bugün

ercan saatçinin de saatinin ömründe bir kez doğruyu gösterdiğinin ispatı şarkı.
"nedendir hep zordan sana gelişim..."
ercan saatçinin kariyerini özetleyen sağlam şarkı. kısa ve zirvede. tıpkı ercan saatçi gibi. keşke bunu yapıp bıraksaymış.
olumlu bir düşünceyle, sizin yardımınızla, desteğinizle gibi anlamlara gelen bir ifadedir. saye kelimesi gölge anlamında olup bir başkasına muhtaciyeti anlatır.
ercan saatçi adlı kişiliğin nasıl yapmış olduğunu hala anlamadığım ve anlayamayacağım ömrü hayatında yapmış olduğu ve bir daha yapamayacağına kanaat getirdiğim enfes ve hayata küfrettiren şarkısı. lan insan inanamıyor "haydi şimdi bütün eller havaya" diye bir şarkı yapanla bu şarkıyı yapan adam aynı mı diye.
ercan saatçi gibi kusursuz iticilikteki bi insandan nasıl bu kadar sıkı bir şarkı çıkmış, düşündürendir.
tükenmiş deli kanlı aşk dedikleri...
Ercan Sattçiği ölümsüz yapan eser belki bir 50 sene sonra Ercan Saatçi hatirlanmayacak ama bu şarkı hep hatırlanacak.
mal ötesi birinin söylediği ve şaşırtan harika.
http://www.youtube.com/watch?v=x-xSz-ovHN4
Saye, golge demektir. Sayenizde demek de sizin golgenizin altında yaptim. Siz neler neler yaparsiniz demektir.
Sözlüğün yaş ortalaması sebebiyle çok fazla kişinin hatırlamadığını düşündüğüm "eser". Benim için şarkıdan fazlası çünkü.

"ne okyanuslar kadar derin
ne de gökyüzü kadar sakin
fikirler altüst oldu sayenizde".
Hiç eskimeyecek, insanları ve yapabileceklerini anlatan mükemmel bir ercan Saatçi şarkısı.
--alıntıdır--
"Nasılsın" sorusuna, nezaketle verilen, "Sayenizde iyiyim" cevabı, aslında Farsça bir deyimin bozulmuş halidir. "Saye" Farsçada "gölge" anlamına gelir.

iran'da saygı duyduğunuz biri size halinizi sorduğunda, "Gölgenizin altındayım" diye cevap verirsiniz. (Farsçası, "Zire sayetun hestim"dir.) Bu ifade Türkçeye, "Sayenizde iyiyim" şeklinde geçmiş. Geçmiş de, ifadenin gerisindeki anlam ortadan kalkmış. Bunu söylerken aslında "Gölgenizde iyiyim" demekteyiz.

--alıntıdır--
Gelmiş geçmiş en iyi türkçe pop şarkısı. Ayet olarak inse ben kabul ederim.
Saye farsçada gölge demektir. Sayenizdenin sözlük anlamı tam olarak gölgenizdedir.
güncel Önemli Başlıklar