bugün

entry'ler (68)

acaba eski sevgili de beni özlüyor mu

Zamansiz sorunsal.

gecenin şarkısı

Simple man.

2001 a space odyssey

sadece maymundan ibaret olmayan film. (ilk 30 dk yı izleyip bırakanlar için)

kate upton

Carls junior.

gecenin tek cümlelik özeti

Tom waits - wrong side of the road.

caper movie

Heist film olarak isimlendirilen bir turun en seckin orneklerine verilen isim. Bu türe gelince konusu bir grup insanın bir sey calmak icin ugrastıgı, konunun calmaya calısan ekip uzerinden dondugu ve karmasık bir olay orgusune sahip tür. Olay orgusu uc farklı kısımdan olusur bunlardan ilki soyguna yapılan hazırlıgın oldugu bolum, ikincisi soygunun kendisi ve ucuncusu karmasanın tumuyle cozuldugu ve mutlu yada mutsuz bir sona ulastıgı bolumdur. örneklerine gelince Stanley Kubrick'ten ''The killing'' Quantine Tarantino'dan ''Resorvoir Dogs'' denilebilir.

quentin tarantino

yazarlıgına tapacagım yonetmen. onun filmlerinde kan sizde meyve suyu gibi gelir zevk alırsınız her parcasından siddet onun filmlerinde muhtesem bir aractır fikrini anlatabilmek icin, filmleri kişileştirilse tamamen bir serseri yada yosma olacak olan belkide bu yuzden insanın icinde bir yerlerde uyuyan biseyi bir nevi uyandıran birer basyapıttır, yazarlıgına vurgu yaptıgım icin ornek olarak natural born killers dan baslayacagım tabi onun listesinin basında olan pulp fiction, resorvoir dogs, ınglorious bastards ve yeni henuz izleyemedigim filmi django unchained gibi filmlerin yonetmeni.

sergio leone

bir zamanlar kalıbına kafayı takmıs yonetmen, filmleri kalite unsuru ama, once upon a time in the west te verdigi kucuk ipuclarıyla filmi adım adım takip etme zevkin tattırır, once upon a time in america da guven, vicdan temalarını isler, filmleri yavas ilerleyen ama butunu yakaladıgınızda zevk veren bir dehadır fikrimce.

nuovo cinema paradiso

alfredo karakteri uzerinde cok fazla durdugum ve dusundugum film.

singin in the rain

sessiz sinema doneminden gecişi konu alan gerek kostüm gerek musical ögeleriyle insanı bastan cıkarabilen bir klasik, komedi ögeleri boldur icinde aynı zamanda, gene kelly nin yagmur altındaki filmi ismini veren parcayı seslendirdigi sahneyle unludur, askın emsalsiz sarhoslugunu gorebileceginiz ve broadway kavramına aşina olacagınız saheser.

yolcusunu öperek uyandıran muavin

kadınsa kahveyle uyandıran versiyonunu duydum lavuktur. ben istesem getirmez kadın olunca atlar hemen atarlıyım arkadas bu duruma beyzbol sopasıyla dovulesi.

bir kıza en çok yakışan şey

tum ego, kibir gibi güdülerden arındırılmış sıcak ve gercek bir gulumseme birde tavır.

operayı sevmeme nedenleri

anlamama ve anlamaya calısmama.

operayı sevmeme nedenleri

anlamama ve anlamaya calısmama.

kadının orgazm olduğunu anlama yolları

kapı gıcırtısına garçç demesinden.

gecenin bir vakti şaha kalkan penis

flashback.

sevgilide istenilen boy ölçüsü

1.58 ideal aslında.

tanrı ya sorulacak tek soru

bugun benim icin ne yaptın?

can sıkıntısı

ne kadar boktansa yazma istemi yazdıklarını begenmeyip silecegini bile bile yazma eylemine sebeb olandır bazı zamanlarda, saat yarım'ı gecsin eskinin deyimiyle sabaha bir sınavın olsun, sevgilinle kavga etmiş ol, sınav icin hic hazır hissetme kendini, sabahlamak zorunda ol okumak icin totemin olucak dusunceler uret kafanda bunlar hep can sıkıntısı sozluk, hani olur ya birde su an yazılmayana tak kafanı arada ha birde umudun varsa deme gitsin ne onunde ki kagıt hormon verir sana ilgiyi artırsın beyin, ne de sakinlestirici olur totemin okutmasını amacladıgın, lafın ozu sozluk canım sıkılıyor.

mario oynarken sinir krizi geçiren küçük kız

mario oynarken sinri krizi geciren büyük kızlar var birde, essek kadar olup hale oynamayan.