bugün

entry'ler (150)

uludağ sözlük aleminin hiç değişmemiş olması

elleri öpülesi yazarlara oranla asosyal, yaşam ünitesine bağlanmışcasına sanal aleme bağlanmış çaylakların fazla olması mı dersin? Egoları uğruna eksi oy basanları mı dersin? antirik kuntirik konu başlıkları mı dersin? sevgili ve değerli zall imiz mi dersin?
Tüm bunlarla beraber uludağ sözlük hiç değişmemiş ama değişmeli. buraya bir reform hareketi başlatılmalı! bir abuzittin isyanı çıkarmalı, ya da gereğinin yapılması sevgi ve saygılarla arz edilmeli.
(bkz: zall bana bi baksana allasen)
(bkz: tüm yetkilileri görev başına davet ediyoruz efenim)

çinliler ve japonların ayırt edici özellikleri

pek de olmayan özelliklerdir. çinlilerin daha kısa boylu ve daha geri zekaya sahip olması dışında elbette. çinlilere nazaran japonlar daha ileri görüşlü daha uzun boylu ve daha fazla despotturlar. işin aslı çekik gözlü tüm organizmaları birbirinden ayırt etmek zordur.
mesela;
yolda gördüğü bir çekik gözlüye taşak geçme pahasına 'selamun hello chinese man' diyen bir kız tanıyorum. aldığı 'ben afganım' cevabı üzerine taşağa gelmesi bir yana, sene başında sınıf arkadaşı olduğunu öğrenmesi de cabası. yapma be kızım uslan artık...
edit: eksileyenlerin çocukları çinliler gibi eblek bakışlı olsun

sözlükçülerin hayatlarının fon müzikleri

bazı anlar gelir ki bir şarkıyı hayatınızla bağdaştırırsınız. hayatınızın fon müziği haline gelir. üzüntülü anlarda yada bir kaosun ortasında buluverirsiniz kendinizi. işte o an kafanızdaki plak dönmeye başlamışsa bu fon müziğidir.
Robin thicke-dreamworld. thats my lifes background music.

zall bizi gözetliyor

karmanın an be an düşmesi sonucu çıkarılabilecek varsayım. (bkz: zallden gelin ve damada bir eksi karma)

karmanın dibisin kalbimin yerisin

karması dibe vurmuş fakat özü pek olan yazarlara söylenecek güzel övgü sözü. beynine oksijen gitmeden langur lungur konuşan yazarlara söylenmeyecek sözdür.

seri eksilemek

bazen zevk veren bir durumdur. 'ben kimseyi seri eksilemedim' demesin hiç bir yazar.
(bkz: yalanın batsın)

mısır polisine uzanan eller kırılsın inşallah

avanak mısınız yoksa salak mı? türkiyede de eylemler oldu ama abartılıydı ve de bok püsür. mısır halkı ciddi anlamda özgürlük için kıran kırana savaş veriyor. darbe var darbe bir ülkenin akıbeti için bundan kötü ne olabilir? eşit oranda polisinde halkında canı yanacak elbette. bok püsür bir sebep uğruna vermediler o savaşı bizim gibi. halk sonuna kadar haklıdır polisin de ordunun da canı cehennemedir efendim. kaldı ki önce kendi polisimize sahip çıkmayı öğrenelim. adamın asabını bozmayın lan!

nereye sıçacaz

çapulcuların amele çadırlarında yatarken kara kara düşündükleri sorunsal. (bkz: iğne atsan yere düşmez)
(bkz: sıçsan bok yere düşmez)
(bkz: kafalara dikkat)

kapak

(bkz: kola kapağı) kapak türleri oldukça fazla. sinir bozan yobazlara monte edilen kapaklar gibisi yoktur. (bkz: terelellikiterelelli) (bkz: züttürükzamzalak) (bkz: zopzipizopzopzipizopzop) (bkz: erol taşın bakışları lan zırtapoz)

alevilere tavsiyeler

serçe parmağınızın tırnaklarını uzatmayın.
(bkz: hiç yakışmıyor helede arasına pislik dolunca cıks cıks cıks)

buram buram şehvet kokan şarkılar

murat dalkılıç= bi güzellik yapsana gece benle kalsana kitabına uydum gel uysada uymasada. çekeceğin var elimden alacaklıyım teninden ne dediğimi anladın sen acil durum uyansana.

