bugün

entrylerini çok beğendim ve şukuladığım yazarlardan biri.
(#9898422) hayatımızdaki bu ayrıntıyı farkedip bizlere sunarken yarmış yazardır.
(#10501348) ve bu entrysinden de anlıyoruz ki allaha inanları aptal, allaha inanmamayı zekilik olarak gören bir adet kişidir. ne diyelim allah hidayete erdirsin kendisini. yine de böyle düşünmesi çok yanlıştır. elbet birgün kendiside ölecektir bunu unutmamalı. öldükten sonra zekilik veya aptallığın bir anlamı kalmıyor sayın sharkek.
(#10855730) entrysiyle beni kendine çekmiş yazardır. iyidir iyi. hoştur. dobradır.
sonra dan farkedilen edit : kim ne derse desin hidayete ermene gerek yok. erenleri de gördük.
bana online iletim listesine imzamı atmayı öğreten yazardır.

(bkz: teşekkür ederim)
(#14462054) bunu iddia edip kanıt isteyenlere wikipediayı kaynak göstermiştir. evet bildiğimiz wikipedia yani senin benim vatandaşın yazdığı wikipedia. wikiden aynen kopyalıyorum;

--spoiler--
islam dininin peygamberi muhammed kabe'de köklü değişikliklere gitmiş ve put sayılmayan hacerül-esved'in dışındaki bütün putları kaldırmıştır
--spoiler--

evet yıkmış filan yok, kaldırmıştır ifadesi var.

kısaca kıçımdan uydurdum dese daha inandırıcı olurdu.
bollywood filmlerini komik bulan yazardır.
kaynak olarak inançlarını, bu güne kadar değişmeden geldiğini idda ettikleri kitabı gösteren kişilere, isterse gelip einstein anlatsın, onlar için yeterli bir kaynak olmaz bu. sen inanç yoluyla kanıtlıyorsun her şeyi. yani sanal olarak. bana gelip "kaynak göster" diyorsun sonra. dua et wikipedia'yı kaynak göstermişim yine, "benim inancım böyle diyor, kutsal kitabımda öyle yazıyor" diyerek sizin gibi sıyrılabilirdim mevzudan. kaldı ki, bir entry girerken sadece wiki değil, bir çok kaynak kullanıyorum. misal 23 yıldır izlediklerim, dinlediklerim, okuduklarım, gördüklerim gibi. şimdi sen her kaynak istediğin zaman sana bunların hepsini anlatıcam mı tek tek? "13 yaşında anneannem şunu anlattı, 17 yaşında bir kitapta okumuştum, geçen sene national'da bir belgeselde şöyle diyordu" diye anlatıcam mı sana? bunu bekliyorsan gerçekten ruh hastasısın. senin gibi kendi kaynağını kendi uydurup, sonra ondan bundan kaynak isteyenlere verilebilecek en güzel kaynağı vermişim yine, dua et.
(#14808312) açık ara gördüğüm en kötü espriyi yapmış yazar. tebrik etmek lazım.
(bkz: #16079283)
sözlükteki şakirtlere bir darbe daha vuran yazar. sağlam ve aklı başında yazar kısacası.
(#16147498) ayara bak. *
başlıkları karıştıran yazar. (#10702579)
metin?
(#20178289) tespitine katıldığım yazar.
yanılgı editi: çok çok pardon. (#20177817) yazarın bu entrysinde nabza göre şerbet verdiğini anladım. (bkz: çok yüzlü insan)
(bkz: #20178289) tespitinde zerre samimiyet göremediğimdir. şöyle ki,

(bkz: #20177817) her sınıftan insanın otobüse biner gibi uçağa biner hale geldiği, dünyadaki 1 numaralı hava yolu şirketini barındıran türkiye'de hiç uçağa binemeyecek insanlar diye lafa başlayıp saçmalamış da saçmalamış. ama konumuz bu değil. türkiye'de çapulcuların sokaklarda "biz" olmak için mücadele verdiğini buyurmuş. biz düşman değiliz, aynı toprağın ve aynı kültürün çocuklarıyız demiş. üstüne de onlar da müslüman falan demiş.

birlik ve beraberlik mesajları veren zatımız allah, peygamber ve kuran'la ilgili de bakın ne kadar da saygın ve barışçıl bir dil kullanmış:

