bugün

peki kimi seviyorsun sorusunu hak eden bi cümledir.
daha etkili olanı için senden nefret ediyorumun kullanılması tavsiye edilir.
Devamlı beni seviyor musun,beni seviyor musun diye soran sevgiliye verilecek eğlenceli ve 'evet,seviyorum,sorma artık!"anlamında cevap.
"seni sevmiyorum ama hoşlanıyorum" tarzında beyinsiz kızlar tarafından kurulmuş cümlenin başını oluşturan mevzu...
sevgiliye karşı söylenebilecek en sevimsiz cümle, şöyleki an itibarı ile sevgiliniz eğer gerçekten sevgilinizse bunun tam tersini duymak isteyecektir...
(bkz: ben de seni)
eskiden seviyorken, artık sevilmediği düşünülen kişiye, iyice emin olunmadan, en söylenmeyecek şeydir. çünkü ardından, olanın sevginin bitmesi değil, geçici bir sıkılma olduğu anlaşıldığında sözünü geri alıp ilişkiyi kurtarmak neredeyse imkansız hale gelmektedir.
aylar , haftalar ve yıllar boyu sürmüş ilişkinin devamında söylenmesi pek de kolay olmayacak ama söylense bile acısı sonradan çıkacak itiraf mahiyetindeki söz öbeği. madem seviyordun, niçin seviyordun ve madem sevmiyordun niye sevdin, bunu nasıl söyleyebilirsin şeklinde seviyeli karşılıklar duyulması zor itiraftır.
insanın ağzından çok zor çıkan cümle. (bkz: uzak dursun) (bkz: seni istemiyorum)
-seni seviyorum de!
+seni sevmiyorum
-seni seviyorum de ulan!
+seni seviyorum
-yalan söylüyorsun!!!
+!?%¿

(bkz: ata demirer)
(bkz: tek kişilik dev kadro)
bu kişi, peki sevmiyorsunda o kadar zaman şirinlik yapmanın sebebi neydi diye sordurur insana... cevap işte şöyleydi böyleydi olur, kullanılmışlığın verdiği hüzün sarar heryanınızı, yediremezsiniz, yok yahu ben bu kadar mı kıymetsizim diye düşünürsünüz...
kırık kalbinizi onarmaya çalışırsınız yarım yamalak ki, bir sonraki gelip tekrar kırsın...
seni seviyorum dan her zaman daha gerçektir.
mertçe söylenmiş olması önemlidir zira bu da seni seviyorum demek gibi döt ister dött!
bir sevgiliden kurtulmak ve ayrılmak istenirken söylenebilecek karşı tarafa en acı veren cümledir. gözlerin birbirinden telaşlı kaçışları arasında iki dudak arasından istenmeyerek fırlayan iki kelimeden fazlasıdır. karşı tarafın hisleri bir kenara bırakılmış bencillik kokan lafların en sonunda soğuk bir edayla söylenen o can alıcı iki kelime...
seni seve seve, artık sevemez oldum. keşke seni bu kadar sevmeseydim.. belki seni şu an yine seviyor olurdum. ama artık seni sevmiyorum...
kişinin kendi bilinçaltını teselli etmek için söylenen sözde olabilir.
rafet el romanın ferahlatıcı şarkısı.

Bir bilsen sevgilim
Ne kadar şu kalbim
Sızlıyor aniden
Seni bir yerde görsem
Yinede boynumu
Sana karşı eğmem
Gurumla devam
Yolumdan giderim
Hiç sanma sakın
Sensiz yaşayamam
Hiç sanma sakın
Sensiz yapamam
Unutmaki sen
Son insan değilsin
Bir başkasıyla
Yeniden başlarım
inan artık seni hiç sevmiyorum
inan artık seni hiç istemiyorum
O eskidendi artık hepsi bitti
Sensizde çok iyi ii yaşıyorum
Bir zamanlar
Bana yazdığın
Bütün mektupları
Bütün şiirleri
Çektirdiğimiz
Bütün resimleri
Hepsini yırtttım
Üstelikte yaktım
Seni andıran
Seni anlatan
Sana ait olan
Hiç bir şey bırakmadım
Caddeler benim
Geceler benim
Arayan soran yok
Rahat yaşıyorum
inan artık seni hiç sevmiyorum
inan artık seni hiç istemiyorum
O eskidendi artık hepsi bitti
Sensizde çok iyi ii yaşıyorum
söylemesi zor, duyması acı veren ancak seni seviyorumdan daha gerçek, daha dürüst bir duygu ifadesi.
"hadi ordan be, bende seni sevmiyordum zaten." diye tepki verilesidir bazen.*
seni sevmiyorum...
Çünkü gözümden süzülen her bir yaşta sevdiklerimin sevgisizliği var.
Ben sevmiyorum seni, çünkü hep sevdiklerim yedi bitirdi beni.
Sevmiyorum çünkü hep sevdiklerim esirgedi benden sevgiyi...
Seni sevmek istemiyorum, çünkü hep sevdiklerim küçümsedi sevgimi...
Seni sevmemeliyim, seversem bir kere sen de gidenlerden olursun,
Seversem rüyalarımda misafirken kabuslarımın başrolü olursun...
(bkz: seni sevmiyorum ama istersen sevişiriz tabi)
bende seni sevmiyorum diyebilenlerin ve arkasını dönüp yürüyebilenlerin geçebileceği bir imtihandır.
cevaben ben seni yinede seviyorum dendiğinde de bazen manalı olabilen sözdizimidir.
söylenmesi en zor itiraflar arasında yer alan kelimelerdir.

hayır diyebilmeyi başarabilmek kadar önemlidir.
öyle bir süslenmeli ve bezenmelidir ki, söylendiğinde karşı tarafı da kırmamak, acıyı en aza indirgeyebilmek gerekir.

genel olarak, duygusal ve iyi yanımız bu sözü söylememize izin vermez.
ya çok sinirlendirilmeliyiz ya da günlerce üzerinde çalışıp "bugün söyleyeceğim" deyip bir anda söyleyiveririz.
(bkz: ne tesadüf)
sarfeden kişi deli gibi seviliyorsa kişiye duyulabilecek en ağır cümlelerden birisi olarak gelecek ifÂdedir.