yaz aylarından nefret eden insan tipi

kendince haklıdır. öznel bir görüştür ne de olsa. yaz aylarında alerjisi azıp nefes darlığı yaşıyorsa kimse laf edemez o insana.

düğünlerde damadın rezilliği

heyecanlıdır damat. her türlü rezil halini hoş görmek lazım nikah masasında evet diyerek gelini şakağından öpmesi gibi bir rezillik hariç tabii.

rahat uyuyabiliyorsa bitmiştir zaten

hüsranla biten aşkların sonunda facebook a yazılan ve karşı tarafa koyan durum güncellemesidir.
edit: daha çok koydurtcam sana.

bir kadının kendini en kötü hissettiği an

işe yaramadığını hissettirdikleri an.

erdoğan giderse yerine kim gelir

melih gökçek sırada bekliyor gibi.
edit: gibi dedim ama ne diye hemen basıyorsunuz eksi oyları?

yazarların nicklerinden şehir tahmini yapmak

viper321: kırklareli.

laik bir ülkede dini bayram kutlamak

laiklik nedir bunu bir kavrayın önce. mustafa kemal atatürk'ün savunduğu laiklik bir ülkenin kalkınması için şarttır. ama ve lakin bununla beraber atatürk özenticiliğe karşıydı. kendi çağdaşlık seviyemizi kültürümüzü koruyarak üst seviyelere çıkarmaktır laikliğin amacı. dinsizlik değildir laiklik. eğer öyle olsaydı en başta atatürk kaldırırdı dini bayramları. bu ülkenin dini kimliği ezelden beri islamiyettir kimse de inkar edemez. sana zorla bu bayramı kutlayacaksın denilmiyor galiba. en azından tatilini yapıp yatıyorsun o yüzden hiç kafa yorma sen arkadaşım. başlığı açan yazarda pis pis gülüyordur tartışıyoruz diye. ne de olsa bu tarz provoke başlıklara sazan gibi atlamak adetimizdir. dikkatinizi çekerim başlığı açan yazar prim elde etmek amacıyla açmıştır başlığı.

ateistlere meydan okumaya çalışanların mort olması

eksi oylarınızı almadan önce şunu belirtmek isterim ki elhamdülillah müslümanım. ama ve lakin iş ateistlere din anlatma çabasına gelince farklı düşünür benim beynim. ağzından küfürü düşürmeden ateistle sidik yarıştırırsan mort olursun arkadaşım. lafı ağzına tıkar oturtur. ateistler hakkında genelleme yapıp komünist olmalarıyla hor görüp "karını da paylaşmak hoşuna gidermi?" gibi konuşursan oturturlar. haklarıdırda. din bana bu şekilde öğretilseydi ateistlerin başını çekerdim. islam dininden soğ uyanların sebebi varlığı sizlersiniz. islamiyet hak dinidir. inanmak yada inanmamakda bir hakdır ve sen bu hakkı kısıtlayamaz, ölçüp biçemezsin. ateistlerin bir çoğu zeki, araştıran, denetleyen, düşünüp neticeye varan bilgili insanlardır. ve sen bilmediğin konularda onlara höt diyerek laf yetiştiremezsin. ama ve lakin bilgi dağarcının geniş olduğunu düşünüyorsan güzellikle anlatabilirsin. onların düşüncelerini hor görmeden elbette. düşün ki peygamber efendimiz (s.a.v) bile gayrimüslimlere tek bir kötü söz söylememiş ve onlara zulmetmemiştir. peki ya sen kim oluyorsunda dini bildiğini sanarak kötü sözler savuruyorsun? elbette ki bir kişiyi islama davet etmek büyük sevaptır ama kötü sözlerle değil. gelelim özgür, demokratik ülke kavramına; savunduğun istediğin uğruna savaştığın özgürlük ve demokrasi anlayışın buysa önce bir evrim geçirmen gerek senin. herkes istediği gibi inansın yada inanmasın önce hoşgörü ve saygı öğren. hele ki çağdaş ve laik olduğunu savunuyorsan araştıran, okuyan bir birey olmalısın. ve şu cehaletini atmalısın üstünden...
(bkz: ateistlere tokat gibi soru ve cevaplar)

bim in çıkaracağı dergiye isim önerileri

le posta.
(bkz: inceyi anlayanlara bi posta alkış)