(bkz: #9826888) (bkz: #9898685) (bkz: #10004236)

bunları okuduktan sonra müslümanların hemen "bir" olası geliyor değil mi?

bu da fevkalade aydınlanmış bir şahsa ait olduğu her halinden belli olan(!) tespiti yapmasından sadece birkaç dakika evvel eklediği girdi: (bkz: #20178128)

hey mühürlü! sen mi fark ettin her şeyi? güldürme beni! masalların bize sökmez.

edit: dedim ya, masalların bize sökmez diye. bir sınıfta 60 öğrenci*, bir hasta odasında 10 hasta ve bir devletin başında 3 hükümet olduğu zamanların türkiyesini idrak edememiş internet neslinden bir şeyler öğrenecek değiliz. ayrıca kısacık bir siyasi ifade nasıl da, ana konunun üstünü örtmene yetti. onu da bunu görmek için yazmıştım zaten. biz sizin sonraki adımlarınızı dahi biliyoruz artık. insanların değerlerine en alçak şekilde saldırmanın adını mizah koymuş da hâlâ saygıdan öleceğinden bahsediyor.

buraya sizin şiar edindiğiniz o "bok atma" eylemini gerçekleştirmek için bir şeyler yazmadım. samimiyetine inanacak olan varsa yazdıklarımı okuduktan sonra bir kez daha düşünsün istedim. selametle.
dünyanın 1 numaralı hava yolu şirketini barındıran, fakat insanların böbrek nakli beklerken öldüğü, göt kadar sınıflarda 50 kişinin okuduğu, insan başına düşen din görevlisi sayısının doktor sayısından fazla olduğu, kaymak tabakanın gönlünce kuralları çiğneyebildiği, başbakanın oğlunun kazasının üzerinin örtüldüğü, vekil çocuğunun polisleri sıraya dizdiği, ekonomiyi düzelttik diyebilmek için tüm kaynakların yabancılara satıldığı/kiralandığı, hukuksal olarak en son kullanılması gereken müdahale yöntemlerinin en başta kullanıldığı, haklarını arayan milyonların başbakan tarafından televizyondan açıkça tehdit edildiği, sırf güçlü görünebilmek için, devlet imkanlarını hukuksuzca kullanarak şehirlerden belediye otobüsleriyle, para dağıtılarak mitinge insan toplandığı, polis kurşunuyla ölen biri için "direnişçilerin attığı taşla öldü" denildiği, müezzinin çıkıp "içmediler" demesine rağmen hala halka "camide içki içtiler" diyerek halkın kışkırtılmaya çalışıldığı bir ülkede diyerek başlasaydın sözüne, belki ithamlarını ciddiye alır, kendimi düzeltmeyi düşünebilirdim.

televizyonlarda yalan haberlerle halkın beynini yıkamaya çalışanlarda köpektir ve her zaman köpek olarak anılacaktır.

kitap okuyup okumamak benim özgürlüğümdür, kimseyi ilgilendirmez. o entry de bunu anlatmaya çalışıyor zaten. da işte anlayana.

inançsızların ağzından girilip burnundan çıkıldığı bir ülkede, istediğim kadar mizahın dibine vurabilirim, kimseyi ilgilendirmez. bir gün benle karşı karşıya geldiğin zaman "tühhh müslüman" demediğim sürece, bana bu konuda ayrımcılık yaptığımı söyleyemezsin. unutma ki benim de çevremin yüzde 95 ini müslümanlar oluşturuyor. sen farklı düşüncelere saygının ne olduğunu içinde bulunduğun durumdan dolayı fark edemiyor olabilirsin. ama ben bu saygı olmadan yaşanılamayacağını bizzat yaşayarak tecrübe ediyorum. yani burdaki 3-5 geyiği örnek göstererek, en fazla nick altımı kirletirsin, bu sayfayı kapattıktan 2 saniye sonra aklıma bile gelmezsin.
Kendisini tanımıyorum az once sol framede görüp baktım sadece Soyle entrylerine biraz goz gezdirdim de, çoguna katılıyorum. Dusuncelerini sert bir üslup kullanarak dile getirmis olsa da haklı.
güncel Önemli Başlıklar