bugün

(bkz: severek ayrılanlar)*
sonrasının daha zor olduğu eylemdir.
mantığın daha çok ağır bastığı ilişkilerde ortaya çıkan bi durumdur. ne kadar çok severseniz sevin, ilişkinizde gelecek göremiyorsanız bu eylemi yapmak kaçınılmazdır.
mantıgıyla hareket ettigini savunan fakat zerre kadar mantık barındırmayan aslında hic sevmemis bunyenin yaptıgı eylem.
(bkz: nazım hikmet)
aslında sevmediğinin farkında olmayan kişinin sevdiğini zannettiği kişiyi terk etmesidir..
mantık aranmaması gereken olaydır. zira mantık yer alsaydı sevdiğinden kopmanın ilişkinin getireceği zorluklardan çok daha zor olduğu idrak edilebilirdi kolaylıkla.
--spoiler--
koşarak geldim beni çağırmadığı halde. elleri kanıyordu, bir de ayakları. saçlarından ayıkladım dikenleri. kanlıydı gözleri. gözyaşlarını öptüm. avcunun içini, ayaklarını öptüm, bir de ağzını. öptükçe iyileşti sanki, gözlerini açtı, beni gördü. gülümsedi ya da ben gülümsediğini sandım. beni neden terk ettin diye sordu. ben de onu soracaktım, beni neden terk ettiğini. soramadan öldü kucağımda. kuş gibi.
--spoiler--
bazen terk etmek kalmaktan daha fazla sevgiye delalettir.

şayet gerekliyse ve insan sevdiği halde bırakıp giderse; bu sevgi işte o zaman gerçek aşka dönüşecektir...
çünkü aşk gerektiğinde gitmesini bilmek, özlemek, düşlemek, hayal etmek, hasret çekip, yüreğine taş basıp, sabretmesini bilmektir...
kovaladım sevdiğimi yanıbaşımdan...
sevgiden daha baskın koşulların olduğunu gösteren iç burkan durum.
filmlerdeki gibi çok uç sebepler yoksa, mutlaka kelek yapmış kişiyi terk etmektir. bunun dışında, sıradan sebepler varsa, severken terk etmeye mecbur edecek bir insanın nesi sevilir artık? bir kazık üzerine terk ettiyseniz, bir damla sevgi kalmamıştır ki zaten.
(#3179546)
it gibi seversin, seversin ama gidersin işte. hatta bazen geri döneceğini bile bile gidersin. mantığın çalışır kendince, gitmeyi kafaya koymuşsundur artık. kimse durduramaz seni. seversin ama gidersin işte. bazen bir kalbi terkedersin, bazen bir şehri. seni seve seve terkedeğim koca şehir. geri döneceğimi bile bile terkedeceğim işte.
bazen olması gerekir. insan severken mantığını kaybeder. sevgilinin farklı bir mezhepten olduğunu bir ay sonra öğrenebilirsin. önce bir kalakalırsın. sonra gerçekler kafana vurmaya başlar. ailen hayatta sizin ilişkinize onay vermez. onun ailesi de bunu kabullenemez. ikiniz de mezhep değiştirmek istemezsiniz. ama arada aşk vardır. sonra aşk varken bitirirsiniz.
Sevdiğin kişinin seni sevmediğini farkettiğinde yapılması gereken eylemdir.Yürek gitmeyi, terk etmeyi kabullenemez önce yavaş yavaş bünye durumu algılamaya başlar.Terk etmek için başka nedenler de bulmaya çalışırsın sadece seni sevmediğine inanmak zor gelir.Hala ellerini tutarken gözlerine bakarken, kalbin onun için çarpıyorken gitmek her şeyden vazgeçmek imkansızı başarmak gibidir.Hayat seni bu noktaya getirmişse , bu eli oynamak için yeterince kozun yoksa eğer masadan kalkması bileceksin.Delice sevsende terk etmesini bileceksin.
sevginin kardeşi nefrete giden yolu kapamanın bir yöntemi.
ucuz donkişotluktur ve pişmanlıkla sonuçlanması muhtemeldir. Can yakacaktır özlemler girececktir işin içine ve yara alan ilişki aslında belkide bir daha hiç düzelmeyecektir. ne var ki filmlerde böyle durumlarda kişi doğru insanı bulduğundan hep mutlu sonla biter ama nedense gerçek hayat böyle değildir.

(bkz: gerçek hayata uçma piskolojisi)
doğanın doğası gibi, 'kötü' ve 'daha kötü' şeklindeki iki seçenekten 'kötü'yü seçmek.
çoğu zaman gururdur.
yok böyle bir şey. yani ayrılmak zorunda kalmak ile terk etmek arasında büyük farklar vardır. eğer kastedilen severken ayrılmak zorunda kalmak ise tamam vardır. lakin diğer türlü yoktur terk etmek bilerek kasten zorunluluktan olmayan bir eylemdir, işin kulpudur o, terk ediyorum seni ama seviyorum da bak demek.
seni ölene kadar onu sevmeye , özlemeye ,acı çekmeye mecbur kılandır .gider ama dönemezsin...

yıllar sonra gelen düzeltme:
severken terk eden insan ölene kadar özleyip acı çekmiyor ama * aynı şey kendisine yapılıyor ; sevip sevilirken terkediliyor .
rahat batmasıdır.
bazan ya kendini terketmen ya da onu terketmen arasında bi seçim yapmak zorunda kalırsın .kendin olmadan onu sevemeyeceğin için de onu terkedersin . kendin olarak ; kendine ve ona rağmen onu sevmeye devam edebilmek için ...

yıllar sonra gelen düzeltme:

şuraya yazdım sebeple terkedildim.
kaçmaktır bazen; duyguların kişilikle ters düşmesinden kaynaklanan. özgürlük anlayışına vurulan zincirleri kopartmaktır, bağlanmak; zapt olunmak düşüncesinin çıldırtan sınırlarını aşmaktır.

no pasaran diyen duygulara han pasado ayarını vermektir kendi içinde.