bugün

Zirveler güzeldir, pub'lar da.

Ama neden zirveler pub'larda düzenlenir, ben bunu anlamam.

Arkadaş ilk defa tanışacağınız insalarla kahve içmek, çay içmek, yemek yemek varken, neden alkol alıyorsunuz.

Paranoyak değilim ama çok saçma geliyor bana.
Kim içince ne yapar bilmediğin bir yerde, aynı masada alkol almak kadar itici başka da bir şey görmedim ben.

Ki 2013 Aralık Ayında yapılan zirvede de gördük ne kadar gereksiz olduğunu. Götüyle içip bir bira ile yavşaklaşan tiplerden.
çarpıcı bilgi içerir haberiniz olsun.

o mekanda garsondum arkadaşlar. gelin anlatıyım. beni tanımıyorlar nasılsa.

başta insan gibi geldiler sonra hayvan gibi tepindiler cidden. başta herkes mülteci kampında gibi davrandı bence. renkli gözlü * çok girişken. gözü renkli çocuk çok kıpırdak. renkli gözlü çocuk adeta askerde tarkanın ranza arkadaşı. renkli gözlü çocuk alemci. gözü renkli çocuk lisede sınıfın gezi düzenleyen çocuğu , üniversitede kızlı erkekli ortamların şakacısı. renkli gözlü çocuk ile yandaşları ortamı ısıttı. renkli gözlüye bi paragraf ayırdık yalnız. ayrıca renksiz göz mü olur amk?

kıvırcık saçlı bi iki güzel kız gördüm. gideri var kızların. allah var, yalan yok sahiplerine bağışlasın allah. mesela zayıf çıtı pıtı düz saçlı bi kız var. allahu ekber woo hoo. iç geçirmemek işten bile değil. biz emekçiyiz ama bize bakmaz. bakar da görmez. görür de vermez. pas vermez.
lakin ki başlarda kızlar da biraz ürkek bir ceylan gibi idiler. sonra alıştılar.

seks dönmedi benim bildiğim.

yerli malı haftası ile 11a sınıfından berkut un doğum günü arası bişey oldu aslında bu zirve.

seks dönseydi bilirdik. dönmedi.

maç konuştular baya. kahve gibi oldu o ara ortam. herşey konuşuldu uzaktan bakıyorum , çok heyecanlı anlatıyorlar. çok kafa siken oldu bakışlardan anladık. sanırsın adam kafka amk. adamı dinlerken boynumda fular oluştu.
anlattıkça anlattı adam. susmadı. git sözlüğe yaz madem amınakoduğum niye zirveyi piç ediyon. felsefeye veren kız mı kaldı? epicure , aristo , jaspers ve daha nietzche leri. hep yalnız kaldı olm. bırak bu işleri. bak ngyldm kardeşim dediydi dersin. kadehlerde yaşlanırsın yalnız başına.

ayrıca çocuklar çok içti, biliyorum. sonlara doğru sarhoş olanlar oldu dışardan belli, dr oetker dağ çilekli pelte gibi oldular.

biri de aç gelmiş resmen , en son geçen perşembe bişey yemiş sanırım , afedersiniz yonca görmüş eşek gibi yedi. isim verip rencide etmicem ama sadece yedi. fakat güzel yedi. iyi yedi yalnız. tatlıyı de eppekle yemiştir şimdi bu. zirveye elli kişi geldiyse 46 kişi çıktı. 4 ünü de bu yemiştir. ye kız. hatta yi. beni de yi.

edit akbaryam : mekanda ilk kez uzun eşek oynandı. fırlama arkadaşım nejdet video çekti. alkışlarlayaşıyoruma koycakmış. çok güldü seviyo öyle şeyler.

edith piaf : o dökümlü kazaklı kızın kazağını çıkarmak istedim. yanlış anlaşılmasın hormonlarımdan dolayı değil.
bakarken beni de terletti haspam. o yüzden.
lisede herkesi tanıyan hafif kilolu merve nin cilekli turta olduğunu öğrendiğimiz zirve.

edit: herkesi tanımıyormuş.
sözlük kızlarının katılımı ile birlikte kilo ortalamasının 150'lere çıkacağı zirve.*
Ben hiç zirveye gitmedim.başka sitelerde çok gittim falan ama burada kimseyi tanımıyorum.siksen gitmem.ya da gider yan masadan sizi izlerim amk.
ayakkabilariyla zirve yapip bira iciyorlar.
hesabı kim ödeyecek, onu merak ediyorum.

