bugün

insanın aşk hayatının her boyutunda dinlenilebilicek şarkılara sahip olan, kelimelere hayat vermiş sanatçıdır.
hakkında söylenebilecek fazla söz yoktur.söylenmesi gereken her şeyi bizden çok önce görüp söylediği içindir belki...öldüğü gün ne halde olacağımı düşünmek bile istemiyorum,iyi ki var...
yaklaşık yarım saat sonra açık radyoda olacak sezenim..
adımı okumuş kraliçem.
18 kasım 2008 tobb etü bahar şenliklerinde çıkacak olan minik serçe. heyecanla bekliyoruz kendisini.

yıllar sonra gelen edit: 18 kasımda şenlik mi olur lan? mayıstır o.
dinlerken herkesin kendinden birşeyler bulduğu , beste fabrikası , büyük yorumcu , minik serçe diye anılsa da kalbinin kocaman olduğunu düşündüğüm eşsiz sanatçı .
şu an radyo programında nazan öncel çalarak kendilerini kavgalı gibi gösteren basına çok kibar bir "bu da size kapak olsun" mesajı vermiş, nazan öncel gripti nasılsın acaba nazancım diye sorarak ikinci bir "kapak" yapmış nazanın geçmişinde yaşadıklarından anlatı sunarak üçüncü "kapak" olayını yapmış ve gidelim buralardan'ı çok sevdiğini söylerek dördüncü "kapak" ile mevzuyu kapamıştır.
açık radyo'da dinlerken bir kez daha aşık olduğumuz insan. mustafa ceceli'den dinlediğimiz unutamam'ı da mırıldanmıştır, çok mutlu etmiştir.
salilari nisantasi on ' da adina günler düzenlenen, gidilmezse içte ukte kalacak olan , dinle dinle doyulamayasi insan.
daha önce söylenmemiş yeni şarkı verdiği isimler olarak şöyle bir liste hazırlanabilir. zira bu listeye sezen'in ona buna verdikten ya da kendisi söyledikten sonra yeniden söylettiği isimleri de sokarsak yer kalmaz. işte sizin de hayatınızda bir sezen şarkısı vardır sözünün canlı tanığı bir liste.

ajda pekkan
ali kırca
alpay
aşkın nur yengi
ayça tekindor
aysu başar
aysun kocatepe
ayşegül aldinç
bora öztoprak
burak kut
candan erçetin
cenk eren
ceza
demet sağıroğlu
deniz arcak
deniz seki
emel müftüoğlu
emel sayın
erkan oğur
erol evgin
esra özmen
ferda anıl yarkın
ferdi özbeğen
ferhat göçer
göksel
gönül akkor
gülben ergen
gülşen
hande yener
harun kolçak
hepsi
holly valance
hülya avşar
ibrahim tatlıses
ışın karaca
izel
jale
karine hannah
kenan doğulu
levent yüksel
linet
meyra
muazzez ersoy
mustafa ceceli
niels william
nil burak
nükhet duru
ömür göksel
özcan deniz
pakize suda
recep aktuğ
rengin
rüya ersavcı
saadet sun
seden gürel
seferad
selçuk ural
sertab erener
sıla
sibel can
sibel tüzün
şebnem ferah
tarkan
tülay özer
uğur başar
yaşar gaga
yeşim
yeşim salkım
yılmaz erdoğan
yonca evcimik
zeki müren
zeynep casalini
Şöyle bir lafla bizi gülmekten öldürmüş kraliçe.

Bir izmir konserinde, ezan okunmaya başlar. Şarkı yeni bitmiştir. Ezan duyulur ama sonra sesi kesilir ezanın. Sezen bakar bakar seyirciye döner "ayol izmir'in ezanı da bu kadar sürüyor" der.
Herkes yerlerde. * * *
Sezen her gün aranan ekmek gibidir

