolu erika sawajiri de bu filmde rol almaktadir.
allah bir çene vermiş, gerisini... yazarı.*
kelimeleri yutarak söylediğini kabul edip sonra sizin o yutulan kelimeleri anlayamamanıza hayretler içinde kalan yazardır aynı zamanda... ben yutuyorsam sen ekle diyor, yapma yahu...
pazar günü gireceği les sınavı yüzünden hayatının en büyük fırsatlarından birini kaçırmıştır, vatana millete hayırlı olsundur...*
hayatta hep yanımda olan, beni hep mutlu eden, uludağ sözlükle tanışmamı sağlayan, ve "vay ne yazdın bee!!" dediğim harika yazar. * **
1. yılı kutlu olasica yazar.
nereye beklendiğimi hatırlayamadığımı anlamamı sağlayan yazar.

edit: utandıran yazar.*
hipotezimi çürüten yazardır. * *
budur işte listeme (#666900) entrysi ile girmiş olan yazar. o butonu yakalamam ne kadar zor oldu biliyor musun sen?
ucuncu nesil yazar.***
muhtesem yeteneklere sahip insanların yasadığı iki köyün savasını anlatan 2005 yapım bir japon filmi. nefretine yenik düşen kız sevdiği adamı öldürür..

üçüncü nesil çaylak ötesi bi yazardır bi de kendisi. * * elde olmayan sebeplerden ötürü nickini değiştirmiş olup yoluna bu sekilde devam etmeye karar vermiştir. *