bugün

genelde sizden hoşlanan birini kırmamak için başlanılan ilişkilerde, karşı tarafa gosterilen yalancı sevgidir. ayrıca ;

(#930111)

bu da ''gibi yapmaların'' en zorudur.
"-mış" gibi yapma durumu.
gerçekten sevip hüsrana uğramaktan yeğ tutulacak durum.
bir müddet sonra sevmeye ya da sevdigini zannetmeye evrilen durum.
genel erkek yalanıdır hatta davranışıdır. sevilmez karşı taraf amma velakin boşta kalmama gibi bi takıntı durumu olduğundan "..gibi yapılır" dolayısıyla duygularla oynanır. kızların erkeklere olan güveni sıfıra giderken, iğrenç bi nefret hadisesi sonsuza gitmeye başlar.
(bkz: keçinin olmadığı yerde koyuna abdurrahman çelebi derler)
eksik eğitim,akıl veya zeka'nın bir belirtisi.
elde etmek istediğini aldıktan sonra -yapmayı bırakmak. *
herhangi bir menfaat için gerçekleştirilen eylem,meyahut ilişki çerçevesinde sevmek isteyip de bir türlü birilerine kendini kaptıramamanın verdiği rahatsızlığı gidermek amaçlı bilinç dışı yapılan şey.terkedildiği taktirde bu insanlar acı bile çekerler.beynin kendini korumak adına oynadoğı oyun.*
hatun eve atılacaksa, cogu erkegin zorlanmadan gerceklestirebilecegi olay.
"-neden seviyormuşgibi davranıyorsun?
+onun üzülmesini istemiyorum....yıkılır...
-peki günün birinde buna son vermek istediğinde ne olacak. O zaman üzülmeyecek,kırılmayacak hatta sen onu seviyormuş gibi yaptığın için sana teşekkür edecek öyle mi?!
+....."

dialoglarının konusu.
(bkz: gibi yaşamak)
en feci durumdur karşınızdaki kişi adına. her şey yalan olabilir ama en azından kişi sevdiğini gerçekten söylemelidir. nezaketen, ya da öyle olması gerektiği için.
şair umut taydaş der ki;

Yaşadım dediğin; iki umutsuzun beklemedikleri bir anda, bir umutla sarılmasıydı,
Gözyaşım dediğim; iki sulu gözün, ağlayabildiklerini kanıtlama çabalarıydı
Mutluluğum dediğin; iki mutsuzun ilk defa yaşadıkları bu şeye verdiği isimdi, belki mutluluk değildi,
Özlemim dediğim; iki gurbet treninin birilerini özlemiş olmaları gerektiği anda söyledikleri bir sözdü,
Bebeğim dediğin; iki çocuktan, birinin bebek, birinin anne olma isteğiydi,
Aşkımız dediğin; iki kişinin ihtiyaçtan birbirini canımlamasıydı belki... Seni Seviyorum; dediğin zaman hiçbir şey düşünmedim
Sana dediğimde sen de öyle...
Birbirimize bir tek bunu doğru söyledik belki...
gereksiz sevgi gösterisi yapmak.
ayrıca bir gülşen şarkısı için
bilemiyorum nasıl düzelir bu ilişki
sana olan aşkım tükenmişken
beni mahvetti bu çelişki
ayrılmam lazım senden
bilemiyorum becerebilecekmiyim bu işi
sende az çok farketmişsindir bendeki degişikligi
seni seviyormuşum gibi rol yapmak bana yakışmaz
dilerim anlarsın umarım ayrılık sana cok koymaz...
kendini iyi hissettirmese bile birilerinin iyi hissettiğinden eminsen eger en iyi yardımcı oyuncu ödülüne layıksındır. çünkü başrol hep başkasıdır senin için.
her iki taraf için de dramatik bir süreç..
ayrıldıktan sonra boşluk yaşamamak için yeni bir sevgili bulana kadar eskiyle hoşbeş etmektir.
miş gibi yapmaların pek bi acıtanıdır kendileri.
bazı durumlarda gerçekten sevmekten daha kolay olan eylemdir.
(bkz: boynuzlanmak)
(bkz: bunu yapan insan olamaz) ama yapar bazıları, küçüklüklerine verin siz gözyaşı bile dökmeyin arkalarından. maskeleri yüzlerine yapışınca neyleyecekler onun düşünün, yazık deyin içinizden lal olun sonra. deneyimdir atın cebinize o çakıl taşını yürüyün yolunuza ama efeler gibi yürüyün eğile büküle değil.
yanında olup da hissedememek,
kendine yalanlar söylemek,
sonra da o yalanlara inanmaktır.
birine yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri, sevmediğin halde onu sevdiine inandırmaktır.. kimse kimseyi sevmek zorunda diildir.. ee o zmn bu eyleme ne gerek vardır..
(bkz: sevmeyen sevgili)
hayatın ciddiyetsiz davranışlarından biridir. basittir... yaptığı şey değil yapan insan basittir. kendi basitliğini bastırmaya çalışmaktır. kendini kandırmaktır, en büyük kötülüğü kendi kendine yapmaktır. seni sevmiyorum diyememektir ya da menfaatleri uğruna yaşayan bencil bir canlıdır.
illa ki karşı cinsler arasında değil,bir öğretmen ve öğrenci arasında da yaşanabilecek durumdur. öğretmen yanlış anlaşılma olmasın diye öğrenciyi seviyormus gibi davranır,öğrenci de notları düşmesin diye durumu idare edip öğretmenini seviyormus gibi davranır. mezuniyetten sonra muhtemelen bir daha birbirlerinin yüzlerine bile bakmazlar.