bugün

yaşar'ın vokalleri ile tadından yenmeyen şarkının sözleri.
yaşar'sız kısımları tarifsiz berbat olan şarkı. keşke sadece yaşar söyleseymiş.
küfür etkisi yaratan sözler var içinde.
beddua etmek isteyip de edememek gibi bir şey bu şarkı.
sevmek mesele değil de, "sana rağmen" başarılmış olması apayrı bir meseleyken hele.

bu kıvamda bir şeyler daha hatırlıyorum:

"sen küfürsün. ben bu küfrü etmeyi reddediyorum. seni sana ediyorum. seni sana bir hançer gibi tam da adresinde, o dolaylarda saplarken parmakizim kalsın istiyorum. yüzünde parmakizim kalsın."

en az bu hırçınlıkta bence bu şarkı. sadece bastırılmaya çalışılmış, hikayenin mağduru kalmaya uğraşılmış.
sırf şu kısım için bile dinlenesidir;

"seni severdim ve sana rağmen yine severdim..."
.....
Seni severdim ve sana rağmen yine severdim
Dar ağacı ip boynumda
Sen aşkı anlamaz bilmez
Gül yansa ağlamaz sakin
Ben akmayan göz yaşında Seni severdim
Sen hisli korkak savaşçı
Aşkı kime satmış hain
Ben her savaş meydanında Seni severdim..

asla dinlemediğim bir tür olmasına rağmen tesadüfen duyup dinlediğimde inanamıştım, bu kadar mı net anlatılır..
sadece yaşar'dan dinlenilesi şarkı.
disko kralı'nda ayin havasında söylenen mükemmel şarkıdır.
benim bildiğim ilk defa türki cumhuriyetlerden gelip, orta asya türkçesiyle ( ya da şivesiyle diyeyim ) söyleyip, böyle bir etki yaratıyor türkiye'de. biz ki yüzyıllardır kardeşiz diye geçinip giderken oradaki memleketlerle, onların sanatçılarının bizim ülkemize gelip birşeyler yaptığını görmedim, bu bakış açısından yola çıkarak onur verici bir iş yapıyor yıldız usmanova. beynelminel çapta müzik adamları çıkartamıyoruz tamam, en azından kendi memleketlerimizden çıkan yetenekleri birbirimize sunalım ki, aramızdaki '' tek millet '' düşüncesi serpilsin. ulu önder , türk büyüğü atatürk'ün de dediği gibi '' oralardaki akrabagalarımızla bizi bağlayacak işler yapmalıyız. ''

yaşara gelince, ben bu adamın '' seni severdim '' demesinde çok etkilendim. şarkının tamamını bir yana bırakıp sadece bu kelimenin telaffuzunda bile yeteri kadar mest edici olay var.

kısa keselim, güzel olmuş. yıldız usmanova'ya tebriklerimi sunuyorum.
şahane bir düet .
yaşar'ın söylediği kısımların şarkının genelinden daha vurucu olduğu, insanın tüylerini diken diken yapan şarkı.
(bkz: severdim seni)
artık sevmeme olasılığının yüksek olduğunu gösterir cümle.. tıpkı eski bir alışkanlıktan bahseder gibi..
sözleri etkileyici olmakla beraber , anlam bütünlüğü yoktur, kelimeler, ekler birbirinden kopuktur. üzerinde biraz daha çalışılsa daha bi güzel olacakmış sanki.
eğer bu şarkıyı yaşar tek başına söylemiş olsaydı, ikinci bir ilhan şeşen vakasıyla karşı karşıya kalabilirdik.*
son zamanlarda sıkca dinlediğim şarkılardan biridir,çok güzel bir çalışma olmuş. aynı zamanda klipte kızın tokat attığı sahne ayrı bir güzel olmuş.
gönül tellerini gayşatır ki insani farkli duygulara gark eden de budur.
Ne zaman dinlenilse arkasından Direc t - Didem parçasını açtıran şarkı.
yıldız bilmemneoviçin berbat aksanı.anlamsız sözler.saçma sapan bi melodi.
hiç anlamasanız bile, asıl olanını (bkz: thelo na se do) bir kez dinlediğinizde şarkının nasıl ırzına geçildiğini anlayacaksınız !

linki : http://www.youtube.com/watch?v=iTmF2pB3N98
Seni severdim hüznün koynunda
Seni severdim hem uyanık hem uykumda
Seni severdim ve sana rağmen.
yaşarın sesi olmasa kesinlikle dinlenmeyecek olan şarkı.
(bkz: yaşar)'ın ''seni severdim'' i üzerine söz söylenmemesi gereken dinlenebilirtesi yüksek şarkı.
ne zaman duysam sinirlerimi zıplatan şarkı.
sıla ve mustafa ceceli şarkıları ile beraber kusma isteğini arttıran radyo şarkısı.* birde bu şarkıyı çalan bütün dj lerin istisnasız hepsinin sözleşmiş gibi her çaldıklarında şarkı da düet yapan abla için ortadoğunun divası demeleri kanser eder insanı.
(bkz: beni bana sor)
güncel Önemli Başlıklar