bugün

hoşgelmiş 6ncı nesil yazar, 22nci entrysinde unuttuğum bir noktayı aydınlatarak başarılı bir giriş yaptığı izlenimini yaratmıştır. hoşgelmiştir.
sakarya ve kocaeli bölgesine enerji dağıtım, bakım ve tahsilatını sağlayan sakarya elektrik dağıtım a.ş. nin kısaltmasıdır.
herşeye karşı olan provakatör. henüz dark lord gibi istediğini elde edemedi.
cahil ve ezik!

neden mi?

(#4813539)

cahillikleri mi?

1) Avrupalı ırkların daha çok evrimleşip medenileştiğini, diğer ırkların ise "yarı maymun" vasfını devam ettirdiklerini iddia eden bir yavşağı* "saygılı, mantıklı efendi gibi bir adamdır" diyerek yücelten bir eziktir kendisi. *

2) Türk Milleti'ni de "yarı maymun milletler" arasında sayma cüretini göstermiş olan bir piçi* "saygılı, mantıklı efendi gibi bir adamdır" diyerek yücelten bir eziktir kendisi. *

3) Kadınların, daha aşağı ırkların özelliklerini taşıdıklarını ve bu nedenle daha eski ve alt bir medeniyet seviyesine sahip olduklarını iddia etmiş olan bir keresteyi "saygılı, mantıklı efendi gibi bir adamdır" diyerek yücelten bir eziktir kendisi. *

4) Saldırılmadığı süre saldırmayan, mekke ve medine'de yaşayan ve müslümanlara ihanet eden yahudilere bile fazlasıyla hoşgörü gösteren Peygamberimize "haşin bir durgusallıkla hareket eder" diyecek kadar zavallıdır kendisi!

5) Kendisine ilk iman eden bir kadın, bir çocuk ve bir köle olan; mücadelesinde kölelere, kadınlara ve çocuklara haklarını kazandırmaya ayrı bir önem veren Peygamberimize "haşin bir durgusallıkla hareket eder" diyecek kadar zavallıdır kendisi!

6) Hayatında hiç Darwin'in Evrim kitabını okumadığı ayrıca Avrupa Tarihinden de bîhaber olduğu çok ama çok bellidir ama buna rağmen cehaltini ayyuka çıkararak: "Darwin tezlerini ispatlayarak ve tartışarak yaymaya çalışmıştır" der.

7) islam tarihini bir kez olsun adam gibi okumadığı o kadar bellidir ki: "muhammed ise tezlerini yaymak için savaşmayı tercih etmiştir" diyerek müfterilik makamını tam olarak doldurmaktadır.

8) "Darwin dinlere karşı saygılıdır" demektedir. Ancak Bu yazının 1-2 ve 3. maddeleri kendisine kapak olan yazar müsvettesi "avrupalı dışındakileri insan bile saymayan bir leblebinin" hangi dinlere saygılı olduğunu ispatlanması beklenmektedir!

9) "Muhammed ise kendi dininden başka dinlere karşı tutarlı bir tavır göstermez." diyerek islam Tarihini okumadığını bir kez daha bize ispat eden cahilimiz bu sözünün hemen ardından öyle bir laf eder ki, bence derhal sözlüğü terk etmesi gerekmektedir! Neden mi? Çünkü Hz. ibrahim'in yaptığı işi Hz. Muhammed'in yaptığını sanacak kadar zavallı ve cahildir kendisi! Bakın ne diyor leblebi: "Örneğin kabedeki tanrı heykellerini, içeri sızıp parçalayarak çoktanrılı Mekke halkının kutsalına açıkça saldırır."

10) Kendisi ısrarla darwin'i bilim adamı olarak kabul eder. Bilim nedir, adamlık nedir bilmediği ortadadır zirâ!

11) Diyor ki: "Muhammed ise kendinden onlarca yaş büyük bir dul kadın alarak zenginleşmiş, o kadının kervanlarını işleten açıkgöz (ama dürüst) bir tüccar iken, sonradan din adamı olmuş" Zavallı yazarımız yine hayatında hiç "siyer" okumamanın kendisine verdiği cahil cesaretiyle konuşmaktadır! Çünkü Peygamberimiz 25 yıl Hz. Hatice ile evli kalmıştır. 25 yıl -sözde- sefa ve zenginlik süren bir insan "din adamlığı" dediği "peygamberliği" seçmez! Çünkü yazarımızın faydalandığı "Kendisinden onlarca yaş büyük olan Hz. Hatice ile evlilik yaptığı" bilgisinin yer aldığı kaynaklar şunu da yazıyor: "Peygamberliğin ilk dönemide, Hz. Haticenin tüm zenginliği Allah yolunda kullanılmıştır. O kadar ki Hz. Hatice vefat ettiğinde geride hiçbir şey bırakmamıştır!" Öyle bir zenginliği, çile ve savaş dolu peygamberliğe kim tercih eder? Neden Peygamberimize "sarayları var" diyemiyor kimse ey aciz varlık!

12) Peygamberimizin, peygamber olduktan sonra da ticaret yapmasını yadırgamış ve eleştirmiştir. Sanırsınız peygamber haram yemiştir! Peygamberimiz halktan toplanan zekat ve sadakayla yaşasa, bu sefer ne diyecekti tahmin edersiniz sanırım! işte bu yönüyle de zavallıdır kendisi.

13) Hayvanlarla alakalı sözlerini siz kendiniz enrysinden okuyun çünkü ben gülmekten yazamadım! Otur da biraz oku be cahil adam!

