bugün

çok konuşan çocukları dumur etme yöntemleri listesinin 1.maddesi
cevap olarak zorla 'şarhoştum, hatırlamıyorum' dedirtirilen sorudur. böyle insanlar vardı. bu soruyu sorup, cevap olarak sarhostum, hatırlamıyorum dememizi isterlerdi. sana sesleniyorum, salak mısın lan sen madem cevabı sen verdiricen niye soruyosun?!. ayrıca şimdi benim sana sorum olucak..

(bkz: seni benden baska miken oldu mu)
(bkz: verecek cevap bulamamak)
iq seviyesi 0-60 aralığında bulunan insanların bir takım ölçüp biçmeler * sonucunda bulabildikleri en mantıklı sorulardan biridir.. bu soruya muhatap olan çocuklardan da o günden sonra iq artımı beklemek iyimserlik olur..
küçüktüm abi bilmiyorum cevabı ile atlatılabilecek bir sorudur cocukların piskolojisini bozabilicek kapasitede bir soruda denilebilir .
Kabustur, karabasan gibi üzerine çöker insanın. Bu soruyu soran insan da kaç yaşındaysa o kadar sopa darbesiyle dövülmelidir, hatta ilerde gireceği yaşlar içinde dövülmeli, anasından doğduğuna pişman edilmelidir.
what s your name mehmet? gibi bir soru tipi...
ilkokul yıllarının yegane sorusu. insanı kıl eder, çileden çıkarır...
(bkz: apıştıran sorular)
(bkz: seni benden başka miken oldu mu)
en iyi cevap:

- valla bilmiyorum her sene değişiyor.
reha muhtar'ı hatırlatan bir sorudur:

reha muhtar: senin neyin var kardeş?
ama insan: ben doğuştan kör'üm reha abi...
reha muhtar: pekiy, küçükken de görmüyor muydun?
ardından anneannenin "ne bilsin çocuk küçükken kaç yaşında olduğunu" diye cevap verdiği sorgu sual bütünü.
bana soruldugunda aklıma gelen rakamı salladıgım gereksiz, aptal bi soru.

+ sen küçükken kaç yaşındaydın?
anıl: 5

-: sen küçükken kaç yaşındaydın?
anıl: 3

x: sen küçükken kaç yaşındaydın?
anıl: 6
-küçükken kaç yaşındaydın?
-muhtemelen senden büyüktüm, hiç böyle aptal sorular sormazdım.
bir bayram klasigi olan soru ..masallah koca adam olmussun sen ya , kiz arkadasin var mi, dersler nasil; esliginde gelen en ibinece sorulardan biri idi dedigim gibi bir bayram klasigi idi ta ki baska bir robterk klasigi olan bademcik operasyonuna yerini birakana kadar..ne zaman bademcik operasyonlari yapmaya basladik boyle sorular sormaz oldular..
-hehe sen küçükken kaç yaşındaydın lan.
- çok küçüktüm hatırlamıyorum sanırım senin yaşındaydım.
senin şimdiki zeka yaşındaydım .
iğrenç olabilir , ukalaca olabilir ama susturur .
(bkz: sarhoştum hatırlamıyorum)
sen büyüyünce kaç yaşında olacaksın? şeklinde karşılığı verilebilecek, iğrenç esprilerden biridir. ayrıca bu iğrenç espri tanıdıkmı geldi ne...
ben kucuk yasta yetim kaldim, ailem yok benim gibi acindirma cumlelerine karsilik sorulan ve cevabi genellikle kisi zamiri nin ardindan gelen kufurle baslayan sorudur.
(bkz: ben küçükken çok küçüktüm biliyor musun)
esasen mantık vardır bu soruda insan 1 - 2 yaşındayken yaptıklarını hatırlamaz. en son hatırladıklarının geçtigi zaman dilimi bu sorunun cevabıdır.
Böyle sorular sorup, aklınca komik olduğunu, espiri yaptığını sanan tiplerden uzak durun, çevrenizde mümkün olduğunca barındırmayın...
her sene değişiyor olarak cevaplanması muhtemelen sorudur.
abiler ya da ablalar hatta onların arkadaşları tarafından küçük kardeşle kafa bulup eğlenmek için üretilmiş bir sorudur.
-sen küçükken kaç yaşındaydın necla?

+bilmem. ben küçük müydüm ki kamil?

-...