1. 1.
  servis söförünün saat ayarları ile bekleyen kişinin saat ayarlarının aynı olmaması durumu..
  2 ... illegand
 2. 2.
  servis bekletilmez, beklenir prensibi sahibi kişinin yaptığı şey. zamanında çok kaçırdım, çok da rüyama girdi.
  2 ... mrstrange
 3. 3.
  aynı iş yerinden ya da farklı iş yerlerinden bir çok kişinin aynı durakta bekleyerek içinde bulunduğu can sıkıcı eylem. göz yolda kalır, gelmese de eve gitsek denir. diğer yandan da servisi kaçırmış olabilme ihtimali göz önünde tutularak, "işe nasıl giderim acaba?" diye düşünülür ve genel müdüre görünmeden içeri sızma planları kafada tasarlanır. bunları kurgularken servis gelir.
  1 ... gonulcelen
 4. 4.
  çoğu vakit can sıkıcı bir hadise olup, eğer hava soğuk ise daha da çekilmez bir hal alır. fakat içinizi sohbetleriyle ısıtan bir kaç arkadaşınız varsa yanınızda, vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız çoğu kez. lise yıllarında yaşanır bu durum. okuldaki son dedikodular aktarılır, hocalar çekiştirilir vesaire. tek başınıza bekliyorsanız servisi, gelip geçen arabalardan size bakıldığını sanar, sıkılırsınız.
  ... sophie
 5. 5.
  zamanina gore cok degi$en olay. eger sabahin 6sinda di$arida kar yagarken bekliyorsaniz munasip olmayan bir organi tuttunuz demektir.
  ... temporarypeace
 6. 6.
  bazan 10 dkk, 20 dkk bana mısın demeden servisteki diğer 65 öğrenci ile beraber evin önünde sizi bekleyen, icabında 6 kat merdiveni üşenmeden çıkıp okula gelip gelmeyeceğinizi soran, mülayim ve gayet sabırlı bir servis şoförüne sahipseniz, 'ben ne servis beklicem, o beni beklesin asıl' denilesi başlık
  ... malign
 7. 7.
  işe gitmek için evden çıkıp en yakın durağa gidip sizi işyerinize götürecek olan servis aracını beklemek.
  1 ... cnnturk
 8. 8.
  artık mesai (veya ders) yapmak günü gelmişse zamandan,
  meçhule giden bir servis kalkar bu limandan..
  -1 ... batuhanyedek
 9. 9.
  sorumsuz söförler yüzünden gerçeklesecek hadisedir.eger bizim söför kadar .... ise saatlerce bekletir, gelmez, üstüne üstlük sen arayıp gelmiyor musun abi diye sordugunda 'aaaa ben seni unuttum bugün' ya da 'okul tatil bugün billmiyor musun' şeklinde cevaplar* * *.bir sürü yazılı kacırılmıstır zamanında bu adam yüzünden.
  ... gitaristdilara
 10. 10.
  bir de servis bekletmek vardir ki, bunu da karsidan karsiya gecmesini beceremeyen ben gibi salaklar yapar.
  3 ... limon cicegi kolonyasi