bugün

sağlak insanlar için çok zor şeylerden biridir. zaten yavaş olan sol elinizle gerçekleitirmeye çalışırsınız ama taşırmadan kaydırmadan sürmek zordur. bir de işlem bitince ojenin kuruma faslı var. ve bir de kurusa bile geçmeyen o kurumamışlık hissi... *
sağlak biri olarak ve artık uzman bir manikürcü olarak söyleyebilirim ki işin sırrı hızdadır.. ne kadar hızlı ve kararlı davranırsan ojeyi o kadar taşırmadan ve düzgün sürersin. taşırsanda boşver ete gelen ojeyi silmek daha kolaydır.

bir de sol elinin küçük parmağını oje sürerken sabitlersen çok daha kolay ve güzel olur.
ÜNLÜ BiR DÜŞÜNÜR DER Ki: EĞER SOL ELiNLE SAĞ ELiYE OJE SÜREBiLEN BiR BAYAN BULDUĞUNUZDA EVLENiN ONUNLA.
solaksanız hiçbir sıkıntı yaşatmayan eylemdir. tabi bu kez de başlığın sol ele oje sürmek olarak değiştirilmesi gerekiyor.

not: erkeğim.*
sol ele sürmekten daha zordur. yani sanırım. pek sürmüşlüğüm yok.
(bkz: liseli detected)

tecrübe kazanınca, hiç de zor değildir, yeni başlayanlara zor gelir. sonra zaten elinizdeki ojeyi bozmadan her işi yapabilecek, hareket eden bir arabada aynaya bakmadan gözünüze kalem çekebilecek bir düzeye gelirsiniz, bunlar dert olmaktan çıkar.
eziyettir. hele de koyu renkli oje sürülüyorsa.. bin bir uğraşla sürersiniz sonra bi yerlere sürünür oje.. lanet edip yara bandı yapıştırırsınız bozulan parmağınıza*
manikürcülerin rahatça yapabildiği eylem.

(bkz: tek başınıza denemeyin)
(bkz: bir işkence yöntemi olarak sağ ele koyu renk oje sürmek)
Bir kadın sol eliyle sağ eline taşırmadan oje sürebiliyorsa, inanın başaramayacağı hiçbirşey yoktur !
(bkz: hırs + çaba = ZAFER)
sürdükçe el alışkanlığınız olur merak etmeyin.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
Çok rahat yaptığım eylem.
(bkz: solak olmak)
sağlak bir insan için aslen çok zor olmasına rağmen ojeyi çok kullanan ve sık değiştiren biriyseniz bir de sağ elinizi sabitlerseniz fazlasıyla kolaylaşan eylemdir. lâkin‚ "taşacak oje tırnakta durmaz." diyor ve konuyu -en azından kendim için- noktalıyorum.
süslü püslü başlayıp söverek yaptığım eylem, bir insanın eli bu kadar mı titrer yeter artık dedirtmiştir. (bkz: bordo oje vs aseton)
Alışkanlıktan ötürü rahat rahat yapabildiğim yetenek isteyen maharet meselesi olan sorunsal.
Solaklar için sıkıntılı bir durum teşkil etmez.
zorluğuyla "sadece sol ele oje sürmek" akımını başlatıp, orijinal bir tarza önderlik edilmesine neden olabilecek eylem.
çok zor..
Sol elden ele oje sürmekten çok bir farkı yoktur biraz el alışkanlığı lazımdır..
5 asır sürer.. sol el 5 dk sürdü.
hiç bir zaman başaramayacağım eylem. belki günün birinde sevgili şaka amaçlı sürebilir. ühü.
şağ eline oje sürebilen kişi seçilmiş kişidir. sabır ve azim ister.