14) Peygamberimizin hanımlarına da dil uzatmıştır zavallı. O konuda uzun uzun yazdığım için buraya sadece kaynak veriyorum (bkz: 9 yaşındaki biriyle evlilik iftirası)

15) Yazarımızın şu sözlerini aynen aktarıyorum: "Darwin'in tezleri bilimseldir, çürütülebilir, Darwin tezlerini çürütebilseydiniz herhalde size kızmazdı. Oysa Muhammed böyle bir durumda herhalde sizi çarpmayı tercih ederdi." Şimdi yazarımızın yaşı hakkında bir anket düzenliyorum. Bilin bakalım çocuğumuz kaç aylık ve Erickson'a göre hangi gelişimsel evrede bulunuyor? (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

16) Güzel yazarımız, Bilimadamlarının büyük çoğunluğunun evrime inandıklarını söylüyor, inanmayan küçük çoğunluğu ise bilimadamından saymıyor. Bilimin ne olduğunu bilmiyor demiştim değil mi? Tekrar etmeyeyim o zaman!

17) Şimdi bir bomba daha patlatsın ister misiniz. Bakın ne diyor: "Darwin dünyanın bir yerlerinin bir gün ingilizlerce işgal edileceğinin hayallerini kurmamaktadır, oysa muhammed konstantinopolis'in işgalini düşlemektedir." Şimdi bu seviyedeki bir bünyeye ne diye yarım saat uğraşıp reddiye yazdım diye düşünebilirim ama hayır! öyle düşünmüyorum! hayır yazar kardeşime Allah'tan hidayet falan da dilemeyeceğim! Sadece kendisine bir konuda yalvaracağım: "Bak dostum islamdan nefret et! Hz. Muhammed'i sevme! Kur-an'ı kağıt parçası olarak gör! Hiç farketmez! Ama lütfen oku! Böyle bir cehaletle sen gerçek ateistleride utandırıyorsun! Yazık sana! Oku öyle düşman ol! Yoksa senin hidayetin beni ilgilendirmez! Bu kadar uzun yazıyı imana gel diye yazmadım! Hatta bu halinle lütfen imana gelme! Sakın gelme çünkü müslümanları da utandırırsın bu cehaletinle!

(bkz: Daha yazacaktım ama kalemimde mürekkep bitti)
sözlukteki cesur ve espirili yazıları ile dikkat çeken zeki yazar.
peygamber efendimizin karikatürel resimlerini sözlükte paylaşması açısından ateist olduğunu düşündüren ve tez zamanda Allah yoluna beklenen yazar.
(bkz: #6550252)
(bkz: #6721852) tek kelimeyle söze gerek bırakmayacak derecede başarılı bir entrye imza atan yazar.
sözlüğümüzün piyangolarındandır.Kendi yazmaz bir nevi rss.
diyarbakırspor - bursapor maçında istiklal marşı'nın ıslıklanmasını yadırgamayan yazar.

(#7548753)
(#7458839)

bunun mazereti olmaz kusura bakma birader. birisi senin anana bile küfretse istiklal marşı'nı ıs-lık-la-ya-maz-sın. su at, konfeti at... bunlara bile hakkın yok ancak açıklanabilecek şeyler bunlar. istiklal marşı'nı ıslıkladığın zaman hiçbir haklılığın kalmaz.
Ateistlerle ilgili önyargılar başlığına ayrı teşekkürlerimi ilettiğim, takip edilesi yazar.
pek çok konuda uç noktalarda gezinin yazar. neymiş bdp yı pkk tehdit ediyormuş ta o yüzden destek veriyorlarmış.
nerde yaşıyoruz be. parti içerisnde dağ kadrosundan adamlar var daha ne gibi bir açıklaması olur bunun?
bir gün şirinleri göreceğine ciddi ciddi inanan yazar. Hatta 1,5 milyon ermeninin öldürüldüğüne bile inanıyor. En başta ermenilerin bile yüz elli bin sayısıyla başladıklarını bile bile hem de. Abd, ingiltere, fransa, rusya arşivlerini yok sayarak. Pes doğrusu.
(#9178528)
(#7458839) türk olduğuyla ilgili şüphelerim artan yazar.
olumlu yorum yaptığım için sanırım başkaları tarafından eksilendiğim yazar.
(#8855388)

adam yazmış be birader.

bir ailede, 3 çocuktan biri böyle çıksa keşke.

dese ki, "baba sen içip içip eve geliyorsun huzursuzluk oluyor.".

sonra dese ki, "anne bak dırdırınla evde huzur bırakmadın.".

sonra abisine bi şey dese yine.

ailenin sevilmeyen çocuğu olur dimi?

ama ailenin doğrucusudur o. aile bireyleri anlamaz ama huzur, o çocuğun dediklerindedir.

bu adamın türk olduğundan şüphe duymak, onun o aileden olduğuna şüphe duymaya denk düşer. senin için vatan hanidir, aile fertleri için evlatlık.

ne diyorduk? adam yazmş be birader.
Sözlüğün çoğunluğunun sevmediğini tespit ettiğim yazar.

edit: bende sevmedim.
küçük mourinho' dur. Sevsinler seni.

--sıpoylırmı bilemedim--
(bkz: (#7410700)entry sonuna göz atın
--sıpoylırmış lan sanırım--

mourinho sözleriyle ayar verme çabaları nedendir sözlük ?