bugün

Volkswagen polo, skoda fabia ve audi a1´den iki farki olan arac.
ilk fark karesori ve kokkpit dizayni. ikinci farki ise fiyati. yoksa hepsi de ayni motora, ayni sanzumana, ayni yürüyüs parcalarina sahip ve hemen hemen ayni kalitede olan araclar.
arabadan pek anlayan bir tip değilim fakat bu araba alınmaz onu biliyorum. bu yıl bir ibiza bir leon alındı ofise leon rahat konforlu fakat ibiza o tarz bir araba değil. 2019 model sıfır araba olmasına rağmen sanırım fiyatıyla alakalı bir durum eski kız arkadaşımda da vardı eski modelinden onunla aynı yani sıfır ama sıfır da alınmaz. çok alacaksan 2. el al arada pek fark yok ikisinin de her şeyi aynı neredeyse.
ispanya'da en çok satılan otomobil.
söz konusu ülkede satış adeti 1984-2008 yılları arasında 3,949,597 dir.
Yeni kasasını beğendiğim otomobil.
Keşke bende de bitane olsa diyorum bazen, sonra aklıma geliyor zaten var geçen ay almıştım diyorum.
Alışamamışım daha, ismi asuman bu arada, füme rengi tatlış.
ST kasası, 17 inç jant ile sportif bir aile aracı olan model.

görsel

görsel
Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.
Liste fiyatı 13 bin tl arttı bu zaman içinde 95 ps style modeli için.
Araba çok iyi bu arada yeni kasası leon kadar geniş.
poloya gücü yetmeyen vw sevdalıları için ideal araç. ama ben b segment araç sevmiyorum. şu var ki bayanlar için kesinlikle ideal segment b segmentidir. erkekler kullanamaz anlamına gelmesin. şık ve sportif araçtır bir leon kadar olmasa.

edit: leonsipor
(bkz: Seat ibiza Eco 1 0 TSI DSG Style)

Bu fiyata alınabilecek en iyi arabadır. 110 BG dir. ve az yakmaktadır. Herkese tavsiye ederim. Polo Muadilidir.
Güzel arabadir ve üstteki entrydeki olanı kaçırmayın derim fiyat performans olarak makul fiyatta.
yeni şekliyle leon'un kardeşi olduğunu adeta çizgilerine kazıyan araç.
Ülkemizde pahalı olan araç fiyatları yüzünden büyük nimetten sayılan araba. Yurdum asgari ücretleri gençleri bmw audi ile hava atamadıkları için leon veya ibizaya yöneliyor. Yoksa iyi araç olduğundan filan değil.
yakında çıkacak olan yeni kasası ile bütün dizayn eleştirilerini yok edecek araç, hatta gayet güzel bir dizayna kavuşmuş araç. iç tasarımı da çok iyi olmuş. boyutları artmış. o fiyat segmentinde sıfır araç alacak olsam ilk tercihlerimden birisi olurdu sanırım.

https://tr.motor1.com/rev...iza-ilk-surus-incelemesi/
ufak dokunuşlar ile mükemmelleştirilebilecek otomobildir. düşük motor hacmi ile yüksek performans sağlayabilir ve kullanıcısına araç üzerinde kişiselleştirme imkanı sunar.

Benzinli olmasından korkmamalı alınıp hunharca gezilesi araçtır.

