sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum, sürekli bir bağırış çağırış hali olan dizidir. bir yerden sonra baş ağrısı yapıyor. özellikle george costanza karakteri bu ruh halinde.
newman gibi potansiyeli çok fazla olan bir karakterin bu kadar az kullanılmasına üzüldüğüm dizidir. onun haricinde ise hiçbir kötü izlenimim olmayan süper eğlenceli dizidir. friends'le birlikte de amerikan dizi sektörünün lideridir kanımca.
rent a car diyaloğuyla insanları gülmekten kırıp geçiren efsane dizidir. muadili görülmemiştir.
(#24991137)
artık nostaljik tatlar bırakan kara mizah dizisidir.
her ne kadar dizi başladığında doğmamış olsam da* sonradan annem sayesinde tanıdığım, izlediğim ve defalarca izlediğim dizidir. friends, himym gibi diziler de bundan sonra türemeye başlamıştır. kramer gibi bir komşu, costanza gibi bir arkadaş, elaine benes gibi de bir eski sevgili/arkadaşa sahip komedyenin başından geçen komik hikayeleri anlatan dizidir.
her yıl yeni baştan izlenmeli bu. shakespeaere kitapları nasıl her yıl yeniden okunmalıysa.
Efsane dizi. Friends bir bu dizi iki. Ama başroldeki jerry nin aşırı yavaş konuşması beni çileden çıkarıyor.
costanza ve kramer olmasa çöpe atılacak dizidir.
(#25405392)
amerika halkının mallığını ifşa eden dizi . neresi komik lan bunun. ben amerikan halkını hiç anlamadım . birde adam bu işten 500 milyon dolar kazanmış .
mal gibi cok kereler izlemis bi insan olarak galiba artik her sey hakkinda bahsettiklerini dusunuyorum. hani dunyada geyigi yapilacak soyle kaliteli anca bin konu falan varsa, 700'u yapilmistir seinfeld'te. vallai cok acayip.
sene 2015 olmuş ben hala izliyorum. herhalde 10 tur olmuştur. epic amerikan tv showu. Belki bilmeyenler varsa paylaşmak isterim. çünkü ben çok geç öğrendim. Dizi yapımcılarından larry David in Curb Your Enthusiasm adlı dizisinin son sezonu yeni bir seinfeld bölümü çekmeyi konu alur, hatta dizi finalinde de o bölüm yayınlanır.
Dizideki, ilişki sonlandırma nedenlerinden bazıları;
Erkek gibi elinin olması,
Ayağını sallama,
Bakire olması,
Bezelyeleri teker teker yemesi,
Kısık sesle konuşması,
Yüksek sesle konuşması,
Yakindan konuşması,
Kadının kel olması,
Ayrılma konusunda kötü olması,
Newman ile sevgili olmuş olması,
Çok esmer olması,
Çok iyi olması,
Durduk yere "şeyini" çıkarması.
friends'le birlikte mizahın zirve noktasıdır..
friends de seinfeld de kendi mizah türlerinde zirvededir,sevilen güzel olan birşeye de tapıp overrated yapmayın amk.
Eski popüler Amerikan sitcomu. Toplamda 9 sezondu yanlış hatırlamıyorsam.
friends ile farklı kulvarlarda olduğu için karşılaştırılması saç.

karşılaştırın amına koyayım. her boka vs.
Cine5'te tanıdğımız sonrasında artık aramızda olmayan cnbc-e kanalında izlediğimiz yapılmış en iyi sitcom.
altıncı sezonunu devirdiğim dizi. güzel dizi hele george seviyorum seni. ha evet jerry seinfeld iyi komedyen ama kötü oyuncu yine de izlenmelidir. seviyoruz.
dünyanın en komik dizisidir.
alışması biraz zaman alan ama sonradan bağımlılık yapan dizi. Frasier, cheers kadar olmasa da gözümde gene de çok değerlidir.
cosmo kramer.
tüm bölümlerine yeniden başladığım dizidir.
(bkz: Elaine Benes)