bugün

sarmısak olacak yaw.
Nasıl bir şey ise yesen faydalı, eline yüzüne, saçına sürsen faydalı...

Bence Tanrı sarımsak...
antibiyotik, probiyotik ve vitamini bir arada bulundurur. bu üçünün bir arada bulunması ise imkansızdır. ama adamlar yapmış demek ki.

sabah her gün yemekten önce minnak olanlarından bir tanesi çiğnenmeden yutulursa, koku sorunu olmadan, bir çok sorunu önceden önler veya varsa bir sorun halledilir.
Kilosu 40 Tl.
pazarda kilosuna 80 tl dediler. eti geçti.

memleket kurudu . ne berketsiz bir dönem.
Altın gibi olmuştur.
asgari ücretlinin 2 günlük kazancı ile bir kilo alabileceği nesne.
bir kilo kadar sarımsak tozum var. kız istemeye gideceğim onunla.
bir baş = 5 tl olan bitki.
Fiyatı ev fiyatı olmuş. Millet fırsatçı be amk.
Bunu koku olmasın diye bütün haliyle suyla yutayım filan demeyin sakın ha! sonra yemek borusundan kazasız inmesini beklediğiniz heyecan dolu dakikalar yaşamanız içten bile olmuyor.
Sağlık açısından oldukça faydalı olup, sindirim konusunda bünyeye yardımcı olan bitki türüdür.
görsel
Et yemeklerine acayip yakışıyor, sarımsaksız bir et düşünülemez. Antibiyotik özelliği de cabası.
Hangi yemeğe girse yakışıyor.
soğan varken aramadığım ve yemediğim bitki. yemeklerin içinde olursa yiyorum orası ayrı.
sarmisak ve samirsak diye yanlis kullanimlariyla sik sik karsilasilan bir bitki.
sağlık açısından bünyeye çok faydalı olan antibiyotik deposu. ama kokusu sıkınti.
doğada yabani ortamlarda yetişmiyor ise ilk sarımsak nasıl yetişti o zaman. evcilleşti mi ne yaptınız bitkiye.
iştah açıcı bir bitki. mide üşütmesi nedeniyle günlerdir iştahsızlık çeken ve doğru düzgün bir şey yiyemeyen bana yemek yedirebildi.
mucize besin denebilecek kadar faydalı bir besindir.
her gün bir dengine getirilip yenmelidir.
Eskiden asla ve asla yemezdim yiyenlerede anlam veremedim. Lakin eski sevgilim alıştırdı doğal birşey olduğunu anladım.
yoğurdun nasıl saklanması gerektiği konusunda tartışmalara neden olan yiyecek:

"bu yoğurdu sarımsaklasak da mı saklasak yoksa sarımsaklamasak da mı saklasak?"
hap gibi her gece 1 diş yutanlar kazançlı çıkar.
sevmemek ayrı da, sadece kokusundan dolayı şu nimete sırt çevirmek ahmaklıktır.
turşusu iyidir buarada.