görsel

görsel

görsel

edit: yeni ufak dokunuşlar
Cupra mı normal mi? Normalse 208 tercihimdir
Cupra versiyonu 280 bg değil 180 bgdir ilk göz ağrımdır kendileri intercooler büyütmek yazılım yüklemek ve turbo değişikliği sayesinde 280+ bg üstü güçlere bile çıkabilir bunun getirisi olarak tabi ki şanzuman güçlendirmek ve forge piston kullanmak elzemdir 180 bg stock versiyonu gayet yeterli bir araçtır hele istanbul da kırmızı siyan jantlı olanı tam bir gönülçelendir kendisiyle geçen 2 sene içersinde kimi zaman mallıklarımı toparlamıştır kimi zaman dizel 3.20leriyle fest end furiyos oynayan liboşlarla daş daş geçmemi sağlamıştır eco moda alıp uzun yola çıkarsanız rahattır özellikle ilk 4 vitesi adamı koltuğa yapıştırır biraz şans biraz dikkatle dsg sorun çıkarmaz 1.4 180 bg tsi motorun ilk neslilleri yağ yakma sorunu yaşatır 2013 öncesi modellerle ilgilenenler dikkatli olmalıdır yağ sıcaklığına motor ısısına dikkat ederek gazlarsanız hem performans hem motor ömrü artar ufak tefektir park etmesi sürmesi zevklidir 1.75 üstü insanlar için arka koltukta yolculuk eziyettir üstünde gelen lastiklerin değişimi tavsiye edilir espsi bazen adamı uyuz eder limitlerde kullanımda ise hayat kurtarır beni en rahatsız eden kusuru kabin içine verilen suni motor sesidir... hoş arabadır bekar adam içindir performans arabası sürmek istiyorsanız iyi ve nispeten ucuz bir seçenektir ve hızlı araçlar için iyi bir öğreticidir doğru modifikasyonla çılgın atan bir araca sahip olabilirsiniz yakıt tüketimi size bağlıdır basarsan ohaaa bu ney lan dedirtir basmazsan eheheh iyi yaa eee ben hep böyle gideyim diyecek kadar mutlu eder son modeli 1.8 tsi motor 192 hp güç ve manuel vites olarak gelmiştir ağız sulandırır ancak fiyat etiketi yohhamuğa detirtir.
segmentinin en tipsiz aracıdır.

corsa bile daha estetiktir.

ancak doluluk olarak segmetinin boş araçlarına göre daha doludur.
Almayı düşündüğüm araç modeli.
Bu araç ile deneyimi olan çoğu kişi genel olarak tavsiye ediyor, bana da hesaplı ve mantıklı geldi öğrenci olmama karşın genel anlamda.
Genede hakkında her türlü tavsiyeye ihtiyaç duyduğum otomobildir.
158TL ile 671km şehir içi kullanılan, sanki benzin fiyatlarına tepki için üretilmiş bir araç.

Not: şaka maka yine zam yemişiz 4.38₺/LT ne olm?

edit: adaletini s*keyim dünya 4,89₺/LT nedir olm?

edit2: Püis! olm 5.40₺/LT ne amk siz bana inat mı yapıyorsunuz? iyiki araba aldık...

edit3: 5.81₺ bittik abi al kulağın arkası...

edit4: 6,27₺ tamam yeter bi' dur...
aracın sıfır fiyatları bana bayağı bir cazip geldi. ister istemez kurt düşüyor insanın içine..
benim için bir araçta en önemli husus ruh. seat'ta pek o ruhu yakalayacağımı düşünmüyorum ama yakında bir test sürüşü yapmayı planladığım araç.
bir alfisti.

edit : test sürüşünü gerçekleştirdikten sonra almaya karar verdim ve 1 ay önce 2015 model 1.4 style paketini aldım.
performans bakımından fena değil, seri bir araç. gönül isterdi 1.2 tsi alalım ama bütçe yetmedi..
ön konsol ilk başlarda pek hoşuma gitmiyordu fakat az tuşlu ve ferah olması gayet iyi.
ses yalıtımı çok iyi. araç içi sıfır motor sesi diyebilirim. ayrıca ses sistemi de tatmin edici.
arka koltuk diz mesafesi bence kötü. hele ki sürücü koltuğu benim gibi geride kullanıyorsa, arkada oturan kişinin fare gibi ezilmesi kaçınılmaz. iç malzeme kalitesi fiyatına göre tatmin edici. orj fabrika koltuk kılıfları berbat. su bile dökülse iz bırakıyor. ben yakın zamanda spor deri kaplama yaptıracağım.
ayrıca aracın spor bir görünümü var. benim aracımda 205 40 17 lastik ebatları ile spor jant mevcut. kaliteli bir yay ile dikkat çekici bir görüntü istiyorsanız tavsiye ederim araca hoş gidiyor.
yakıt tüketimi uzun yolda 5.7 gördüm. şehir içinde ise 7.6 8.0 değerleri veriyor. şehir içi malum istanbul trafiğinde biraz yakıyor fakat benzinli aracın en büyük çilesi bu malum..
fiyat konusuna gelirsek sıfır fiyatları bence klasmanındaki araçlara göre gayet uygun.
bir alfa romeo kadar beni tatmin etmese de sonuç olarak sıfır, yüksek model bir araca binmek ayrı bir keyif.
arka koltuk diz mesafesi ölüm gibidir. arkada 100 km yol giden biri kapıyı açıp kendini atsa yeri! ford modellerinin darlığı ile yarışır cinsten. polo ile fabia 10 kat konforlu şu araçtan maalesef.
bir ara baktım bu modele, bayideki eleman arka koltuk diz mesafesini ne yapacaksın abi, sen direksiyondasın, arkaya oturan düşünsün demişti de, siktiri yemişti! st modelinde de motor versiyonu az.
Sen gel tarz iste fabialara bak, sonra git kaç ay sonra 1.0 110 BG DSG li ibiza siparişi ver. fiyat? fiyat aynı ama tüketim az. he bir de ST bagaj 430LT. çocuğa göre düşünmek gerek.*

dört yıllık aradan sonra kendi aracınla yollara dönmek bakalım nasıl olacak. hoş benzin fiyatları aynı sayılır.

(#28962814)

edit: ikinci depoyu da bitirmiş bulunarak söylemeliyim ilk depo ile 646km(39lt) ikinci depo ile 760km(38lt) yapmış bulunmaktayım. ikiside hemen hemen aynı yolda kullanıldı %60ş.içi %40ş.dışı. hatta belki %50-%50 bile denebilir. ortalama yani. ruh olarak agresif bir yapısı var. eğer yolda kışkırtan olursa peşine takılabilecek bir motor olduğunu söyleyebilirim ama yapmayın sakin sakin ekonominizi yapın, kimseyi tehlikeye düşürmeyin.

koltuk mesafesi olarak bakarsan boyun 1,70 in üzerindeyse biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. ben 1,80 ile yalnız seyehatta muazzam rahat 5kişi seyehat ederken biraz öne çekiyorum koltuğu.
bizzat deneme sürüşü yaptığım araç. ses sistemi harika. onun dışında bi zige yaramaz. konfor yok, iç dizayn berbat. kullanılan plastik kalitesi çin malı hissi veriyor. içi hiç ama hiç geniş değil. bagajı bu kadar geniş tutacağınıza araç iç hacmini büyütseydiniz. kalkışlarda gayet seri araba ama auristen sonra tenekeye binmiş gibi hissettim açıkçası.
2015 model 1.4 style paketine 4 aydır sahip olduğum araçtır. bilgi amaçlıdır birilerine faydamız dokunur belki.
style pakette esp, hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği, lastik basınç sensörü, dönüşe duyarlı ön sis ve standart arka sis, yol bilgisayarı, deri direksiyon ve vites topuzu, digital klima, 4 airbag, 15 çelik jant, 4+2 hoparlör, katlanabilir arka koltuklar gibi özellikler bulunmakta.
yol tutuşu gerçekten iyi esp sayesinde ani frenlerde şeritte gram sapma yapmıyor. sürüş keyfide fena sayılmaz 5000 km'den sonra motorun tam açılması ile hızlanması gayet yeterli seviyede. yokuşlarda bayılmaz, vites düşürmezsiniz.
yakıt tüketimi olarak şehir dışı ortalama 6 litre şehir içi 7.5 litre gösteriyor. biraz da agresif kullandığımı belirtmeliyim. kişisel görüşüm bu değerler bu araçtan çekinmeyi gerektirmez. motorun tam lpg uyumlu olması da unutulmamalı isteyen lpg taktırabilir, ben gerek duymadım.
iç hacim olarak ise ön sağ koltukta konsol biraz çıkıntılı bırakılmış araç full iken oturan uzun boylu ise rahatsız edebilir. arka diz mesafesi iyi durumda. aynı zamanda bagaj hacmi olarak sınıfının en iyi hacimlilerinden. hem araç içi hem bagaj bu sınıfta bir arabada nasıl böyle geniş tutulmuş ben anlayamadım.
ses sistemi gerçekten çok iyi.
ncap testinden de 5 yıldız aldığını unutmamalıyız.
uzun sözün kısası aracımdan çok memnunum.

not: aklıma gelenleri yazmaya çalıştım. herkes aynı fikirde olmayabilir. daha fazlasını merak edenlere mesaj yolu ile cevap verebilirim.
saat abaza diye söylendiğim araba modeli.
Cem uzanır getirttiği dönemdekilerden bir tane geçmişti elime pek bi numarası yoktu .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar