bugün

servis söförünün saat ayarları ile bekleyen kişinin saat ayarlarının aynı olmaması durumu..
servis bekletilmez, beklenir prensibi sahibi kişinin yaptığı şey. zamanında çok kaçırdım, çok da rüyama girdi.
aynı iş yerinden ya da farklı iş yerlerinden bir çok kişinin aynı durakta bekleyerek içinde bulunduğu can sıkıcı eylem. göz yolda kalır, gelmese de eve gitsek denir. diğer yandan da servisi kaçırmış olabilme ihtimali göz önünde tutularak, "işe nasıl giderim acaba?" diye düşünülür ve genel müdüre görünmeden içeri sızma planları kafada tasarlanır. bunları kurgularken servis gelir.
çoğu vakit can sıkıcı bir hadise olup, eğer hava soğuk ise daha da çekilmez bir hal alır. fakat içinizi sohbetleriyle ısıtan bir kaç arkadaşınız varsa yanınızda, vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız çoğu kez. lise yıllarında yaşanır bu durum. okuldaki son dedikodular aktarılır, hocalar çekiştirilir vesaire. tek başınıza bekliyorsanız servisi, gelip geçen arabalardan size bakıldığını sanar, sıkılırsınız.
zamanina gore cok degi$en olay. eger sabahin 6sinda di$arida kar yagarken bekliyorsaniz munasip olmayan bir organi tuttunuz demektir.
bazan 10 dkk, 20 dkk bana mısın demeden servisteki diğer 65 öğrenci ile beraber evin önünde sizi bekleyen, icabında 6 kat merdiveni üşenmeden çıkıp okula gelip gelmeyeceğinizi soran, mülayim ve gayet sabırlı bir servis şoförüne sahipseniz, 'ben ne servis beklicem, o beni beklesin asıl' denilesi başlık
işe gitmek için evden çıkıp en yakın durağa gidip sizi işyerinize götürecek olan servis aracını beklemek.
artık mesai (veya ders) yapmak günü gelmişse zamandan,
meçhule giden bir servis kalkar bu limandan..
bir de servis bekletmek vardir ki, bunu da karsidan karsiya gecmesini beceremeyen ben gibi salaklar yapar.
her sabah zevkle yapılan eylem.
Servisin içine kocaman yazmıştır servis bekletilmez, beklenir. Yine geç kalmayayım diye 5 dakika erken inilir. 5 dakika geçer, 10 dakika daha geçer ama servis hala ortada yoktur. Aranır nerdesiniz diye tamam geldik denir. Bir 10 dakika sonra anca gelir. servis şoförü her gün büyük bir heyecanla sorar
-ilk dersiniz önemli mi?
-yok abi önemli değil. Bizim önemli dersimiz yok der herkes sırf hızlı gitmesin diye. okula geç kalınır ama mazeret vardır. hocam, servis deyince birşey demez kimse. bu nedenle öğrenciler çok severler servis beklemeyi.
1 saat servis beklenir mi dersiniz ama beklenir icabında. Soguktan kıçınız dona dona beklersiniz o servisi. 1 saat sonunda nolur biliyo musunuz? Servisçi arayıp ben bu karda gelemiyorum başınızın çaresine bakın der. Böyle servisin ben bk.
klişe lafları şudur "servis bekletilmez beklenir"

(bkz: aklına gelenin başına gelmesi)
Her sabah yasadigimdir.
Hayat beklemekle geçiyor zaten.
Hiç bi zaman tam saatinde gelmez bazen erken gelir koştur koştur yetişirsiniz herkes malak gibi size bakar bazen de erken geliyor diye erken çıkarsınız bu sefer de geç gelir beklemekten belinize ağrı girer. Bi de servis bekleyen herkesin elinde kahvaltılık poşeti olur.
Servisin seni beklemesi kadar stresli değildir.
O içerdekilerin tripleri, şoförün artiz artiz tavırları. Bekledikleri de çok bi şey değildir ha, 3-5 dk..
Çok artiz bir milletiz amk
servis bekletilmez beklenir sözünü içselleştirmiş kişilerin gerçekleştirdiği eylem..
5 dakikadır yaptığım eylem. Gelse de binip uyuyup gitsek.
Her pazartesi geç geliyor abi. Olsun oda bizden haftanın bir günü beklenir o kadar da değil.
En nefret ettigim şeydir. Erken çıksan ayrı geç çıksan ayrı sıkıntıdır. Bunu yapmak yerine iş yerinin yanindan ev tutarım daha iyi.
kapılarında hep servis bekletilmez beklenir yazar.