bugün

Salı günleri için izlenebilecek en iyi dizi.
güzel gitmeye devam eden, haftalar ilerledikçe üstüne katarak giden yurdum dizisi. süper ya bayılarak izliyoruz efendim.
ergun plak'ın bölüm itibariyle ortada görünmediği dizi. bu adam çıkarsa ciddi bir karakter boşluğu doğar.
anten düzeltme olayı çok hoştu bu bölümde hey gidi günler hey.
olumlu tepkilerin alındığı bi trt dizisi. komik ve iyi kurgulanmış ayrıca. sıkılmadan izleniyor. almancı şahininin oyunculuğu süper.
yıllar arasında sürekli geçiş yapılmaması diziyi daha çekici kılmış.
almancı şahin'in her puff deyişinde ağzına bir tane çakma isteği uyandıran trt dizisi.
türkiye de severek izlenen trt dizisi.
annem itiraf etti sırf almancı karakter için izliyormuş. he bunu dedik diye gelip buraları okuyup da o karakterin üzerine gidilmesin ama. şu an tam dozunda ve yerinde güldürüyor. cenaze evine girdiği an kahkaha attık mesela fazla da uzatılmadı anlık güzel şeyler oluyor kısaca.
ilk bölümleri çok sarmasa da gelecek vaadeden dizidir.
--spoiler--
alamancı şahin'nin "tipik türk babası; kafada saç yok, baskı baskı baskı.." diyerek bu bölümün bombasını patlatmıştır.
--spoiler--
2012 ye geçişleri azaltsalar, 80'leri biraz daha anlatsalar sevilesi dizidir.
güzel hoş da göze batan aşırı mantık hataları var..

çin malı saat ne arar o devirde?

almanya'da da 5-6 kanal vardı.. nerede 25 kanal?

almancı genç dallas'ı almanya'dan bildiğini söylüyor ama 1981'de başladı dallas almanya'da! yıl 1980!
güldürdüğü kadar eskilere götürüp düşünmemizi sağlayan mükemmel dizi.
salı gecesinin kasvetini ağır dramını kaldıran dizidir. bölümler ilerledikçe daha daha güzel olmaya başladı .pastanecinin sahneleri çok komedi mükemmel ayrıca çok sağlam şive yapıyor.serhat kılıç yoktu bu bölüm haftaya geri dönüş yapmalı.
salı akşamlarının öyle bir geçer zaman ki kabusundan kurtaran dizi olmuştur.bu diziye bir bakkalla bir de kahve lazım ama o zaman tadından yenmez.
tam bir aile dizisidir, oyuncu kadrosuda güzeldir.
başarılı. tam bir aile dizisi.
perdeden bibloya, kılık kıyafetten ev hallerine, arabalardan sokaklara kadar 80'li yılların havasını hissettirerek bizi çocukluğumuza götüren sıcak aile dizisi. banyo sobasını yakarak banyoya girilen, sobanın yandığı odada oturulan, batı özentisi yeni yetme gençleri, arabeskçi delikanlıları, vatkalı kadınları, her şeyden ürken, sisteme kanalize sıradan aileleri ile o çağı tam olarak anlatmış bu dizide esprili sıcak bir havada var. ben çok eğlendim ilk üç dört bölümde. devamına bakıcağız.
repliklerini sevdiğim aile dizisi. *
5. bölümden...

pek sevdiğim üstadımızdan gelsin...
Orhan Gencebay - Beni Böyle Sev Seveceksen
http://www.youtube.com/watch?v=sGXfJOaonfM

Modern Folk Üçlüsü - BONBiLiBOM
http://www.youtube.com/watch?v=Ep020h2S2XE

güzeli bu...
Melike Demirağ - ARKADAŞ
http://www.youtube.com/watch?v=-ftxaGYsl1o
ilk başlarda sevdim ama sonra bazı şeyler dikkatimi çekti kısaca ”önceden böyleydi şimdi böyle” gibi ama
-Yiyecek içecek sıkıntısı vardı
Şimdi var oda zengine fakire hormonlular maşallah
-kazanlarda su ısıtıp yıkanmak, sobada kömür yakmak felan evet şimdi çoğu evde doğalgaz ama kol gibi faturası var

Birde almanyadan gelen birini koymuşlarki sizde böylemi sizde söylemi almanyada böyle desin diye.
1980 leri bu sahne çok güzel özetlemştir..

hüseyin in sokak ortasında katli..

içim acıdı be.

sol sağ olaylarının ardında nasıl iç burkan detaylar var gözler önüne seriliyor.
her tarafı kalite kokan ve konuyu çok güzel yerden yakalamış dizi. espirileri, draması ve insanda yaşattığı nostarjik duygular mükemmel. ayrıca oyunculuk performansı standart türk dizilerinin çok üstünde.
bu akşam yayımlanan bölümünde yapılan eleştirilere dayanamayarak siyaset topuna iyice girmiş dizi. ne gerek var be abi. o dönem baskın yapı siyasetti tamam. seksen deyince insanların aklına darbe geliyor eyvallah da her dönem dizisinde bunu vurgulamak da gerekli bir şey değil. şu siyaset kantarından sıyrılmasını umuyorum bir an önce.
arada günümüze dönmesi sanki olmamış gibi duran dizi. Örnek vermek gerekirse ahmet (şoray uzun) in sevdiği kızla sonradan evlendiğini görüyoruz ama sadece bu evlilik macerası bile meraktan izletebilirdi. Sonunu bilince pek merak uyandırmıyor açıkçası. Ama yine de güzel dizi, izlenir.
sırf o almancı kuzen için bile izlenesi bir trt dizisi daha. trt sayesinde pazartesileri salıları güzel geçiyor.
güncel Önemli Başlıklar