Demir Leblebi döneminde ne kadar dövülmüş, ne kadar hırpalanmış olsam da beni asıl üzen şey, o günlerde olduğu gibi, bugün de yurdum insanının hâlâ ifade özgürlüğü sıkıntısını çekiyor olmasıdır.
Sezencim sağ olsun Açık Radyodaki programında o albümde sosyal sorumlulukları içeren şarkılarıma karşı gösterdiği hassasiyetle bir kere daha gözlerimi yaşarttı.
Bazı insanlar ekmek gibidir, her gün aranır, bazıları da ilaç gibidir, lazım oldukça aranır. “Sezen benim için ekmek gibidir her gün aranır.” Meraklanma Sezen'ciğim iyiyim, sana da söylediğim gibi, şarkıların girdiği eve hastalık girmez. Yine bir gün oturur konuşuruz bunları.
Seni utandırmak istemem ancak biliyorsun, her gün bir Sezen şarkısı dinlemezsem o günüm biraz eksik kalır, biraz bulutlu geçer. Ne zaman senle konuşsak, içim öyle bir serinler ki, huzur dediğimiz şey bu olsa gerek demekten kendimi alamam. Yine konuşur, gene hasbıhal ederiz. Müzikten girer, Ege'den çıkarız. Şarkılarından başka neyimiz var ki hayatlarımızı kolaylaştıran?

Ha bu arada unutmadan söyleyeyim; bugün bahçeme bir ağaç diktim, adı Sezen oldu.

Eski ve yeni hasretlerimle öperim, dostum.

Nazan Öncel
sevgisi abartılmış ve eski yorum gücünü kaybetmiş, erkek sesli, genelde ne söylediği kaset kapağından okunmadan tam olarak anlaşılamayan, ergen her insanın kendini onu sevmek zorunda hissettiği, başkalarına sattığı şarkıları sonradan yorumlayarak (örn:duman-herşeyi yak parçası) rezil eden hanımdır.
1991 yılına ait herşeyi yak parçasını 2002 yılında yorumlayan dumandan daha sonra nasıl yorumladığını anlayamadığım sanatçı.kendini marjinal sananların, aman herkes seviyor ben bir kusur bulayım diyenlerin en büyük aracı.
sadistlik konusunda testere yanında melek kalacak insan.
aysel gürel'in çınar albümünde söylediği şarkının radyolara verildiği rivayeti yayılan sanatçıdır. bilmem ki doğru mudur, dinleyen var mıdır?
bu gece avrupa yakası'nda konuk oyunculuk yapmış süper insan.

fatma adındaki kaypak kaypak konuşan tiki bir kadın rolündeydi.
resmi olmayan bilgilere göre mayıs ayında albümü çıkacak olan kraliçe.
takipte kalınız efendim, çok yakında sizler için tüm çabamı sergileyip, albüm çıkışını aydınlatacağım.
öncelikle http://www.youtube.com/watch?v=UOgDrkdpXz0

aysel gürel'in vefa albümünde o kadın isimli şarkıyı olanca güzelliğiyle söylemiştir.
kendi içinde çelişkileri olan pop sanatçısı.

bir şarkısında git der.
diğerinde gidiyorum bütün aşklar yüreğimde der.
en sonunda git gitme kal ne olursun daha şimdiden deliler gibi özledim der.

ama nolursa olsun çoğu arabesk şarkıdan daha damar eserlere imzasını atmıştır.
9 mayıs'ta bostancı gösteri merkezinde konseri olacak ailecek severek dinlediğimiz sanatçımız. * *
pahalı diye nitelenen bostancı konseri biletleri tükenmek üzere olan kraliçem. pahalıdır elbet, ama özcan deniz'in hatta onu bırakın gülben ergen'in 65 ytl'ye konser verdiği bir ülkede sezen sonuna kadar hak etmektedir o parayı.

ayrıca kendisine "biletler çok pahalı" dendiğinde, "bununla ilgilenmeye çalışacağım, ama fiyatlarda benim etkim olmuyor pek, organizasyon şirketi belirliyor" demişti.

haklıdır da;
zira bu sene harbiye'deki konserlerden bkm ve most tarafından düzenlenenlerin fiyatları farklıydı.
20 mayıs ta ktü şenliklerinde dinleyeceğimiz sanatçıdır kendisi.
(bkz: sensiz içime sinmiyor)diyerek beni benden alan kadın.
yeni albümü haziranda çıkacak inşallah.Yol arkadaşım gibi bir şarkı barındıracak olması heyecanımı bin kat daha artırıyor.