üşenmeyip hakkındaki son bir senede yazılmış entrylerin tamamını okuduğum futbolcu (Galatasaray' a transferinden itibaren yani).
ilk entryler genellikle şu şekilde: kazma, futbolun yüzkarası, üstüne para verelim de gitsin, karşı takımın forveti kadar tehlikeli vs vs
sonradan entryler değişmeye başlıyor: adam iyi oynamaya başladı, bu akşamki maçta iyi işler yaptı, futbolu mu öğrenmeye başladı ne? vs vs
ondan sonra şimdiye kadar gelen entryler ise: bir insan bu kadar kendisini geliştirebilir, tek başına takım, türkiye' nin en iyi defans oyuncusu, sakatlandıkça daha iyi oynayan futbolcu vs vs
bu arada entrylerden hiç eksilmeyen özelliği sürekli sümkürmesi. servet bunu açıklamış ve burnunda sorun olduğu için bunu yapmak zorunda olduğunu söylemiştir (aynı sorun şahsımda da mevcut. ameliyat olmama rağmen geçmedi. burun bi yerden sonra tıkanıyor ve temizlenmesi gerekiyor. e servet maç esnasında tuvalete gidip burnunu temizleyemeceği için mecbur sümkürüyor)
benim de bir galatasaraylı olarak sezon başındaki transferine "eyvah" dediğim bu hem yüreği hem cüssesi dev oyuncu, sivasspor' da başladığı yükselişini Galatasaray' da artırarak sürdürmüş ve euro 2008 de artık tavan yapmıştır. maalesef sakatlıklar dolayısıyla turnuvayı erken kapatmıştır yoksa tavan yaptığı yükselişi tavanı delecek şekilde devam edecekti muhtemelen.
ayıboğan hulk troll gibi bütün lakapları olumlu anlamda sonuna kadar hakeden, kısıtlı yeteneklerini sonsuz forma ve futbol aşkıyla kapatıp tüm eksilerini artıya çeviren ve sezon başı transferiyle kafalarında soru işareti oluşturduğu tüm galatasaraylılara sezon sonunda aynı tezahuratı yaptıran futbolcumuzdur kendileri: seeerveeeet seeeeerveeeet
edu ya da lugano'yo verilen şansı, * alamamış futbolcu. bir benzeri için; (bkz: kemal aslan/#3600850)
maç sırasında sümkürmek yerine mendille burnunu sildiği gün dünya (bkz: fair play)ödülünü alacak oyuncu.
öss puanının açıklanmasını istemeyen milli futbolcumuz.

(bkz: servet çetin in öss de sıfır çekmesi) *
futbolu ve sağlam fiziği kadar son röportajında yaptığı aklı başında yorumlarıyla da kalitesini bir kez daha göstermiş olan futbolcudur.
lamanın mutasyona uğrayıp insan olmuş halidir. ayrıca gösterdiği performansla herkesin dudağını uçuklatan defans, orta saha ve forvet oyuncusu.
bir gazeteye verdiği demeçte kadınlara güvenmiyorum diyen adam.
elele ye ropartaj vermis defans oyuncusu.
gün itibariyle sezon ortasında galatasarayımızdan ayrılıp avrupaya transfer olmak istediğini açıklamış futbolcu... sezon sonunda sözleşmesi biteceği için takımına da para kazandırmak istemiştir kendisi. gayet onurlu ve yakışık alan bir davranışır... galatasarayımızdan ayrılmasını da kesinlikle destekliyorum. tamam geçen sezon çok iyi maçlar çıkarmıştır ama bir türlü güven vermemiştir bana. daha önceki başlıkların birinde de yazdığım gibi, emre güngör ve fernando meira dan oluşan bir defans kurgusu çok daha başarılı sonuçlar verecektir. belki bu şekilde biraz kısalacaktır defansımız ama fernando meira'nın fiziği ve tecrübesi, emre güngör'ün de hızı, kesiciliği ve çevikliğiyle birbirini tamamlayan bir bloğumuz olacaktır...

umarız servet çetin güzel bir ücretle avrupaya transfer olur ve istediği kariyeri yapar...
sakatlığı düzelmiş futbolcu. kulüp doktoru bu 1 ay içersinde başka sakatlık geçirmezse tam performans liglere başlar raporu vermiştir.
meira ile beraber oynadığı son kayserispor - galatasaray maçında yine üstün bir performans ortaya koymuş ve özellikle ikinci yarıda savunmasıyla karşısındakileri yıldırmıştır. ha gene pozisyon vermiştir ama olsun; futbol oynamak konusunda ne kadar istekli olduğunu yine belli etmiştir.
blackburn rovers'tan teklif geldiği söylenilen futbolcu. galatasaray yönetimi satmaz sanırım. ama belli olmaz. yoksa olabilir mi ? neden olmasın?

