1. 1.
  paradoks gibi gözükse de aslında olmayan kavram. 50 yaşından sonra yaşama nedeni.
  2 ... eqin
 2. 2.
  sözlükte kimse bişeyler yazmıyorken monitöre mal mal bakmak.
  1 ... pavell
 3. 3.
  bir süre sonra sesleri beyninizde duymanıza sebep olan olaydır. o sesler hiç unutulmaz.
  2 ... shyer
 4. 4.
  sessızlıkte sensızlıgı dınlemek olabılen durum
  3 ... vezir tonyukuk
 5. 5.
  kulaklariniz duymuyorsa yapacaginiz tek eylem
  1 ... serji
 6. 6.
  dinlenirken eşlik edilen parçalara benzer. lakin eşlik edilmezse dinlenemezde...

  edit: aylar sonra dönüp baktımda, ne cümle kurmuşum be. ben böyle fiyakalı cümleler kuramam normalde. yani demem o ki çalmış olabilirim. ama çalmamışta olabilirim. hayat ne garip kamyonlar falan...
  ... amoresperros
 7. 7.
  ruhun huzur bulmasını sağlayan eylemdir.hele sessizliğe yağmur sesi karışırsa keyfinden geçilmez.arada sırada yapmak gerekir.
  2 ... hakande84
 8. 8.
  gerceklerle yuzleşmektir.

  onca gürültünün arasında duyamaz insan kendini. hem içindeki hem de dışındaki gürültüden anlayamaz. sonra an gelir, dünya durur, insanlar uyur, yok olurlar. cılız bir ışık, kayıp gölgeler ve soguk bir oda duvarı kalır sadece. akılda dolanmazken fikir-zikir, yalnızca sessizlik ve kendinde kaybolma cabasi kalir insanda. bir an durur, o an zamani dondurur. siz de yalnizca o ani dinlersiniz.

  ne buyuk bir kaybolusta oldugunuzu anlarsiniz ansizin. nasil bir dumene ait oldugunuzu. sasirirsiniz. gercek yanibasinizdadir ve siz onu hic goremez olmussunuzdur artik. ya da hep kacmissinizdir ondan. anlarsiniz, hatta anlamayi yeniden anlarsiniz. zamanin nasil bir sey oldugunu kavrarsiniz bir anda. ve yillarin ogretemediği dersleri bir dakikada bitiriverirsiniz.

  sonrasinda yasamak da agir gelir insana. virgül koymak gibidir kelimelerin arasina, virgul koyar gibi yasamaktir. durup, düşünüp, anlayip yola devam etmektir belki durgunlugundan. ya da ne kadar aciz oldugunu hissedip ufalmaktir hayata karsi. hissedip yok olmaktir çığlıksızlıklarin icinde..

  anlamaktir.
  ... ordabiyerde
 9. 9.
  herkesin konuşup kimsenin dinlemediği sevgili dünyanın sessiz bir köşesinde durup, sessizliğin getirdiği tüm huzuru içine çekmek, sessizliğe ayak uydurup sessiz kalmayı bilerek bir avuç huzur dilenmektir.
  insanlar ikiyüzlüdür, güven kaybeder, menfaat dünyasında sevgili dosttan önemlidir, sevgili bulan ' iyi insan ' bir daha kapınıza uğramaz, kötüler yemen' e kadı olur, saçmalıklar alır başını gider. tüm bu saçmalık ve acayipliklerin ortasında, her zaman haklı olan insanların ülkesinde sessizliğin içinde bir parça huzur aramak çok görülmemelidir. kimsenin konuşmadığı ve herkesin dinlediğini hayal eder, tüm saçmalıklara ve vampirlere gülüp geçersiniz.
  anlam karmaşasının orta yerinde bir sığınak bulup karanlık ve sessizlikte yoğrulmak ve kaçmak, çoğu zaman laf anlatmaya çalışmaktan iyidir.
  2 ... legend of the stranger
 10. 10.
  dünya üzerinde yapılması zor bir eylem. geç bir kalem. söylesenize sessizlik gerçekten var mı?
  1 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi