bugün

bugüne kadar meclise giren birkaç şaibeli isim::
(bkz: mehmet ağar)
(bkz: sedat bucak)
(bkz: atila kaya)
(bkz: muhsin yazıcıoğlu)
(bkz: şevki yılmaz)
bunlar şimdilik aklıma gelenler, hakkında yüzlerce dosya olan akpli milletvekilleri, çoğu 80li yıllarda faili meçhul cinayetlerin arka plandaki yönlendiricisi mhpliler, hrant dink cinayetine adı bulaşan muhsin yazıcıoğlu bu adamlar çok temiz ve şeffaf değil mi? pırıl pırıl meclisimize girecek tek zan altındaki kişi sebahat tuncel değil mi? hadi ordan derler adama. sizin tahammül edemediğiniz şey halkın bir kısmının tercihlerinin parlemantoya yansıması çünkü o insanların varlığından bile rahatsız olacak kadar empati yoksunusunuz. sebahat tuncel'in meclise girmesi ülke için hayırlı bir gelişmedir, inşallah leyla zana'lık yapmaz ve sadece kürtlerin değil bu ülkenin milletvekili olduğunu anımsar.
hakkında edilen küfürleri okuyunca açıp devlet bahçeli başlığına baktım, muhsin yazıcıoğlu başlığına baktım, atilla kaya başlığına baktım. hiçbiri hakkında buranın onda biri kadar küfür görmedim. bunlardan atilla kaya ve muhsin yazıcıoğlu elini kana bulamış, suçları sabit katillerdir. devlet bahçeli ise yönlendirdiği, organize ettiği onca olayla belki direk cinayetleri açığa çıkarılamamış olsa da bunlardan daha büyük bir katildir, ağababalarıdır. çatlı denilen katil'in feyz aldığını söylediği bir adamdır. sonra oral çelik başlığına baktım, bahçelievler'de 7 tane gencecik tip'li çocuğu boğarak öldüren adam hani. onun da hakkında burdaki kadar galiz küfürlere rastlamadım. hayretler içerisindeyim. bir tarafta tescilli katiller öte tarafta sadece bir iddia üzerine yargılanan ve hüküm giymediği için hukuki kaidelere göre suçsuz sayılması gereken bir kadın. milliyetçlik neden tek taraflı bir bakıç açıcı getirir, neden aslında bölücü, yıkıcı, parçalayıcıdır, neden erk sahibinden yanadır, neden gözü kör bir saldırganlık içerir, neden hep kendine yontar daha iyi anlıyorum. biraz daha adalet istiyorum sadece. gidin atilla kaya denilen mhp milletvekili seçilmiş iki solcu genci öldürmekten müebbet hapse mahkum olmuş adama bir hakkıyla sövün sonra buraya gelip konuşun. yoksa sabah kadar buraya bildiğin en adice küfürleri de yazsan akan kanın durması adına en bir ufak faydası olmayacak bunun, bunu da unutmayın.
türkmendir.
bizim paramızla milletvekili maaşı almasını istemediğim ve bunun için gerekli tüm girişimleri yapacağım kişi..
nedense canhıras savunması yapılırken, mecliste baska sucluların da bulundugu öne sürülen kişi. halbuse kimse dememiş katil olan girsin ama pkk savunucusu girmesin diye. isyan zaten tüm bunlara fırsat verilmesine. ben şahsen ne pkk ile ilişkisi olan biri tarafından temsil edilmek istiyorum ne de bir katil tarafından. varsa bir sucu kimse giremesin. ama ucu pkk'ya, binlerce insanımızın/askerimizin öldüğü gerceğine dokununca verilen tepkiler neden cok görülüyor onu anlamıyorum asıl.
demokrasiye dair herşeyin karşısında olmak için fazlasıyla yeterli bir sebep. varlığının türk milleti için hiçbir yarar sağlamayacağı bir gerçek iken böyle asalaklara o yüce mecliste ne gerek var anlamıyorum. ha bir de unutmadan bir şehit yakını şöyle bir soru sormuştu hadi cevaplayın;