davet ederseniz gelirim amk.
ulan keşke gitseydim dediğim zirve. maşallah giden kızlar hiç susmuyor. paso başlığa entry girip duruyorlar. yok zirve şöyle güzeldi yok böyle eğlenceliydi falan. ben gitseydim kimse entry giremezdi işte. niye? çünkü tipimi görünce vavv kuki ne kadar da yakışıklıymış diye birbirini cimdik atarlardı. o benim, banane benim diye birbirinin saçını başını yolarlardı ve sonra yaklaştıkça sandalyeden düşüp bayılırlardı. nalları dikerdi hepsi ve biz de sol frameden kurtulurduk amk. kızlar bir şey göremeyeceklerinden malzeme çıkmazdı. dolayısıyla zirve hakkında yazı yazamazlardı. sırf bu yüzden artık zirvelere gitme kararı aldım amk. amaç cidden sözlüğün huzuru çünkü. lisaaa mıdır nedir önce onu bayıltır. sonra turtaya geçer onu bayıltırdım en sonunda opus magnum'a gider '' sen bayılma lan allahsız '' derdim. müthiş olurdu valla. keşke gitseymişik.

hem şişe çevirmece varken uzuneşek ne la. bu ne la. manyaklar.
gönül çok isterdi gelmek ama oğlum tatilde bana yüzme öğreteceğinden dolayı gelemeyeceğim zirvedir.
Fotoğraflarda videolarda yaşayan zirve.
Her zirvenin bir şey öğrettiği sonucuna varan ben; bu zirve de bizlere 18 yaşında yeni nesil gençlerin nasıl hissettiklerini anlattı, aynı zamanda metalcilerin de çok güzel göbek atıp halay çekebildiğini ve oyun havası duyduklarında ortaya çıkıp hamam sefasında göbek hoplatabileceklerini gösterdi. O değil de system error o göbeği nasıl hoplatıyor aklım ermedi. Emmo dedikleri adam ayağa kalkınca hulk gibi görünüyor ve kendisi bilgili, çok konuşuyor bunu öğrendim. Lisaaaa denilen şeker velet çok kararsız, birazdan gidecem, birazdan gidecem deyip deyip saat 12 yi buldu ben ona şaşkınım. Poisonx dedikleri abi çok karizmatik, adamın konuşması bile bir eda ile ve beni çok sevdi, sağ olsun ve yine gelsin. Cilekliturta hasta olmasın onunla daha gelin damat oynayacaktık fakat kız hastanelik oldu ki tekrar geçmiş olsun. Burdaherseyvarmi yazari hep gelsin, fakat arabasına biner miyim tekrar bilemedim. Binerim bee. Opus magnum Allah tependen baksın. Milletin içindeki angaralı namığı çıkardın, belanı vermesin. Daha milyonlarca yeni yazar, iyi ki vardınız. Ne bileyim. Teras çökecekti fakat iyi ki vardınız. Ayrıca satanist kesen psikopat kedi de Fenerbahçe gol atınca reflex olarak Sarı diye bağırıp milleti kudurttuğun için ödümü koparttın, kelebek yutmuş gibiyim. gel öpecem. ayrıca ankara havası senin başından çıktı fark etmedim sanma. işte bunlar hep beni oynatmak içindi. Lacivert diyen Sekolo oğlum sen yine gel, daha muhabbet edecez. Sekolo ile gelen 3.nesil kardeşimiz sensiz olmaz, hadi yine gel. Ayrıca kırmızı kazaklı tohumku, ilk zirvende öyle kıvırtırsan ileride masaya çıkacan diye korkuyorum, hayırlısı be gülüm. Adli vaka sen sopar mahallesinde mi büyüdün? ilahi sen. Ayrıca mekana sonradan gelip herkese uyuz uyuz bakıp, rumuzunu söylemeyen fakat sonradan yapıştırıp sırıtan iki kişi vardı işte o havalar çok denendi, artık kimsenin biyerinde değil. Olsun yine gel. Yarınızı içinizde bırakmayın efenim, gelin dökün kurtlarınızı. Ne olursan ol; +1 ol yine gel.

edit: rumuz.
(#21136053) <- Buradan devam edersek.

Saat 20:00 civarı mekana vardım. zaten ilk girişimde bardaki vatandaş, ağzımı bile açmadan "Ben sizi biliyorum terasa alayım." diye beni şoka soktu. Yukarı çıktım, baktım kızın biri "hoşgeldin!" diye bağırıyor. gözlüklerim de yok, tanıyamadım. içimden diyorum "ulan nasıl celebrity olmuşum pihhuu" sonra baktım cilekli turta mış.

neyse;

terasta ilk denk geldğim eleman system error oldu. en son görüştüğümüzde uzun saçlıydım, zirveye komple kazıtıp gittim, adamın ilk tepkisi "s.ktir lan" oldu. Hayatım boyunca, hiç bir saç stiline böyle bir tepki almamıştım, kendisini bu şaşkınlık nidâsından dolayı kutlarım.

Ardından şöyle yüksekçe bir noktadan masalara göz gezdirdim, son 3 zirvedir olduğu gibi yine tanıdık kimseyi seçemedim ya da sgöremedim diyelim. adeta zebra sürüsü süzen bir çita misali, gözlerimi sağdan sola doğru çevirerek bakınırken en sol köşede poisonx i gördüm. hemen çömdüm yanına. işte naber, nasılsın sohbet falan.

Derken female demon geldi, objebi geldi. böyle iğrenç bir ortam oldu. "ya!" dedim "poison!!!" dedim "bunlar niye geldi?" dedim. tabi hemen ortamı yumuşatma çabaları, "ya abicim kusura bakma"lar mı dersin "köpeğin olayım sakin ol bak olay olmasın"lar mı dersin... yani işte hatır uğruna "iyi" dedim. ama öyle kız gibi dudaklarımı bükerek falan değil. tok sesle böyle, hatta masaya yumruğumu da vurdum.

tabi sonra yana doğru kaydım, bıyıklı bir nakliyeci kardeşimiz vardı dur hele miş kendisi. anlattı işte, "abi bende para çok, istersen bira ısmarlayayım, al bak benim birayı da sen iç." tabi benim keyfim iyice kaçtı. "bilader!" dedim. senin bıyıkların kadar bizde banknot bulunur, alemde zenginliğin adı yirmidokuzdur" dedim. tabi bozuldu falan, sonra hemen özür diledim. "kusura bakma kardeşim, poisonx in yanında çok güzel kızlar vardı o yüzden sinirim boz... " yok öyle demedim, şey dedim, "ben de zenginim sakin ol kardeşim" dedim. evet.

Sonra erhan08 e denk geldik. adama nickinin anlamını sordum, meğer bu sözlükteki özel nick seçme kaygısına bir tepki olarak bu rumuzu seçmiş. tabi adam o kadar derin olunca, basınç yükseldi, biz nefes almak için uzaklaştık. sonra bak bir arkadaş vardı, turuncu gibi bi tişörtlü. adamla 2 zirvedir denk geliyoruz vallahi ismini cismini hatırlamıyorum, böyle silik bi' tip. zaten bana da "ben seni çok beğeniyorum, geceleri yardırmandan çok hoşlanıyorum" falan gibi şeyler söyledi. o sıra ben hepten unuttum adamı :(.

hayır yani, bunu hep sakallı, bıyıklı adamlar söylemesin, ne bileyim, burcular, pınarlar, ayşeler hatta zeliha veya cemileler bile söylese olur ama bu adamlar beni üzüyor.

sonradan revolter00massayi donatello mu ne işte onlardan birisi geldi (ben hep karıştırıyom lan hanginiz hanginiz) dedi işte "motora biniom" dedim ben de binicem" dedi işte "gel öğretiriz" sonra kayboldu. sözlük bu kadar lan.

tabi bu anlattıklarım olduğu sırada, tarasın iç kısmında uzun eşşek, ankara havası, halay, takı töreni, ateş etrafında şaman ayini, yarı çıplak biçimde bağırışma, kakafoni temalı sarhoş şarkı söyleme yarışması, maç izleme gibi varoş ve biz yüksek mevkili entelektüellere yakışmayan eğlenceler düzenlendi.

eskiler bilir, bir zirvenin hele ki istanbul zirveleri gibi kalabalık zirvelerin en güzel saatleri 12 civarı başlar. bu zirvede de olay değişmedi ve biz şahane bir muhabbetin içine düştük. tabi şahane dediysem, o anda alkollü kafayla bir sohbetten çok birbirine bağıran goriller gibi görünüyorduk ama olsun, felsefe, sanat, toplum tartışan gorillerdik ve keyif alıyorduk.

bu sohbeti komple hatırlamama rağmen anlatacak değilim ne kimse anlar ne de benim anlatmaya mecalim var.

sonuç itibariyle, ortalama bir zirve olmuştur. (ortalama derken kötü anlamda değil ha!) güzel kimselerle görüştük, tanıştık. şaşırmadık ama eğlendik, tekrarlarını bekliyoruz efendim.

ayrıca sultanfirardasenneredesin yazarına buradan sesleniyorum;

abi adam "kalkıp gelelim" diyor, çoğul konuşuyor. belki komple ailenin kadınlarına göz diken, sapık bir erkek grubu vardır? biz bunu hiç düşünmedik lan!
başka gün mü yok ulan dedirtmiştir. koca yaz boyunca plan yaptığım tek hafta sonuna da zirve koymuşsunuz. yuh ya.
10 kişinin toplanmasına eylem denen türkiye'de sakıncalı zirvedir.

lan dikkat etin bak sonra toplamayalım sağdan soldan sizi. avukatlığınızı ben yaparım ama merak etmeyin.
(bkz: beni net çek arka bulanık olsun)
katılamadığın için kahverengi üstü delikli tuvalet terliği ile ağzıma vurdum.
güncel Önemli Başlıklar