Birine karşı duygularınız aşka dogru gidiyorsa, en yakın dosta soylenecek cumle.
-sanırım sana aşık oluyorum.
-en çok da bacağıma galiba. çek elini.
aslında çoktan aşık olunupta kabullenilmeye çalışılan dönemde sarfedilebilecek cümle.
sanırım aşık oluyorum, oluyorum, oluyorum, oooolduuum..
(bkz: satiyorum satiyorum sattim)
(bkz: müzayede)
insanların aşık olmaya yöneldikleri kişiye söyledikleri ve arkadaş arsında da söz edildigi zaman sanırım ben ona aşık oluyorum olarak söylenen laf...
ilk kez aşık olan bireyin sarf ettiği cümle.
aşkık olmanın şimdiki zamanı olmaz.aşk bir an da olur.elektriksel bir hadisedir.bir anda da biter.ikisinide olduğu anda farkedemediğimiz olur. o zaman böyle saçmalarız.ha bir de aşkın ne olduğunu tanımlayamayabiliriz.o sebepledirki sanırım kullanırız.sanırım varsa aşk yoktur.aşk kendini hissettirir...
bir insanın aşık olup olmadığını belli eden cümle zira bu cümleyi kuran arkadaş zaten gönlünü coktaaan kaptırmıştır.
etrafta dolaşan bir çok salak kızın "aşık mı oldum ne" şeklindeki konuşmalarına tanık olduğumuz cümlelere yakın bir anlatım şeklidir..
(bkz: bana bir şeyhler oluyor)*
(bkz: semra hanım)
(bkz: ben sana aşık olduğun zamanı söylerim) * *
birine gerçekten aşık olduğunuzda ona nasıl söyleyebilirim diye düşünürken ürettiğiniz cümlelerin başında gelen cümledir.
kalbınızden cogu kez kacırmaya calıstıgınız cumle...gercegın ta kendısi.
onu görünce yüzüm mü kızardı.. ne güzel gülüyo şiir gibi saçları nasılda döküldü yüzüne. alsam yüzünü ellerime.. öpsem doya doya .. yapamamamki eririm teniyle tek bir birleşmede..

gibi benzer hisler hissediyorsanız .. sanırım aşık oluyorsunuz.
(bkz: sanırım osurdum)
(bkz: sanırım çişim geldi)
hatta
(bkz: anne bitti)
-sanırım aşık oluyorum
+hayatının hatasını yapıyorsun
-nasıl yani?
+yok bişi olunca anlarsın
-????
midesinde başlamakta olan gereksiz ağrının ve kalbindeki çarpıntının sebebini en sonunda anlayan bir insanın kurduğu(kuracağı) cümle..
sanırım aşık oluyorum. ben her bahar aşık olurum şarkısının gerçekteki versiyonudur.
-ya aslında pek anlaşamıyoruz, ama çekici gelen bir yanı var.. ya sanırım aşık olucam!..

diye söylenmesi muhtemel durumdur.
geceyarısı uyandığınızda yaktığınız sigaranın ilk nefesinde aklınıza geliyorsa,gün boyunca resimlerine bakmaktan bıkmıyor ve gereksiz yere sinir yapıyorsanız,zevklerinizi onun zevklerine göre tekrar gözden geçiriyorsanız,sevdiğiniz şarkıları dinlerken kafanızda onunla ilgili klip çekiyorsanız ,kendinize sormanız gereken sorudur.
cevabı muhtemelen "asık oldum lan!" olacaktır.afiyet olsun.
Kesinlikle aşık olunan kişiye söylenilmemesi gereken cümle. Zira söylenirse karşı tarafın size aşık olacağı varsada sizi kolay lokma olarak görebileceğinden olmaz.* *
karşısındaki ona bir "yeşil ışık" yaktığı anda aşık olacak kişinin sarf ettiği tümcedir. eğer karşısındaki kırmızı ışık yakarsa, hiç birşey olmamış gibi hayatına devam edecektir. çünkü aşık olmamıştır, sadece karşısındakinin tepkisine göre olacaktır. *
sanmak ya da sanmamak işte tüm mesele bu dostum.
ama daha çok erken değil mi? hayat olanca rutinliğiyle akıp giderken birden nasıl oldu bu iş diye şaşırtan aynı zamanda mutlu edendir. hayat işte insana ettiği yeminleri, tövbeleri de çiğnetir bir güzel.
evet şuanda mesela ben. *