1. 1.
  polymorphic bir virus çeşidi, bulaştımı illallah dedittirir. sistemdeki tüm ".exe, .msi" uzantılı dosyalara bulaştığı gibi bilgisayardaki antivirus yazılımını (kaspersky, nod32, norton bitdefender, avg, antivir, zonealarm), regestiry i, task manager ı ve safe modu disable eder. allah bulaştırmasın ve zulümlerinden korusun...

  ben çözümü "ca antivirus" ile buldum lakin ms server de çalışmıyor server için olan versiyonuda işe yaramıyor xp ye falan bulaştımı ca ile temizlenir server için se tek yol "norman malware cleaner" dır.
  2 ... armyy
 2. 2.
  aşağıdaki linkte kesin çözümü olan virüs çeşidi. allahtan erken yakaladım. yoksa tam bi bela imiş.

  http://www.chip.com.tr/fo...ity.-y-virusu_t70412.html
  ... eurasian
 3. 3.
  indirdiğim mp3 sayesinde tanıştığım virüs. online virüs taramasına bile izin vermiyor. sistemi geri yükletmiyor, hiç bir şey indirtmiyor. güncellemeleri kapıyor. microsoft defender bulamadı bu virüsü. çaresiz format yiyicek gene PC.
  ... dokunmayimbana
 4. 4.
  virus değil yapay zekadır ve dangalak bir çalışan tarafından mp3leri servera kopyalarken serverlarımdan birine bulaştırılmıştır. şimdi internet 5-10 dk da bir kopuyor. hiçbir şeyin update sitesine bağlanmıyor. network arada bir stop ediyor. dns server sıçıyor dhcp desen mecnun oldu.
  ... jackskellington
 5. 5.
  bilgisayarda ne kadar ".exe" uzantılı dosya varsa hepsine bulaşır. şu anda bu virüsün bulaşmış olduğu 5 senelik emektar bilgisayarımdan yazıyorum. bilgisayarın dili olsa çığlık atar. öyle ki korku filmlerinde ki gibi ufak ufak bilimum böcek insanın ayaklardan başlayarak yer bitirir ya hızlı bir şekilde, aynı o hesap. şu anda sözlük, son çaremi kullanıyorum. eğer buda olmazsa...
  ... anarki
 6. 6.
  eğer bu virüs sizdeyse bu başlığa entry giremezsiniz, entry girmeyi bırakın, hiç bir yerde aratamazsınız. böyle kolay tespit edilir işte.
  -1 ... legendkiller
 7. 7.
  görev yöneticisini açtırmıyor.
  bilgisayarı güvenli modda açtırmıyor.
  tüm exe'lere bulaşıyor.
  virüs programı yükletmiyor.
  hatta indirdiğiniz virüs programının yükleme dosyasını siliyor.
  internet bağlantınızı ele geçiriyor. bağlantı ayarlarını açtırmıyor. arada bir bağlantıyı da koparıyor.
  program ekle kaldır'dan program silmeye çalıştığında tüm exe dosyalarına bulaştığı için bazı programları silemiyorsun.
  flash bellekleri tamamen ele geçiriyor. format gerektirebilir.
  bilgisayarında 2 sürücü varsa ve 2sine de format atmayacaksan formatın da bir anlamı kalmaz.
  yüzlerce sahte exe dosyası yaratıyor ve herhangi bir virüs programıyla silsen bile muhakkak kıyıda köşede kalan parçaları yeniden doğmasına yardımcı oluyor.
  registryi tamamen kendisi kontrol ediyor.
  nod32 ve antivir tüm virüslü dosyaları bulamıyor. biraz araştırdığımda en etkili program ca antivirus gözüküyordu. ama onunla da tarama yaptırdığımda sürücüler fazla dolu olmadığı halde %20lik bir kısmı 1.5 saatte taradı. sonra kapattım zaten.

  en temizi önemli verileri dvdlere atmak, daha sonra tüm bilgisayara format atıp anlık dosya taraması yapan bir virüs programı yükleyip verileri tekrar bilgisayara aktarmak olacaktır.

  yok uğraşamam diyorsan ca antivirüs iş görür gibi ama onun da programlarınızın exe dosyalarına zarar vermeyeceği garantisini veremiyorum. tümör gibi bir virüs çünkü bu. onu söktüğünde exe'de işlevini kaybedebilir. sökmezsen de tüm sistem çökebilir.
  ... inheritance vice
 8. 8.
  (bkz: dijital kıyamet)
  ... draco von hagen
 9. 9.
  Piyasada bulunan virüslerin en babasıdr bir ara bende kendisiyle baya içli dışlı oldum 2 harddisk şu anda hem surabaya hem sality ile dolu olarak evde yatıyor allah düşmanıma vermesin. kendisi bir virüsten çok daha ötedir exe uzantılı ne varsa bulaşır dosyaları gizler, performans düşürür, görev yöneticisi, kayıt defteri açılmaz, ağ bağlatınızın içine eder,ayrıca edinidiğim bilgilere göre format işlemi ile gitmez ,nod32 temizleyemez,nortona hareket çeker kıl olduğunuz biri varsa pc sine bulaştırın yeter.
  ... armut
 10. 10.
  ubuntu kurarak atıl kalan harddiskinizi kullanıma sunar.
  ... opus magnum