bugün

(bkz: başlık parsellemek)

Ön kamerasının çok başarılı olacağı söyleniyor. Ama eminim en az 20.000 TL'den geçirirler.

Haber:

https://www.teknoburada.n...rontgenlemek-isteyenlere/
S22'nin üstüne çok az bir özellik koyup 30 bin liradan kakalayacaklar kesin. Allahım şunu alacak kadar zengin olsaydım keşke.
Ayda 100 bin TL bile kazansam Samsung 'a şu parayı vermem. iyi kamera çok önemli elbette ama ortalama bir telefon bile artık gece modunda başarılı işler çıkarıyor. Gündüz zaten çok büyük farklar yok. Yani değmez.

O kadar para vereceksem iPhone alırım. Değeri düşmez hem.
(bkz: keriz silkelemek)

Tamam şık telefon. Eminim ön kamerası dürbün gibidir ama bok gibi para istiyorlar aga. Samsung zaten fiyat politikası yüzünden çok müşteri kaybetti. Üçte bir fiyatından aza çok güzel telefonlar var.
Samsung'un fiyat politikası eleştirilmiş ama yıllardır piyasada olan, dünya çapında müşteri kitlesi olan bir firma sonuçta. Realme, Vivo gibi firmalar birkaç yıldır sektörde oldukları için daha uygun fiyatlı ürün satmak zorundalar.

Ayrıca zaten paramızın durumu maalesef ortada. Yoksa kim istemez ki amiral gemisi telefon almayı?
1 haftadır kendisiyle birlikteyiz.
Önceki samsung telefonumdan (s21fe android 13) Bu telefona geçtikten sonra android 14 ile tanıştım.
Telefon her anlamda s21fe den iyi. Fe serileri Bana göre s serisine yakışmıyor. Zaten samsungun bu derece çok telefon çıkarmasına anlam veremiyorum. Bana göre göz boyama, dolandırıcılık...

Telefon güzel ama android 14 inanılmaz derecede sorunlu çalışıyor. Muhtemelen bu sorunları güncelleme ile çözecekler ama bu kadar önemli konularda sorunların olması kabul edilecek seyler değil.
Karşılaştığım başlıca sorunlar;
Parmak izi sensörü sağlıklı çalışmıyor.
Eski telefondan bilgi aktarımı yapıldığında uygulamalar düzgün çalışmıyor. Bildirimleri göstermiyor. Google sayfası kilitleniyor...

Edit:
Telefona sıfırlama yapınca sorunlar büyük ölçüde düzeldi. Yalnız bu da bir sorun. Yedeklemenin tamamen sorunsuzca geri yüklenebilmesi gerekiyor. Aynı sorun samsung saatlerinde de var. Geri yükleme yapıldığında sorunlar olurken, yeniden yükleme yapıldığında sorunlar gidiyor.
Samsung türkiyenin yazılım alanında çok ciddi sorunları var bence.
Ekrana koruyucu takıldığında Parmak izi düzgün çalışmıyor. Bunun da yazılım ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Samsung a bunu sorduğumda, onaylı ekran koruyucudan bahsetti.
Diğer telefonlarımda hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Gerçek olan bir sey var ki, Türkiye tarafı çok kötü yönetiliyor.