''pkk mecliste, fatih nerede?''
milletvekili olması sebebiyle, (bkz: insanın zoruna giden durumlar).
devlet bahçeli, muhsin yazıcıoğlu gibi isimlerle kıyaslanmaması gereken şahsiyet. bu millet vekili * * disisinin elinde binlerce insanın kanı var. 3-5 tane suikaste ismi karışmış siyasetçilerle aynı kefeye koymak ne kadar doğrudur tartışılır. Birisi terör örgütü diğeri ise azmettirici bilemedin azılı katil.

bir kaç ay içerisinde pkk lı mahkumlara * af tasarısı düzenlemesi muhtemel olan millet vekilidir ayrıca.
içinin çirkinliği yüzüne yansımıştır..
bi de

(#2091716)
bolmeye calistigi ulkenin meclisine girerek utanmadan maas alacak olan vatan haini, pkkli insan gorunumlu...
3. bölge bağımsız millet vekili seçilmiştir. Kürt halkının bağımsız ve hür sesini duyuracağına şüphe yoktur. Kendisiyle yaşanan ilk ise devletin hapse attığı şahsı halkın meclise sokmasıdır.
pkk militanı olmaktan hüküm giymiş kara rapunzel.
hükümlü değil sanıktır. milletvekili seçildiğinde yargılaması devam etmekteydi.
dokunulmazlığı kalktığında -doğru ya da yanlış- hüküm giyecek tek vekil değildir.
(bkz: başbakan)
paris hilton'dan tek farkı bıyıkları olan milletvekilimiz.
"hapisten meclise" diye bir kitap yazması bekleniyor. kendi hayatını anlatacakmış.
baska bir turevi icin:

(bkz: selahattin demirtas)
dtp li milletvekilidir. bu ülkede ne dolandırıcılar ne banka hortumcuları ne tarikat şeyhlerinin dizinin dibine oturanlar ne derin devlet suçluları vekil oldu.. insanlar hiç birşey yapamadıklarında küfrederler.. yapabileceğiniz tek şey bu zaten..
kardeşlerinin şırnakta 13 kardeşimi şehit etmesi sonrasında ne söylediğini çok merak ettiğim vekilim:(. herhalde kardeşlerim daha küçük arada sırada yanlışlıkla kanaslarla dağa çıkıp oraya buraya ateş ediyolar bilmeden , kesinlikle kasıt yok falan demiştir.
ne zaman tvde kendisine mikrofon uzatilsa hizla oralardan kactigini görüdügüm insan. neden böyle yapmakta; anlamiyorum. biraz ürkek galiba.
susurlukçuların, derin katillerin, maşaların, yönlendirenlerin ve yönlendirilenlerin, ellerinin kanı hukuken sabitlerin, hukuken "bir şekilde" aklanmış ama vicdanlarda yaşayan katillerin, mafyaöz ilişkilerle memleketin kanını emenlerin, çok sevdiklerini iddia edip en çok yiyenlerin, hak hukuk tanımaz çeteci resilerin, bir dolu siyasi cinayetin perde arkası aktörlerinin yararlandığı dokunulmazlık hakkından yararlanamamaktadır kendisi. demek ki neymiş; "vatan için yaptım" derseniz, "ben bu ülkenin taşını toprağını çok seviyorum", derseniz "benim kalbim memleket aşkıyla yanıyor", derseniz "bayrağa kurban olurum" derseniz insanlıga mugayir tüm eylemleriniz için kılıfınız hazır olur, ceza almadığınız gibi bir ömür de el üstünde tutulursunuz.
seçimlerden önce reklam afişinindeki resmini görüp korktuğum kişi.
eski ayaklar baş olmuş...

edit: yakalayın lan sözlükte bölücü var!!*
kendisinin ne olduğu herkes tarafından malumdur. etraftada kendisi gibi çok sayıda insanın çocuğu vardır.

edit: biride burada
bu adamı savunan da onun gibidir. bu adamında ne olduğu bellidir.

(bkz: nokta)