bugün

muhterem noel baba.
kuzey kutbunda yaşadığı iddia edilen, geyik sevici ihtiyar.
aslında kendisi anadolu'da yaşadığı düşünülen, yardımsever, hz. isa'nın doğum gününde insanlara hediye veren sevimli bir hristiyandır. edit: Aya nicolada başpiskoposluk yapmıştır.
Aziz santa claus, taa şimdiden hatırlatmak isterim ki bana borçların her geçen yıl artıyor her sene kendini affettirecek grotesk bi armağan bu sefer gelecek diye elim yastığın altıda bi gözüm açık bekliyorum ama sağolasın bi kere bile beni şaşırtmadın(!) diyorum ki bu sene yap bi güzellik yoksa olacaklardan ben sorumlu olmayacağım, bi de kuzey kutuptayız allahtan, kolesterolüne dikkat et geyiklerini bi yere park et azıcık yürüyüş yap koca göbekli pufuduk noel baba...
Bütün dünyada 'Noel Baba' adıyla tanınan, Avrupa ülkelerinde çoğunlukla Santa Klaus olarak bilinen Aziz Nicholaos, Anadolu'da yaşamış bir din adamıdır. Günümüz italya'sının Sicilya Adası, Napoli, Bari, Almanya'nın Frieburg ve hatta Amerika'da New York kentinin koruyucu azizi olma derecesine varan önemi, her yılın 6 Aralık günü yapılan anma törenleri ile daha da pekişmektedir.
bu yıl ki hediyelerimi yine şöminemin üzerine astığım geyikli çorapların yan tarafındaki çam ağacımın altına beklediğim hediyeci dededir.
11. nesil silik. pek hoş gitmemiştir.
Anne tarafından Gümüşhane ermenisi, baba tarafından Eskişehirli tatarmış knk. Ama ms125 şam depreminden sonra antalyaya gelmiş.
birçok gelenegin birlesimiyle günümüze kadar gelmiş noel baba adıyla anılan bir ocak gününe atfedilmis figurdur. ren geyikleriyle hediyeler dağıtması yunan mitolojisinde ki odine dayanir.mitolojiye göre odin uçan kizagiyla dünyaya gelir ve fakirlerin cizmelerine hediye bırakırmış.noel babanın ren geyikleri ve uçan kizaginin kokeninin burdan geldigine inanılır.
Çorapları balkon teline astım hocam iki bira bırakırsan çok kıyak olur. Adamsın.
sağı solu belli olmaz aman dikkat diyeyim.
güncel Önemli Başlıklar