bugün

ağlayan şarkıların yazarı, ağlatan bir sese sahip olan, hayran olunası, üretken insan. insanı ağlak yapan sınırsız yaratıcılık yeteneğinden bir fiskecik bulaşması için el vermesini talep ediyorum. arz ederim.
aysel gürelin ölümüne çok üzüldüğünü tahmin ettiğim diva.
biricik dostu aysel gürel'e veda etmeye dayanamamıştır o acıları çoktan tanımış ürkek kalbi, fenalaşmıştır cenazede.
resmi internet sitesi http://www.sezenaksu.com.tr adresine, aysel gürel anısına, royal albert hall konserine ait sen ağlama-1945 ve haydi gel benimle ol yorumlarını eklemiş, videolara aysel gürel'i sevgiyle anıyoruz demiş vefalı kraliçem. ayrıca müzik kutusundaki tüm şarkılar da aysel gürel'e ait şarkılar haline dönüşmüştür.
royal albert hall konseri kayıtlarını ekleyerek insanı yeniden orada hissettirmiş, konserin anılarını canlandırmış, hüzünlendirmiştir.
1945 yorumu özellikle muhteşemdir.
şarkılarıyla büyüdüğüm şarkıcı. Küçükken sadece ben severdim şimdilerle sevmeyen yok ya bu duruma bozuluyorum şu sıralar. Heeey... o sadece benim en sevdiğimdi, siz nerden çıktınız diyesim gelir de diyemem ki, sevilesi şarkıcıdır kendisi
yıldız tilbe gibi bir yerde olan kişi, gittikçe arabesk haller takınıp da sadece popüleritesini korumaya yönelik sağlı sollu darbeler vurmaya çalışan zat.
'ben büyüyünce sezen aksu olucam.' derdim, hala diyorum, biliyorum sezen aksu olunamayacağını ama umut etmek de hayal etmek de insanın içini sevinçle, sezen aksu şarkılarının yaptığı gibi coşkuyla dolduruyor...

ben yine de büyüyünce sezen aksu olucam...
aysel gürel hatrına katıldığı programda, sevenlerine neden ekranlarda gözükmek istemediğini sözsüz biçimde anlatmıştır. bre sezen aksu, yüzüne ne oldu? çenen niçin dudaklarını taşıyamıyor gibi görünüyor?
insanların önceki hallerini bilmeden yargılayanları ortaya döken büyük sanatçı, kraliçe.

sezen'in yüzü çoktan düzelmeye başlamıştı, ama o en iyi dostlarından biri kaybetti, ben de gördüm çok üzülmüş da tanıyamadığım insanları...

yüzü şişmiş yeniden sezen'in, ama hastalığı var.

ekranlarda da gözüküyor; bakınız beyaz show, candan erçetin, halit kıvanç...

bu öyle bir hastalık ki, henüz yüzü tam olarak düzelemedi, ama düzeliyor, düzelirken, cenaze'deki sezen'le programdaki sezen'i bir karşılaştırın, sonra karar verin, o üzüntüden miymiş, yoksa hep mi öyleymiş.

geçer, geçer daha öncekiler gibi...
bu da geçer sezen...

neler neler geçmedi ki...
olaganustu sarkılarıyla hayatımızda önemli bir yeri olan hayran olunası insan.
ah bir de paramparcayı söylemeseydin tadından yenmezdi ya.. neyse artık..
yüzündeki şişlikler yüzünden tedirgin oldum sezen'im. umarım iyidir sağlığın.
zamanın dtp si dehap ın başkanlığı için teklif götürülmüş şahsiyet.
dtp'nin popülist hareketlerinden sorumlu tutulamayacak kraliçe. bülent ersoy'a da karnavallarında çıkması için teklif götürdüler...
bunun sorumlusu bülent ersoy mu?
dtp'nin abuk subuk politikalarından kesinlikle sorumlu olmayan kraliçemdir o benim.
sezen kara harekatına karşı şiir yazdı denilmiştir, fakat kara harekatından ziyade annelerin ağlamasına, tanrı'nın gözyaşlarına bir serzeniş, bir yakarış var o şiirde.

sezen, haziran ayı'nda 'MEHMET' isimli şarkısını, mehmetçikler için yazmış okumuş, bestelemişti sonrasında da. Bir ağıt gibiydi, sezen'in gözleri dolmuş, sesi titremişti okurken.

yaşayan bilir.

dehap genel başkanlık teklifi götürdü diye yazmak mı lazım bir şey ima eder gibi?
cumartesi türküsü'nü yazdı, nevruz'da diyarbakır'a gitti diye mi bu? dehap bunun için genel başkanlık teklifi götürmüş, ama sezen kabul etmemiş.
kabul etmediği aşikar olan bir şey mi tartışılıyor?
başbakan da nevruz tarihiyle diyarbakır gezisini birleştirdi... o da mı kötü niyetli? (gerçi beklenir ondan * )

şu güzelim başlığa siyaset karıştırmayın, rica ederim.

sezen'imin başlığı temiz kalsın.