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=74500
bugün kendisinde bi cünüplük seziyorum ama hadi hayırlısı bakalım.
o bir, bu seneki performansı merak konusu olan futbolcu.
o bir, galatasaray ın 76 numarası. (bu sene 3 olacak söylentileri vardı diye hatırlıyorum. ya da olduysa bilmiyorum.)

geçen seneki denizli maçında şut çekip, bide üstüne dönen topa kafa atmaya çalışması beni paradokslara itmişti...
kendini sürekli geliştiren futbolcu.
dikkat ettiniz mi, son maçlarda topla beraber hücuma katılıyor. ah bir de şu kafa vuruşlarını dağlara taşlara atmasa...
rıdvan dilmenin bu sezon disiplinsizlik ile suçladığı futbolcumuzdur. *
Taraftarın çok fazla ilgi gösteriyor olmasını yanlış anlamış sanırım.. Ayağına gelen her topu "lan benim messi'den neyim eksik" mantığı ile bir sağa bir sola çalım atayım derken rakip takım oyuncularına kaptırması pek hoş görünmüyor.. *
basın açıklaması yaparken her cümlenin başında ''işin açıkçası'' söz öbeğini kullanan futbolcu.
hakkında sanırım ben hariç herkesin fikrini değiştirmiş futbolcudur lakin geçtiğimiz sezon oynadığımız uefa kupası maçları, milli maçlar ve hala da oynanan avrupa maçlarında yaptıklarıyla o hala eski servet; daha doğrusu o hep aynı servet.

milletçe mütevazı insanlara karşı zaafımız olduğundan servet bizim gözümüzde bir azim timsali oldu, halbuki topçudan anlayan ve gözleri olan adam için gayet net servet in durumu.
yüreğiyle oynayan galatasaray stoperi.
koşar iken izleyene sanki suyun içinde kulaç atıyormuş gibi kollarını sallayan sayısız yüreği olduğunu düşündüğüm amatör ruhlu prfosyonel bir savaşçıdır.saha da o varsa şunu diyebilirsiniz--oh be neyseki servet orda.
kendini geliştirmede sınır tanımayan oyuncudur. yanılmıyorsam galatasaray a gelmeden önce baki mercimek ten farksızdı.
sakat sakat oynayınca, insanlara 'yürekli çocuk' muş dedirten futbolcu.

oysa ki profesyonel futbolcunun yapmaması gerekeni yapan futbolcudur.

inanılmaz bi gelişim gösterdiği de meçhul. şöyle gelen ortaya rövaşatayla vurdu gol oldu, 2 kişinin arasından dönerek geçti, topukla gol attı gibi bi olayını görmedim ben. a.q defans adamı bunları yapar mı dediğinizi duyar gibiyim. evet yapmaz ama öyle bir hava yaratıldı. servet savunma oyunsunun yapması gerekeni yapıyor fazlasını değil. hatta eksikleri de var. ama işte 'cesur yürek'li görünmesi bazı şeylerin üstünü güzelce örtüyor.
* *
gstv'deki bir röportajından *:
spiker: asena ve bir başka bayan ile beraber olduğuna dair haberler çıktı. bayan hayranların kızmış olmalı. *
servet: yok bayan hayranım olduğunu sanmıyorum da ...
tanım: bir insanın çalışarak neler yapabileceğinin simgelerinden biri.
ÖSS de istanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü nü kazanarak işin açıkçası tüm sözlük ahalisine hafiften ayar vermiş topçudur.
istanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü'nde de fatih terim'im öğrencisi olacak okumuş topçu. afferim lan servet.