bugün

aşk nedir diye sorulduğu vakit, verilesi muhtemel 3 cevaptan biri!
kavusmak degildir ask
kavusmamaktir, biliyorum..

edit: hemen yanlis anlamasaniza kardesim, sarki sozu bu, yoksa kavusmaktir askin en buyugu, kavusunca da askin suya gomulmemesidir. onemli olan bunu basarabilmektir, o da oyle herkese nasip olmaz. *
insan doğasında bulunan "olmayana değer verme" eyleminin ortaya çıkardığı a$k tanımı... en güçlü duygular "elimizde olmayan"a beslenir. onu elde ettikçe bu duygular zayıflar. ama bundan bağımsız olarak, elde ettiği zaman, elde ettiğine beslediği a$kı zayıflamayan insan ise farklıdır ötekilerden. *
kavuşulamayan yavuklunun ızdırabıdır aşk.
elde etme cabası askı guclendırır, elde edıldıgı an ıse zayıflama donemı baslar ask ıcın..*
(bkz: buraya entry gelecek) * *
bir kıssa ile açıklanabilecek sözdür...

"adamın birisi vakt-i zamanında aşk nedir? sorusuna cevap aramaya karar vermiş. diyar diyar gezmiş, bilenlere sormuş, cevaplar almış. hiçbir cevap kendisini memnun etmemiş, en nihayetinde bir ülkenin hükümdarına sormasını tavsiye etmişler. gitmiş hükümdara sormuş:

- aşk nedir?
- gel göstereyim demiş hükümdar zindanların bulunduğu bölüme götürmüş. ilk gösterdiği mahkumu göstermiş. adam saç baş dağınık, meczup görünümünde, üstü başı perişan. ve hükümdar durumu açıklamış:

- bak bu adam bir güzele aşık oldu, kavuşamadı.bu hale geldi.

daha sonra ikinci bir mahkumun zindanına götürmüş ama o da ne, bu adam ilkinden de beter. ve hükümdar açıklamış bu adamın durumunu da:

- ilk mahkumun aşık olup da kavuşamadığı kadın vardı ya...bu adam da o kadını sevdi ve kavuştu."

sevip kavusamamak iste ask budur...peehhhh.
seversin , kavuşamazsın AŞK OLUR...

aŞIK VEYSEL
(bkz: zerda)
DOĞRU VE EKSiK ÖNERME.ACI VARSA iÇiNDE, AŞK BUDUR. AŞK iNSANI MUTLU ETMEZ, KAHREDER.
aşkın en acı biçimidir.aşkı daha da büyütür kavuşamamanın acısı.
aşık veysel'e sormuşlar, aşk nedir diye...
üstat cevaplamış:
oğlan kızı sever ama kavuşamazlar. işte aşk budur...
kız oğlana döndü ve dedi ki;
- benden ayrıl
oğlan gülmedi, kız üzülmedi
oğlan;
- tencere nerede, dedi
çatal istedi, bıçak istedi, kızı pişirip bir güzel yedi.
aşk nedir berkcan
aşk sevipte kavuşamamaktır badenazcan
-ha .ikerim böyle aşkı ben .
ferhat ile şirin, leyla ile mecnun, kerem ile aslı gibi tarihe geçmiş aşk efsanelerinde de olduğu üzere sevip de kavusamamak iste ask budur. ben içinde birbirlerine kavuşmuş aşıkları barındıran bir aşk efsanesi hatırlamıyorum. ya siz?
kavuşmamaya rağmen aşk devam ediyorsa, doğrudur. karşılıksızsa, çok daha doğrudur. gerçekten de aşk budur. (bkz: kalebodur seramik budur)*
yok arkadaş o öyle olmaz, seven insan kavuşursa aşk olur. gerekirse bu yolda ölmek de var.

neymiş efendim ben zengin ağanın alımlı kızıymışım, sen gururlu çiftcinin yakşıklı fakir oğluymuşsun, neticesinde babam beni sana vermez biz ayrılmalıyız. yok böyle bir şey hanım kız! seviyorsan bunun son noktasını koyacaksın karşı duracaksın kaçacaksın gerisi sadece türk filmi olur.

-beni bırakma sensiz yaşayamam...
+böyle olması gerek seni kalbimde taşıyacağım...
-beni bırakma ölürüm...
+bekle beni gelicem...

hadi len olmaz öyler şey türk filmimi çeviriyorsunuz.
aşkın duyguların en zoru olmasını sağlayan önerme.
aşk, ayrılırken son ana kadar ele ele tutşmaktir, yol ayrımı geldiğinde dudakların birbirini bırakmamasıdır, kendi nefesinden çok onun nefesinden güç almaktır, kavuşmak için ona gitmek yerine ölümü beklemektir bugün ben bu duyguyu tattım sözlük.
(bkz: allah kimseye yaşatmasın)
(bkz: amin)
turk filmlerinin uzerine kuruldugu senaryodur.
kavuşamayınca dahada bir aşık olursun sevdiğine. sevgine birde kavuşamamanın verdiği acı eklenince işte o hissetmiğiz duygudur, ıstıraptır aşk. aşk belkide kavuşamamaktır.
hele sevipte sevdiğini söleyipte ''seni arkdaş olarak görüyorum ''cevabını alırsan tadından yenmez aşktır o .
(bkz: platonik aşk)
(bkz: kara sevda)
(bkz: cobana gore ask)