kısacası, kök albümü üzerinde çalışan kraliçe.
siyasi konulara hep eşit mesafede durmaya çalışmıştır sezen.her zaman bütün insanların aynı tanrının çocukları fikrini benimsemiştir ve de ne kadar haklı olduğu su götürmez bir gerçek.Ancak memet şiirini yazandır,insandır, şehitlerimize karşı sonsuz duyarlıdır ve annedir.
yalnızlık senfonisinin sahibesi üstad.

anladım sonu yok yalnızlığın,hergün çoğalacak.
her zaman böyle miydi?bilmiyorum. sanki dokunulmazdı çocukken ağlamak.
alışır her insan, alışır zamanla. kırılıp, incinmeye.
çünkü olağan yıkılıp yıkılıp yeniden ayağa kalkmak.

yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte,
acılar gözlerini dikmiş üstüme nöbette.
bekliyorum.. bekliyorum.. bekliyorum..
hadi gelin üstüme korkmuyorum!

bulutlar yüklü ha yağdı ha yağacak üstümüze. hasret..
yokluğunla ben başbaşayız nihayet!
çok çok çok mutlu etmiş kraliçe.

geçen seneyi düşünün, öyle bir düşünün ki, radyodan bir ses size, 'yürüyorum düş bahçelerinde...' desin, 'benim dengemi bozmayınız...' desin hatta ve hatta 'sabahı zor ettim yine...' desin.

japonca şarkı söylesin. zaman zaman hatalar yapsın, acemiliğine verin. içinden nasıl geliyorsa öyle hareket etmiş olsun.
Onno tunç'un hiç bilinmeyen bir eserini çalmış olsun.

'sadece bir ömürlük misafirim ben...' desin.

En sevdiği şarkılarını 'çalmak ayıp gibi geliyor, demeyin bu kadın çıktı da kendi şarkılarını çalıyor' diyerek çalmış, yürekleri fethetmiş...

En sevdiği şarkıcılardan birinin 'amalia rodriguez' * olduğunu söylemiş olsun...
Ümmü Gülsüm'ü seviyor olsun.

Erkan Oğur'dan Levent Yüksel'e birçok ismi çalmış olsun.

Yoğun istek üzerine bir saatlik program iki saate uzamış olsun üstelik, insanı dinlerken bile sevinçten hüzne boğmuş olsun..

Doyamamışlık tadı bırakarak bitmiş olsun...

Ve o günden bugüne tadı damağınızda olsun.

Üzülmeyin...

16 Mart saat 18.00'de, Açık Radyo'da, Canlı yayınla, Sezen'cim, kraliçem, yine bizimle buluşuyor. Öldürüp, diriltmek için...

Tüm öneminden sıyrılarak...

Sezen geliyor...
Sezen'im kraliçem...
aslında en başta bahsetmem gereken ve gözden kaçacağını düşündüğüm şeyi yeniden yazıyorum.

16 Mart saat 18.00'de açık radyo'da, canlı yayınla, Sezen Aksu yine bizimle buluşuyor, en büyük silahıyla, şarkılarla...
açık radyoya çıkıyormuş sezenim.umarım gurbet ellerden dinleyebilirim seni.ah sezen ah.
Dünya kadınlar günü kutlu olsun, bugüne özel Sezen'den gelsin.

(bkz: Türk Karı Kuvvetleri)
(bkz: kurşuni renkler)i dinledim an itibariyle.kayıplardayım,yok oldum,bittim..
kuşing sendromu adındaki hastalıkla uğraşan gelmiş geçmiş en iyi söz yazarlarımızdan biri.
Sezen Aksu 16 Mart 2008'de Açık Radyo'da...
Sezen Aksu, 16 Mart 2008’de Açık Radyo’da kendi hazırlayıp sunduğu programı ile dinleyicileri ile buluşuyor.

Kendisinin dinlediği ve seçtiği şarkılardan oluşan programda Sezen Aksu, sevdiği yerli ve yabancı birçok şarkıyı sunarken, anons aralarında keyifli sohbetler de yapacak.

Sanatçılar, edebiyatçılar, müzisyenler, oyuncu ve yönetmenlerden oluşan farklı isimlerin program sundukları “Açık Radyo Dinleyici Destek Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek program, saat 18:00’de canlı olarak yayınlanacak.

sezen resmi site
ölmeden önce bir açıkhava konserinin mutlaka izlenmesi gereken insandır.
kuşing sendromu adındaki hastalığın ruhu ve iç düzenindeki etkilerini yok etmiş, adeta hastalığı yenmiş, dışa yansıyan etkilerini de yavaş yavaş silmekte olan kraliçe.

engelli çocuklar için tasarlayıp, açık arttırma ile 50 bin dolara satılan ayakkabısının altında şöyle diyor;

"Kavacık'ta bir dükkan
Bir avuç içi
Mehmet, Necati, Sezen
Üç ahbap kişi
Sade kahve, demli çay
Hoş beş arası
Güle oynaya yaptı
Bu kırmızı işi...

imza: Çırak Sezen..."
aşk'tan ayrılığa kadar olan herşey.